Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Dereniówka dobra na wszystko

Utworzony przez kreska, 12 września 2008 r. o 12:07
co to znaczy "butelka wódki, butelka spirytusu" w rozumieniu "dokładnych proporcji"?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dokładne proporcje: 0,5 litra wódki, 0,5 litra spirytusu. Takie proporcje stosowano w polskich dworach przed wojną przy wyrobie nalewek. Należy pamiętać, że nalewki podawano w malutkich kieliszkach, nie wypijano więcej niż 1-2 kieliszki orzechówki czy dereniówki. Doradcą przy sporządzaniu nalewek był często miejscowy farmaceuta, który doskonale wiedział, że nalewka w minimalnych ilościach nie zaszkodzi.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W zeszłym roku zrobiłam dereniówkę według podanego przepisu i w tym roku jej kosztowałam. Smak ma niezwykły i nie da sie opisać tej szlachetności. Nie do wiary żeby z tak cierpkiego i właściwie niesmacznego owocu powstał tak zacny napitek! Krzew derenia ma swój i dbam o niego, bo godzien jest tego. W tym roku jest więcej owoców a więc i nadzieji na większą ilość tego napoju. Owoce zaczynają dojrzewać i mnie to raduje!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wtedy wychodzi ok70% mocy w sam raz na nalewki  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...