Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Wojna sie skończyła w 45, po tym Ci co chcieli zmienić kraj poszli odbudowywać Polskę a bandyci poszli do lasów ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z kim walczyli ci "wyklęci"? Hitlerowców już nie było. Kto ich żywił? Odpowiedzcie sobie sami.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od czego pochodzi nazwa żołnierze wyklęci ? Kiedyś słyszałem że nazwa " żołnierze wyklęci " ( w niektórych rejonach Polski mówi się" żołnierze przeklęci " ) pochodzi od tego , że ludność wiejska ich wyklęła i przeklęła za ich mordy i gwałty. Po roku 1945 " żołnierzom wyklętym " nie chciało się odbudowywać zniszczonego kraju. Siedzieli w lesie pędzili bimber i chleli na umór. Natomiast pod osłoną nocy napadali na wiejskich gospodarzy. Mordowali ich, podpalali ich domostwa , gwałcili kobiety , rabowali. Podobno za te zbrodnie ich wyklęto na wsiach i od tego pochodzi nazwa " żołnierze wyklęci " 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To są ,,Żołnierze Niezłomni" i tak piszcie. Wyklęci to byli przez czerwony rząd obsadzony przez sowietów w Polsce. A teraz nie ma czerwonych w Polsce? tak, czy może mylę się.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Od czego pochodzi nazwa żołnierze wyklęci ? Kiedyś słyszałem że nazwa " żołnierze wyklęci " ( w niektórych rejonach Polski mówi się" żołnierze przeklęci " ) pochodzi od tego , że ludność wiejska ich wyklęła i przeklęła za ich mordy i gwałty. Po roku 1945 " żołnierzom wyklętym " nie chciało się odbudowywać zniszczonego kraju. Siedzieli w lesie pędzili bimber i chleli na umór. Natomiast pod osłoną nocy napadali na wiejskich gospodarzy. Mordowali ich, podpalali ich domostwa , gwałcili kobiety , rabowali. Podobno za te zbrodnie ich wyklęto na wsiach i od tego pochodzi nazwa " żołnierze wyklęci " 
W okolicach Kozic (koło Piask) "walczył" jeden z tych bohaterów "Lalek" (nie wiem co oni mieli z tymi pseudonimami, byli za głupi żeby zapamiętać nazwiska..? jak w półświatku przestępczym...). Liczba zabitych niemców: 0 (słownie zero); rosjan: 0; cywili po wojnie: ok 17 .... Ostatni "nasze" władze chciały go upamiętnić i postawić mu pomnik. Okoliczni mieszkańcy wszem i wobec powiedzieli że szkoda pieniędzy bo nawet jednej doby nie będzie stał. Dlatego te pomniki i tablice są w miejscach publicznych żeby nie były niszczone. W tym przypadku na murze zakładu karnego... to dobre miejsce...! Takie prostowanie historii jedyne co potrafią "rządzący"...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Babcia mi opowiadała , że mój dziadek też był takim żołnierzem wyklętym. Należał do NSZ. Babcia mi mówiła że dziadek żołnierz wyklęty pełnił funkcję bimbrowego w oddziale , czyli był odpowiedzialny za produkcję bimbru. Babcia mi mówiła że dziadka pijanego nie raz przynosili do domu koledzy z oddziału. Dziadek od tego picia zmarł na marskość wątroby. Dobrze , że teraz świętuje się dzień takich żołnierzy wyklętych jak dziadek. Wziąłem w pracy wolne , kupiłem dwie flaszki wypiję za pamięć dziada żołnierza wyklętego. Na zdrowie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To są ,,Żołnierze Niezłomni" i tak piszcie. Wyklęci to byli przez czerwony rząd obsadzony przez sowietów w Polsce. A teraz nie ma czerwonych w Polsce? tak, czy może mylę się.
tak są "czerwoni" tzw "żydokomuna" a ostatni modne sowo "lewak" czyli nie wiadomo kto ale nie dają żyć "prawdziwym" Polakom... A ty jesteś blado zielony... "niezłomni"... ha dobre. Ja też nie zgadzam się z obecnymi władzami to znaczy że mam zabijać urzędników... i wszystkich kolaborantów z nią współpracujących...?  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skoro te wyklęte takie święte były to czemu nie ma na czerwono dnia w kalendarzu i dnia wolnego . Coś mi tu śmierdzi bo do pracy też  na drugą zmianę muszę iść. To nie żadne święto i te wyklęte to nie żadne swięte. Jakby było wolne w pracy i można byłoby wódki się napić toby było  święto  a tak w kalendarzu na czerwono ni ma . Więc nie ma święta. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam nadzieję, iż większość ludzi wie, że we wsi Wierzchowiny  (pow. krasnostawski) stoi już pomnik, co prawda nie dla żołnierzy wyklętych, ale dla 196 ofiar (w tym dzieci), które zginęły podczas zbrodni w dniu 6 czerwca 1945r. popełnionej przez oddział Narodowych Sił Zbrojnych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Skoro te wyklęte takie święte były to czemu nie ma na czerwono dnia w kalendarzu i dnia wolnego . Coś mi tu śmierdzi bo do pracy też  na drugą zmianę muszę iść. To nie żadne święto i te wyklęte to nie żadne swięte. Jakby było wolne w pracy i można byłoby wódki się napić toby było  święto  a tak w kalendarzu na czerwono ni ma . Więc nie ma święta. 
Nie bój żaby !!! Władza świętować będzie i wódki przy okazji się napije !!! Dla mnie każdy , kto strzela do bezbronnego działacza PPR,PPS, chłopa,  który wziął ziemię w wyniku reformy rolnej jest zwykłym bandytą , a nie żołnierzem, tym bardziej wyklętym !!! Jeśli strzela do wroga, który chce zniewolić naród, to co innego ...!!! Ale koło historii i głupoty gawiedzi musi się przetoczyć i to rozumiem !!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam nadzieję, iż większość ludzi wie, że we wsi Wierzchowiny  (pow. krasnostawski) stoi już pomnik, co prawda nie dla żołnierzy wyklętych, ale dla 196 ofiar (w tym dzieci), które zginęły podczas zbrodni w dniu 6 czerwca 1945r. popełnionej przez oddział Narodowych Sił Zbrojnych.
Znam i widziałem !!! Tylko zastanawiam się skąd tyle gawiedzi pochodzącej od "dziedziców" ,skoro śp.Stalin zrobił z nimi porządek ...?!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DRŻYJ WŁADZO NAD GAWIEDZIĄ ,KTÓRA CIĘ WYBRAŁA, BO MĄDROŚĆ NARODU SIĘ BUDZI !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A tak swoją drogą , czy każdą kur..ę pracująca dla banksterów, która wkręciła ludzi w kredyty frankowe należałoby w imię patriotyzmu rozstrzelać ...???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie bój żaby !!! Władza świętować będzie i wódki przy okazji się napije !!! Dla mnie każdy , kto strzela do bezbronnego działacza PPR,PPS, chłopa,  który wziął ziemię w wyniku reformy rolnej jest zwykłym bandytą , a nie żołnierzem, tym bardziej wyklętym !!! Jeśli strzela do wroga, który chce zniewolić naród, to co innego ...!!! Ale koło historii i głupoty gawiedzi musi się przetoczyć i to rozumiem !!!!!!!!!!!!!!!!
Dzisiaj na fali nowej poprawności politycznej nie może być inaczej.Na gwałt szuka się bohaterów.Nazywanie ich żołnierzami to nieporozumienie.Żołnierzy tam było parę procent,reszta to zgraja pospolitych bandziorów.Nikt nie ma prawa uwłaczać godności żołnierza walczącego o Ojczyznę,strzegącego granic i bezpieczeństwa swojego narodu.Ilu zginęło bestialsko mordowanych niekiedy przez tych "bohaterów"dlatego tylko,że służyli w legalnym wojsku zapewniając trochę spokoju po okropnościach wojny.Masz rację.Głupota gawiedzi jest porażająca.Takie czasy i propaganda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Urodziłem się tuż po wojnie i pamiętam opinie zwykłych ludzi o tych, jak to teraz głoście, żołnierzach wyklętych, którzy wtedy strzelali bohatersko do bezbronnych ludzi w nocy lub zza węgła w biały dzień, tylko dlatego, że przyjęli ziemię z reformy, wracali z pobliskiego miasta 1 maja albo zorganizowali wiejską potańcówkę. Jest ogromne zapotrzebowanie na swoich (pisowskich) bohaterów, zatem niebawem bohaterem IV RP zostanie każdy, kto po wojnie siedział za cokolwiek w więzieniu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzisiaj na fali nowej poprawności politycznej nie może być inaczej.Na gwałt szuka się bohaterów.Nazywanie ich żołnierzami to nieporozumienie.Żołnierzy tam było parę procent,reszta to zgraja pospolitych bandziorów.Nikt nie ma prawa uwłaczać godności żołnierza walczącego o Ojczyznę,strzegącego granic i bezpieczeństwa swojego narodu.Ilu zginęło bestialsko mordowanych niekiedy przez tych "bohaterów"dlatego tylko,że służyli w legalnym wojsku zapewniając trochę spokoju po okropnościach wojny.Masz rację.Głupota gawiedzi jest porażająca.Takie czasy i propaganda.
Na szczęście te czasy miną i władza wybrana przez gawiedź również !!! Szkoda jednak dni życia ludzi myślących , którzy nie poddają się  obecnej propagandzie teraz zwanej PR !!!Bo tylko oni są w stanie pokierować narodem we właściwym kierunku , a nie kierunku swojego wazeliniarstwa i egoizmu !!! Ale spoko !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Urodziłem się tuż po wojnie i pamiętam opinie zwykłych ludzi o tych, jak to teraz głoście, żołnierzach wyklętych, którzy wtedy strzelali bohatersko do bezbronnych ludzi w nocy lub zza węgła w biały dzień, tylko dlatego, że przyjęli ziemię z reformy, wracali z pobliskiego miasta 1 maja albo zorganizowali wiejską potańcówkę. Jest ogromne zapotrzebowanie na swoich (pisowskich) bohaterów, zatem niebawem bohaterem IV RP zostanie każdy, kto po wojnie siedział za cokolwiek w więzieniu.
Brawo za głos rozsądku i odwagi w tym spislamizowanym świecie gawiedzi !!! Tylko ludzie odważni i prawi są godni szacunku !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bolszewickie kundle dalej ujadają.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bolszewickie kundle dalej ujadają.
 
bolszewickie kundle dalej ujadają.
Lepszy bolszewicki kundel czy psiarczyk niż bandyta strzelający do polskiego munduru i orzełka. W lesie siedzieli  i robili wypady nocne po to aby mordować, grabić, palić i gwałcić !!!! I teraz takim pomniki się stawia ???? Co za kraj??? I nie piszcie mi tu że jestem komunistą czy ubekiem. Mam lekko ponad 30 lat  i swoją wiedzę odnośnie band leśnych opieram na rozmowach z ludnością tutejszych terenów . 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja też jestem chyba tym żołnierzem wyklętym :D  Od trzech dni piję wódkę i piwo  :D Matka non stop wyklina mnie , klnie abym już nie pił. Już mnie mamusia tak wyklęła że mnie uszy bolą od tych wrzasków . Co te baby mają że wyklinają jak człowiek sobie popije.   
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...