Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Dwudziestolatka z Koszalina zaczadziła się pod prysznicem

Utworzony przez kamil, 19 grudnia 2009 o 12:47
Straszna tragedia:( Kondolencje dla rodziny:( Ile jeszcze takich wypadkow, chyba czas na wymiane piecykow w starych budynkach, zycie ludzkie jest bezcenne.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
UWAGA UWAGA ! Od kilku lat piszę to samo. To nie piecyki są przyczyną ( przynajmniej w 95 % wypadków). Piecyki to tylko wygodna teoria "speców od gazu itp...." tzw. blacha na du... i winny użytkownik ! ! Nie ma pojęcia : "nieszczelny piecyk" bo wszystkie piecyki mają górę (lub dół) z zasady nieszczelną w celu rozrzedzania spalin powietrzem. Więc tzw. cofka spalin zawsze wydostanie się na łazienkę jeżeli już do niej dojdzie. Główna przyczyna tego co się dzieje w ostatnich latach to zbyt szczelne mieszkania i brak prawidłowej ilości powietrza do spalania. Więc powstaje spalanie z niedomiarem tlenu dające nadmierną ilość tlenku węgla. Zaraz potem, na skutek zbytniej szczelności mieszkania powstaje cofka spalim ( brak ciągu w kierunku do komina) i łazienka zamiast powietrza i tlenu ma przewagę CO. Kilka minut i tragedia gotowa. Podstawowy problem to zbyt nowoczesne ( jak do piecyków) okna i drzwi wejściowe typu szczelnego. Mikrowentylacje w tych oknach to o dużo za mało. 40 lat temu piecyków było dużo więcej i nie było aż tylu wypadków bo stara, drewniana stolarka okien dawała wystarczający dopływ świeżego powietrza do mieszkania, do procesu spalania. Na czas pracy piecyka ( kąpiel lub napełnianie wanny) należy uchylić 1 lub 2 okna - kilkucentymetrowe szczeliny. Trzeba "wyczuć" które okna są najskuteczniejsze w uruchamianiu ciągu bo jest to bardzo chwiejne i niepowtarzalne. Zależy od nasłonecznienia dachu i którejś ze ścian budynku. Oczywiście drzwi od łazienki też muszą być uchylone przez całą kąpiel i to sporo, a dobrą metodą jest jakaś rozmowa z osobą kąpiącą się w łazience. Polecane czujniki - czujki tlenku węgla też nie są takie na 100% dobre bo reagują z dużym opóźnieniem i przy dość wysokich jak na człowieka stężeniach CO i tragedia wisi na włosku. ROZSZCZELNIAć MIESZKANIA ! ! !
0
Popieram w 100 % co kolega u góry napisał !!
0
Ja tez popieram. Jestem laikiem ale przeciez jest takze minimalna kubatura lazienki, ktora oblicza sie dla piecyka. W mieszkaniu mam piec dwufunkcyjny w kuchni bo lazienka byla za mala. Nie bylo jeszcze sygnalow niepokojacych. Okna sa w miare szczelne, drewniane choc powycinalem we wszystkich uszczelki na gornych krawedziach.
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: