Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Czytelniczka: Centrum Lublina to brud, smród, wstyd i żenada

Utworzony przez Zdzisław666, 24 sierpnia 2012 r. o 15:01
Policja i dzielnicowi na czystość w swoich rewirach wogule nie zwracają ówagi jeżdżą samochdzikami i klawo jest przecież ktoś musi tej czystości pilnować Dzielnicowy jakby odczasu doczasu 100zł mandacik włascicielowi wlepił to miasto wyglądało inaczej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wystarczy przyjechać do nas pociągiem żeby włączył się odruch natychmiastowej ewakuacji. Autobusem zresztą też. Okolice obu dworców to masakra nad masakry :/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Policja i dzielnicowi na czystość w swoich rewirach wogule nie zwracają ówagi jeżdżą samochdzikami i...
I za te błędy powinni Ci skasować klawiaturę + mandacik 100 zł, twój kolejny post może wyglądałby w końcu inaczej Narzekać każdy potrafi, niech ta i kolejna "czytelniczka" jak taka cwana coś z tym wszechobecnym brudem zrobi, niech wyeliminuje patologie, menelstwo, ludzi poruszających się komunikacją miejską bez biletów... Jestem za, marudzić "każdy gupi" potrafi, a mieszkańcy tego miasta są w tym naprawdę dobrzy :>
Ostatnio edytowany 24 sierpnia 2012 r. o 16:50
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja nie wiem jak można tak jednostronnie oceniać miasto i patrzeć tylko na Lubartowską czy Ruską. Ocena powinna być obiektywna i oprócz terenów faktycznie zaniedbanych wymieniać powinno się także Deptak, Chopina, 3-go Maja, Ogrodową, stary LSM. Lublin nie jest dobrym przykładem ani wzorem estetyki, oczywiście. Ale trzeba oceniać go ze wszech miar obiektywnie (bo dobre przykłady też są), a mankamenty starać się eliminować. Syf jest w każdym mieście, polecam pojechać choćby do Gdańska, Łodzi czy Szczecina, jednak mieszkańcy tychże miast aż tak tym nie epatują jak marudni lublinianie. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ta pani ma rację w 100 %. Menelstwo, kieszonkowcy, "wróżące" Cyganki okradające ludzi, "rozmienianie banknotów" pod pozorem wydawania reszty i takie samo złodziejstwo, zrywanie łańcuszków, dziadowskie budy z podrabianymi szmatami, przysypiająca Straż Miejska, leniwie pętający się policjanci, ukraińskie fajki, itd. itp. 350-tysięczna wiocha z marketami i galeriami. A frazesy włodarzy naszego miasta, że jesteśmy "tygrysem ściany wschodniej" bawią od lat.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co do Ruskiej to się w pełni zgadzam. Dodam tylko, że handel papierosami odbywa się za przyzwoleniem straży miejskiej (kiedyś zwracałem im na to uwagę, udawali że nie słyszą i nie widzą). Ale samo centrum (Stare Miasto, Krakowskie) jest zupełnie inne. Miałem okazję zwiedzić w czasie urlopu kilka dużych polskich miast. Lublin naprawdę nie ma czego się wstydzić, a z wielu rzeczy możemy być dumni !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lublin powinien rozwijać się szybciej pod wieloma wzglendami ,jak i również dobrze i sprawnie zarządzany .Jeżeli Lublinianie chcą być traktowani pozytywnie jako mała metropolia pozy.9-10 powinien mieć również stadion nowoczesny a nie klepiska [obecnie]kartofliska ,oraz pływalnie 50 m olimpijską z akwaparkiem .Jezeli chodzi o porządki to gdzie myślący ratusz [ludzie].A dlaczego policja nie wlepia mandaty? za bałagan oraz dlaczego zdrowi bezrobotni? i więżniowie nie mogą sprzątać miasta??.Byłem 2 dni spanko zwiedzać Lublin i stwierdziłem że myślenie Lublinian jest opóżnione .Podaje przykład -idę do pabu czy ,resteuracji u Szewca proszę o piwo PERŁĄ -które produkuje się w LUBLINIE nie uświadczyłem wyszedłem jako protest,ponieważ inne piwa z POLSKI UŚWIADCZYSZ a Lubelskie nie 2.Jestem na dworcu PKP kawiarenka.chcę kupić wode Nałęzcowianke czy Cisowianke -nie uświadczysz inne są bo konkurencja dła Lodówki i zablokowałamieć rodzimy napuj to CHORE to ja tego pana mogę olać????wieksza produkcja więcej ludzi ma prace większe podatki od sprzedarzy ..Smutne to że sprzedający nie potrafią być myślący .Takich ludzi obciążył bym większymi podatkami za brak rodimych produktów -bezmyślnośc czy celowe działanie -a Lublin nie ma kasy na chodniki sprztanie czy drogi jak i alejki rowerowe.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
popieram, rządzący od lat mają gdzieś czystość miasta, widocznie dbają o siebie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To się przeprowadź do tej cudownej Warszawy.Polecić parę dzielnic, które warto odwiedzić, gdyż słynął z czystości i braku meneli? Kolejna obywatelka, która nic dla swojego miasta nie zrobi, papierek po cukiereczku rzuci pod nogi jak nikt nie patrzy, ale wykazuje "święte oburzenie", że nikt nic nie robi, żeby Lublin wyglądał lepiej. Strasznie Pani sfrustrowana - depresja pourlopowa dopadła? Więcej optymizmu i zapraszam na piękne odrestaurowane Stare Miasto.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dla mnie list czytelniczki to jedno wielkie uogólnienie na przykładzie już dawno wyeksploatowanego tematu jakim jest sprawa lubelskiego Podzamcza. Owszem Podzamcze w Lublinie jest brzydkie, zaniedbane i pełne meneli oraz handlarzy rodzimych i zza wschodniej granicy. Ale z drugiej strony widać zainteresowanie tematem władz Lublina by to zmienić. Przecież był konkurs na zagospodarowanie Podzamcza, w tej chwili jest zmieniany plan zagospodarowania. Widać, że prezydent Lublina i radni są bardzo zainteresowani by ten teren - okolic zamku i starego miasta zmienić na tyle by stał się wizytówką Lublina. Wszyscy powoli idzie ku dobrym zmianom i nigdzie nie ma tak aby wieloletnie zaniedbania w skali całego miasta zlikwidować od razu. Mam nadzieję, że pomimo oporu wielu ludzi - uda się przenieść w inne miejsce dworzec PKS oraz obskurne kramy i handlarzy okupujących okolice dworca. To właśnie okropny dworzec PKS i ci handlarze ze swoimi kramami ściągają tu meneli i element, a przy okazji smród, brud i pobojowisko. A na tym miejscu powstaną piękne obiekty będące oprawą okolicy. Dlaczego u nas naród tylko narzekający, że źle - ale jak ktoś chce to zmienić to te same osoby protestują przeciwko zmianom. Każde miasto ma wstydliwe miejsca i piszę to z Wrocławia, gdzie takich wstydliwych miejsc w centrum znalazłbym też wiele. Mieszkańcy Lublina - wasze miasto jest piękne i pięknieje z dnia na dzień. To jedno z najładniejszych miast Polski. Nie narzekajcie tylko wspierajcie włodarzy miasta w działaniach. Znam Lublin i przyjeżdżam tu często i widzę zmiany na korzyść. Miłośnik Lublina - mieszkaniec Wrocławia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgadzam sie z czytelniczka w 100%.Pojawiam sie w Lublinie co kilka miesiecy,jest coraz gorzej.Smutne i niezbyt czyste ulice,niesympatyczni sprzedawcy w skepach.A okolice dworca PKS i targu to wstyd i jeszcze raz wstyd.Lublin staje sie prowincjonalnym miastem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Irka napisał:
Zgadzam sie z czytelniczka w 100%.Pojawiam sie w Lublinie co kilka miesiecy,jest coraz gorzej.Smutne i niezbyt czyste ulice,niesympatyczni sprzedawcy w skepach.A okolice dworca PKS i targu to wstyd i jeszcze raz wstyd.Lublin staje sie prowincjonalnym miastem.
Akurat się nie zgodze, że jest coraz gorzej. Jest akurat odwrotnie - zmiany w Lublinie idą w dobrym kierunku (sa oczywiście wyjątki, jak zawsze). Przybywa na Starym Mieście odnowionych kamienic, wyremontowano Teatr Stary i klasztor dominikanów. Ponieważ jestem przewodnikiem miejskim, więc mam do czynienia z ludźmi, którzy przybywaja do Lublina okazjonalnie, jako piloci wycieczek - i ci bardzo czesto mówią, że miasto wypiękniało od ich ostatniego pobutu tutaj, np. 2 lata temu. Co do okolic dworca - to przecież cos sie ruszyło w tym kierunku, nie wymagajmy od razu, żeby w ciągu dwóch dni, za jednym pstryknieciem palca uleczone zostaly wieloletnie zaniedbania. Duzo jeszcze jest przed nami, ale powtarzam - nie ma co gnoić Lublina ponad miarę, gdyz nie jest on jakims wyjatkiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Właśnie wróciłam spacerem ze Starego Miasta na Czechów. Niestety, Lubartowska to coś strasznego. Brud, brzydki zapach i menelstwo.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Paniusię "Czytelniczkę" zapraszam na Pragie, he, he
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Problem z menelstwem w zabytkowych kamienicach sam się rozwiąże w kilka lat po wprowadzeniu podatku katastralnego ! Sami się wyniosą na prowincję albo peryferie miasta gdzie będzie taniej. Mnie dziwi dlaczego jeszcze tak mało przedwojennych właścicieli i ich spadkobierców upomina się o swoją własność. Teraz podobno dostali zielone światło i władze miasta nie mogą już im robić problemów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miastowa sie znalazla. Pojechala raz do Warszawy i na Lublin pluje. Niech jedzie do hipsterow warsiaskich.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lubartowska 3 maja Teren przy dworcach PKS PKP mają opinie chyba najgorsząjako punkty w centrum?.Lublin bardzo bardzo bardzo pomalutku się zmienia ale porządki czy zarządzanie nie wymaga b. dużej kasy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Paniusię "folkatke" również na Pragie zapraszam, he, he
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Warsiawiak napisał:
Paniusię "folkatke" również na Pragie zapraszam, he, he
Czym Ci zawiniłam, że wyrażasz sie o mnie w tak pogardliwy sposób? Akurat od wszelkiej "paniusiowatości" staram sie byc jak najdalsza. A klimat warsiaskiej Pragi bardzo lubię.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
smutno jest czytac takie dyrdymały sama mieszkam w samym cetrum na placu zamkowym to co widzę także mnie smuci bo na ten przykład BURAKI przyjeżdzające do cetrum np. na lody z dziecmi bez zadnych odródek włażą na nasze podwórka i do bram z pociechą na siusiu a jak człowiek zwruci uwagę to jeszcze wielkie oburzenie i pomyslcie sobie tak kilka razy dziennie mamusia też lubi przykucnąc bo nie bedzie płacic 1 zł na targu za wc a do przystankowej daleko a tam wc darmowe i czyściutkie najlepiej zgonic wszystko na meneli ,a co do Lubartowskiej tam także mieszkają normalni ludzie! Miejm nadzieję ze miasto szybciej się zajmie eksmisją patologi i zacznie inwestowac i dbac o ludzi któży płacą czysz regularnie .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...