Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
hmmm podstawa nie byla trudna znaczy czesc pisemna meil i list banalnie proste miejsca mi zabraklo bylo o czym pisac z reszta lubie ta czesc w maturach, ale ze sluchu mialam problem... i to spory pozniej dopasowanie pytan no nie wiem zdac zdalam ale na ile? Das ist Frage:D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja tak z pisaniem to staralm sie ograniczac...boje sie o moje błedy jezykowe:) ale norma jest na pewno!!! tak jak mowisz, słuchanie głupie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wie ktos ile bylo dokladnie grup?????????????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[fakt glupie dobrze powiedziane! operonowska matura probna wlasnie ta czesc ze sluchu i z czytania byla o wiele prostsza:) nie osiuagne wyniki jakiego chcialam, ale czy to wazne wazne zeby bylo zaliczone;) ale Abiturienci nie martwcie sie! bedzie dobrze! a jak nie to "juz za rok matura" bym sprawdziala odpowiedzi o 15 zgodnie z internetem ale nie pamietam co zaznaczalam;) poczekam na wyniki;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pojecia nie mam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja mniejwiecej pamietam... wiec czekam z niecerpliwoscia...i tez nie osiagne wyniku jaki sobie postawiłam za cel:( ale co tam, za rok bede sie z tego smiac i martwic przez sesja:D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Popieram większość. formy pisemne były dość łatwe, a słuchanie i czytanie takie srednie. Miejmy nadzieję, że będzie dobrze. Okaże się po 15
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Heh maturka była by całkiem wporzadku gdyby zadania puszczane ze słuchu były jakies normalne, ale za to liscik i meil były wporzadku
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
matura z języka niemieckiego była trudna i nie piszę dlatego że się nie uczyłam;p wręcz przeciwnie dziś idąc do szkoły uznałam, że to najproszty egzamin jaki piszę z matury;p przedwczoraj miałam ustny z niemieckiego no i ładnie bo 95% no a dziś to ja z uśmiechem z sali raczej nie wyszłam:):/ tzn jeśli chodzi o pisemne to proste było nawet bardzo;d ale te teksty heh czarna magia;p tym którym nie poszło "trzymajcie się, w życiu nie wszystko wychodzi tak jak powinno być" pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
taa formy pisemne spoko, ale tez mnie wkurzaly niektore odp do czytan... czasem uwazalm dwie za prawidlowe:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
super 95% mnie czeka to 18 ich habe Angst!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a jak wam poszedl poziom rozszerzony, kochani? pisal w ogole ktos z czytajacych i piszacych na tym forum?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak dla mnie matura z języka niemieckiego była banalnie prosta , jestem po 3- miesięcznych praktykach a Niemczech i to co słyszałem na sali było tak wyraźne i zrozumiałe że wyraźniej się tego nie dało powiedzieć zachowując niemiecki akcent , pisanie też bardzo proste powinienem mieć ok. 85-90% PS. Posłuchalibyście jakby Niemiec z wami gadał to byście się załamali xD ja to 3 miesiące miałem a teraz jadę tam na stałe
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jestem po rozszerzonej:) nie było najgorzej tylko trzecie słuchanie takie trudniejsze i ostatnie zadanie na a b c d
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wiecie czy bylo podzielone na grupy?????????? prosze o odpowiesz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy każdy z Was wiedział co to "Trappen" ?;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
moim zdaniem nie:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Martyna:) napisał:
wiecie czy bylo podzielone na grupy?????????? prosze o odpowiesz
Tak było podzielenie na grupy. jestem pewna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja uwazam ze podstawa byla nawe nawet:D Przezyje sie:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jesli chodzi o niemiecki rozszerzony to musze podzielic sie z wami moimi wrazeniami;) Część pierwsza egzaminu byla dość łatwa i jak na dwie godziny pracy za malo zadaŃ 120 minut na dwa zadania gramatyczne i rozprawke bo ja akurat ta forme uzytkowa wybralam to zdecydowanie za duzo wyszlam po godzinie pisania jeszcze zdazylam w rozprawce policzyc dwa razy ilosc slow i przeczytac ja kilkakrotnie . A na czesci drugiej maialam zbyt malo czasu , HV i LV byly dosc trudne .. ale do wykonania na pewno dla niektorych . Natomiast jesli chodzi o mnie 35 minut na LV na 3 zadania to zdecydowanie za malo gdzie naprawde trzeba sie skupic i w glebic w tresc podanych tekstow;/ ale bedzie co bedzie . Najbardziej jestem zdowolona z rozprawki , bo byla o malzenstwie . czy jest to sposob na zycie i czy to jest pozyteczne;) no to siue troszke rozpisalalm;) ale na pewno na mniej niz 300 slow bo taki byl wymog;) glownie to byly Relativsatze .... a to banal ok koniec monologu;DD Daraus kann man die Schlussfolgetung ziehen, dass das Abitur mit Deutsch nicht so schlecht war;DD!! Tschuss
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 7

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...