Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Dość ofiar "chwilówek". Ustawa ma ukrócić pożyczkowy proceder

Utworzony przez kasiarz, 11 lutego 2015 r. o 09:58
Nie jestem żadnym finansitą, czy też bankowcem, ale te zmiany jakie są proponowane, to jest jedno wielki G..no!!!.Jedynym rosądnym wg. mnie rozwiązaniem, jest wprowadzenie jednolitych umów.Mam na mysli format umowy,wielkość trzcionki, ilość stron umowy, ilość wierszy i kolumn na jednej stronie formatu A4 itd.Wzór umowy zatwierdony przez Ministra Finansów, czu KNF, no nie wiem  tak dokładnie przez kogo.Za  spisanie umowy odpowiada bank, czy parabank, organ udzielający pożyczki i spisanie umowy na innym wzorze niż zatwierdzonym dla rodzaju pożyczki , czy kredytu i tutaj należałoby określić jej nazwę i zastosowanie własciwego wzoru umowy, automatyczne  wykluczałoby  jej ważność i a zwrot zaciągniętych zobowiązań byłby stratą dla kredytodawcy!!! Wiem, że jest to w chwili obecnej utopia, ale czy nie realna?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wszystkie firemki świadczące usługi pożyczkowe powinno się pozamykać i polikwidować,bo ich działalność to jest rozbój w biały dzień.Państwo powinno się zainteresować takim procederem okradania obywateli w tak podły sposób.Jak można pożyczać pieniądze na tak wysoki procent.To jest jakiś żart i hańba,by tak z ludżmi postępować.Niektórzy ludzie mają naprawdę ciężka sytuację ale nie powinni brać żadnych pożyczek chwilowych,bo w większości kończy się to tragicznie.Ludzie otwórzcie oczy i nie dajcie się nabierać na taki złodziejski proceder.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jedna ze znanych firm reklamowanych w telewizji ma (zgodnie z tym co pisze drobnym maczkiem pod koniec reklamy) oprocentowanie ponad 2 tysiące procent...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Po jaką cholerę pisać nowe bezsensowne ustawy? Ja proponuję nieco przycisnąć służalcze sądy i ich pracowników i wprowadzić obowiązek interpretowania wszystkich "okołopożyczkowych" kosztów jako oprocentowania pożyczki i stosować przepisy antylichwiarskie. Jak sąd nie klepnie klauzuli wykonalności na wniosku komorniczym to i natychmiast się skończy pożyczanie na zasadzie lichwy bo bez pazernych komorników cała sprawa nie będzie miała sensu. To dotyczy także lubelskiego pos**nego e-sądu, który taśmowo klepie co mu się podłoży i przedpłaci.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To już nie będzie Providenta???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie jestem żadnym finansitą, czy też bankowcem, ale te zmiany jakie są proponowane, to jest jedno wielki G..no!!!.Jedynym rosądnym wg. mnie rozwiązaniem, jest wprowadzenie jednolitych umów.Mam na mysli format umowy,wielkość trzcionki, ilość stron umowy, ilość wierszy i kolumn na jednej stronie formatu A4 itd.Wzór umowy zatwierdony przez Ministra Finansów, czu KNF, no nie wiem  tak dokładnie przez kogo.Za  spisanie umowy odpowiada bank, czy parabank, organ udzielający pożyczki i spisanie umowy na innym wzorze niż zatwierdzonym dla rodzaju pożyczki , czy kredytu i tutaj należałoby określić jej nazwę i zastosowanie własciwego wzoru umowy, automatyczne  wykluczałoby  jej ważność i a zwrot zaciągniętych zobowiązań byłby stratą dla kredytodawcy!!! Wiem, że jest to w chwili obecnej utopia, ale czy nie realna?
  Niestety - mylisz się, kolego! Jedynym naprawdę skutecznym rozwiązanie jest wyeliminowanie ze społeczeństwa półgłówków biorących takie pożyczki - ale to rozwiązanie pozostaje poza możliwościami działania rządu, bo d e b i l e były, są i będą...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...