Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Czytelniczka: Centrum Lublina to brud, smród, wstyd i żenada

Utworzony przez Zdzisław666, 24 sierpnia 2012 o 15:01
Nie można porównywać Lublina do Warszawy. Wystarczy spojrzeć na czysty i rozwijający się Rzeszów, który podkrada nam inwestycje oraz studentów.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
taki list powinna wysłać do prezydenta tego miasta, i do telewizji. wszyscy powinnismy
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Święta prawda... Również z tego powodu rok temu zakończyłam przygodę z miastem Lublin. polecam Rzeszów:))))
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Taka prawda. Dziadostwo w Lbn
Zaloguj się, aby oddać głos
0
sama sie umyj i wypad stąd laluniu
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Po pierwsze Czytelniczko, Miasto Lublin nie jest inwestorem obiektów handlowych. Po drugie, czemu się Czytelniczka nie chce podpisać pod takimi osądami?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Już ładniej innych mieścinach. Ładniej jest nawet w Łęcznej, Świdniku, Puławach, Lubartowie, Radzyniu Podl. czy nawet w takich pierdziszewach jak Parczew i Włodawa.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Zgadzam się w 100% z opinią tej lublinianki. Takiego brudu i syfu nigdy wcześniej w Lublinie nie było. Upadł komunizm a w Lublinie nic się nie zmieniło, wręcz przeciwnie jest większy bajzel niż w minionej epoce. Wstyd mi, że jestem mieszkańcem Lublina od ponad 50 lat.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Oczywiście, że się zgadzamy. Wstyd mi, że ludzie widzą takei miejsca przyjeżdżajac do Lublina. Dobrze przynajmniej, że na Dworcu Głównym PKP jest schludnie. Lublin nie dorasta Warszawie, ani innemu polskiemu miastu do pięt pod względem czystości i estetyki, ale to też zależy od mentalności mieszkańców danego miasta. W Warszawie widać u ludzi pewien poziom kultury, tam nikt na wiacie przystankowej nie przyklei karteczki, do sprzątania ulic bierze się więźniów i na ulicach nie śmierdzi ptasimi odchodami.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jakoś nie wydaje mi się żeby miasto stawiało za swoje(nasze) pieniądze galerie handlowe. A co do brudu to w wymienionych miejscach jest. Nie da się ukryć. Ale gdzie indziej jest lepiej.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Gratuluję. Jak na temat czołówkowy to rzeczywiście media chylą się ku upadkowi. I to nie tylko papierowe wydania ale i internetowe. Co mnie do k.. nędzy obchodzi grafomańskie wypociny "obywatelki"????? Czy dziś w mieście naprawdę nic się wydarzyło? Co mi po tym pseudotekście? Czy coś się dowiedziałem? Czy coś mnie zaciekawiło? Po kiego ch.. są regionalne portale? Po ch.. są lokalne gazety???? Żeby publikować takie pierdoły???? Piano??? W dupę sobie wsadźcie!! Grosza nie dam za takie coś.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Kim jest ww. menel? Otóż jest to osoba, która od Państwa dostaje różnego rodzaju zapomogi - zasiłki z UP czy inne świadczenia z MOPRu, a czasami nawet ZUSu. Gdyby wszystkie świadczenia przyznawano w odpowiednio przemyślany i logiczny sposób, np. osobom, które naprawdę na to zasługują i tego potrzebują, to menelstwa by nie było. Brud z ulic zniknąłby bardzo szybko, a menele zmuszeni odmówieniem im świadczeń ze SP zakręciliby się za jakąkolwiek robotą. Trafna uwaga z polityką naszego miasta. Włodarze niestety zajmują się tym czym zajmować się nie powinni. Nazwałbym to efektem owczego pędu, tj. włodarze nasi pozazdrościli innym miastomi, które tworzą stadiony i inne, nikomu nie potrzebne, inwestycje. Radni Lublina doszli do wniosku, że skoro mniejsze miasta od nas mają stadiony to tym bardziej Miasto, któro ma ponad 300 tys. mieszkańców na ten stadion zasługuje. Budżet miasta nie jest na tyle duży żeby finansować stadiony, które służyć będą wyłącznie właśnie tym menelom o których wspomniała "czytelniczka". Nikt inny na mecze amatorów chodzić nie będzie, bo mamy inne, o wiele ciekawsze i uboższe w menelstwo i chamstwo sporty. Lublin musi stawiać na TURYSTYKĘ, a więc musi upiększać starówki, kamienice, ulice, parki, skwery, bulwary itd!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Zapraszam paniusię na warszawska Pragę okolice c.h.Wileńska to zobaczy Pani co znaczy smród bród i ubóstwo
Zaloguj się, aby oddać głos
0
i zaczęli się odzywać mieszkańcy Lublina z wieeelkim ego, którzy myślą ze ich miasto jest najwspanialsze na swiecie... Żal mi Was, ale rozumiem, że nic poza tym swoim brudnym i smutnym Lublinem nie widzieliście. 10 lat mieszkałam w Lublinie i powiedziałam dość.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
LUBELSZCZYZNA to Lubelszczyzna, a centrum Lublina to centrum Lublina więc nawiązanie do spotu reklamowego - bezzasadne. Natomiast całkowitą rację przyznaję Czytelniczce co do oceny centrum Lublina - to jest po prostu wstyd co się dzieje na ulicach tego miasta. No ale właśnie pieniążki idą na co innego niż schludny wygląd Lublina, lubelska straż miejska wiadomo co robi - obsługuje fotoradary i sępi po parkingach na mandaty. Co do zachwytów Warszawą - nie rozumiem ich; wiele jest miast w Polsce ładniejszych i bardziej europejskich, ale - co kto lubi.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
To niestety prawda w Lublinie jest syf we Wrocławiu jest powalająca różnica tam nawet mała nie uczęszczana uliczka jest w o wiele lepszym stanie niż choćby Lubartowska, we Wrocławiu są piękne tereny zielone gdzie wręcz chce się przyjść i poleżeć w cieniu drzewa na zadbanym trawniku, a do tego Miejski Internet prawie wszędzie gdzie jest jakiś skwerek, park, plac jest dostępne za darmo WiFi a w Lublinie nawet w centrum ciężko coś znaleźć... tam nawet na wyspach można bez problemu mieć dostęp do WiFi!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Kobitka ma rację większosć dozorców niemieszka gdzie sprząta soboty mają wolne a w sobotę najbardziej po zakupach zaśmiecone są ulice i posesje Ktoś musi tego pilnować żekomo ma to robić Straż Mieiejska oni tylko chodzą ocztstości miasta niemają zielonego pojęcia powinnem o straży napisać bardziej dosadnie, Przecież każdy skrawek miasta ma swojego własciciela tylko trzeba wymagać czystości
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Kto wygrał przetarg na tę akcje promocyjną?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
aga napisał:
i zaczęli się odzywać mieszkańcy Lublina z wieeelkim ego, którzy myślą ze ich miasto jest najwspanialsze na swiecie... Żal mi Was, ale rozumiem, że nic poza tym swoim brudnym i smutnym Lublinem nie widzieliście. 10 lat mieszkałam w Lublinie i powiedziałam dość.
Powiedz mi, dlaczego musisz w tym momencie obrażać Lublinian? Sugestia, że nie widzielismy nic poza naszym Lublinem, jest wlaśnie obraźliwa. Kolejna osoba, odeagowująca frustracje w necie? Raczej tak. NIkt nie uważa, że Lublin jest najpiekniejszy i najwspanialszy na świecie.W tym liście jest sporo racji. Serce boli, jak patrzy sie na Zamojską czy Lubartowską. Przykre jest to, że władze miasta topią bezsensownie ciężkie pieniądze, przykładów czegos takiego jest sporo. Ale jednocześnie naprawde uważam, że nie ma co robić z Lublina miasta gorszego, niz jest w rzeczywistości. Syf i odrapane kamienice są w wielu miastach polskich. Brudasy także nie sa lubelska domeną. Menele - cóż, ja widziałam ich nawet w Paryzu pod Notre - Dame, gdzie zaczepiali mnie z prośba o datki Wyłgałam sie nieznajomością francuskiego W Lublinie jednak stopniowo zmienia sie na lepsze, może powoli, ale dobre i to. Nasza Starówka wyglada lepiej niz 5 lat temu. I jeszcze jedno - osobiście wydaje mi się, że sposób postrzegania miejsca w którym się zyje, zalezy od ogólnego naszego nastawienia do swiata. Piszesz, że Lublin jest smutny. Musisz miec smutno w sercu. Dla mnie Lublin nigdy nie był smutny, zawsze umiałam sobie znaleźć ciekawe rozrywki, hobby i ciekawych ludzi z którymi można spędzic czas. NIgdy sie nie nudziłam. Ty najwyraźniej niczego nie szukałaś. Pozdr.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ludzie sobie listy piszą i kłamstwo o Lubelszczyźnie roznoszą,Powstała listów moda,i będzie ich coraz więcej,bo taka jest pijarowska nieuków uroda.Nic Wam nie pomoże, zaś bicie się w piersi i uznanie prawdy pomóc może. Poczytajcie to ca Wam pomoże. RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK ĺLWarszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011 Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'województwo lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna, wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN. KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję: " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szefa KPRM Jerzy Izdebski. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska. WIKIPEDYŚCI. My wiemy, że to stosowanie tego określenia może nie jest uprawnione, może nieodpowiednie, ale fakty i źródła mówią jak w artykule. Proszę napisać do urzędu marszałkowskiego i urzędu wojewódzkiego a szczególnie mediów by tego nie robiły. Wikipedia przedstawia tylko fakty.JDavid 11:28,18 grudnia 2011(CET) Szanowny Panie, jestem jednym z wydawców Redakcji Informacji i przykro mi, że dotychczas nikt do Pana nie odpisał. Do Redakcji dochodzą niektóre maile, większość trafia do sekretariatu prezesów. Nie umiem jednak odpowiedzieć Panu na pytanie czy szefowie upoważnili kogoś do odpowiadania na zapytania słuchaczy. My w Red. Informacji staramy się odpowiadać na bieżąco na Państwa maile. Ad rem: Pana uwagi są trafne. Ja i moi koledzy staramy się - w servisach i programach informacyjnych - używać sformułowań : nasz region, województwo lubelskie, Lubelskie przemiennie. Częste używanie sformułowania ''województwo lubelskie'' mogłoby znużyć słuchacza, gdy w tym samym zdaniu powtarza się słowo województwo, wojewoda itp. Można powiedzieć, że na przejściach granicznych w Lubelskiem jest tak i tak. Staramy się również często pisać i mówić, że coś się wydarzyło na Zamojszczyźnie, Ziemi Chełmskiej, w rejonach nadwiślańskich, czy nadbużańskich, na Południowym Podlasiu czy Ziemi Parczewskiej, choć takich historycznych ziem w województwie lubelskim jest więcej. Nie możemy jednak odpowiadać za staranność językową całej rozgłośni. Przykro mi. Może należałoby kolegom pisać maile, gdy popełnią błąd na antenie pod ich adresy /są na stronie www.radio.lublin w zakłądce radio,ludzie, redakcje/ . Pozdrawiam- Marzena Lewandowska-Wróblewska ----- Original Message ----- From: Chełmianin N To: informacje@radio.lublin.pl Sent: Friday, July 06, 2012 9:43 AM Subject: Formularz kontaktowy TELEWIZJA POLSKA Komisja Etyki Warszawa,26.07.2012r. dot.KE/93/2012 Szanowny Panie, uprzejmie wyjaśniamy,że Pana skarga wpłynęła do Komisji Etyki TVP S.A po raz pierwszy.Zgadzamy się z Panem,że zamienne stosowanie określeń woj.lubelskie i Lubelszczyzna jest niepoprawne.W związku z tym Komisja Etyki AVP S.A przekazała redakcjom Pańskie uwagi wraz z komentarzem,w którym zwróciła uwagę na to,aby informacje przeznaczone do emisji na antenie były przygotowywane z należytą starannością i zgodnie z obowiązującymi zasadami języka polskiego. Z poważaniem przewodniczącyKomisji Etyki TVP S.A Maciej Zakrocki. T:(+48) 22 547 79 61,F:(+48) 22 547 43 16,E: komisja.etyki@twp.pl .........................................................................................................
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Uwaga czytelniku!
Nie teraz Przeczytaj i wyraź zgodę

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.