Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Dziekuje :*
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a co sciagnales i nie wiesz czy miales ta sama grupe co kolega/kolezanka? :/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak ale konsultoalam sie z 9 osobami i mieslimy ta sama grupe wiec nie wiem czy byly rozne
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
trappen to chyba chodzic... bo to chyba od schodów słowko:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fakt za dużo czasu na I część. ja już sprawdziłam wszystko 3 razy i jeszcze pół godziny zostało. Trzecie zadanie ze słuchu i trzeci tekst były trudniejsze. reszta jakoś poszła. co pisaliście w pierwszym zadaniu o tym lekarzu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tez jestem po 3 miesiecznych praktykach zza granica zalezy jakie to praktyki bylly, moje w restauracji i hotelu wiec gdyby dali cos z tej dziedziny tez mowilabym tak jak Ty ze banalnie proste;) Niemcy geberalnie mowia nie wyraznie ale do tego dolozyc ich streszczenia i uproszczenia gramatyczne to za glowe sie lapac, mimo to idzie przywyknac;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja po rozszerzonym. Pierwsza część za długa I właśnie zastanawiająco prosta. Też wyszłam po godzinie. Z tym, że najpierw napisalam rozprawkę w brudnopisie, przeczytałam ze dwa razy, z piętnaście razy policzyłam ilość słów, przepisałam, dwa razy liczyłam słowa, (wyszło mi 248 po skróceniu) no i wyszłam. A jeśli chodzi o drugą część... Dowalili, nie ma co. Myślałam, że po próbnej takiej bez sensu, ta będzie w miarę. Ale się zawiodłam. Trzecie ze słuchu było makabryczne. No i ostatnie na wstawianie wyrazów. Ustny rozszerzony we wtorek na 100% a pisemna na baaaaardzo mało pewnie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
abiturientka napisał:
Nie popisało się OKE. Matura była łatwa. Otwarte list i mail - na poziomie gimnazjum. Jak można kazać pisać o takich bzdurach? "Zawsze marzyłam żeby mieć psa" i "muszę zrobić kartoflaną sałatkę". Żart? Najpierw ten Pan Tadeusz na polskim a teraz to. Bzdura. Najwięcej trudności mogło sprawić słuchanie, ale i to było łatwiejsze od tegorocznej próbnej matury. Temat Oktoberfest, dzikie koty i ten wywiad - bardzo przyjazne. Szczególnie wywiad nie sprawił trudności. Żeby reszta poszła tak gładko.
Bzdury piszesz. 'na poziomie gimnazjum' - nie wszyscy sie uczyli w gimnazjum niemieckiego. A co ci nie pasuje w Panu Tadeuszu? A sluchanie nie bylo latwiejsze od tego z tegorocznej probnej matury (powiedzial abiturient, ktory mial z probnej 100%).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja pisalam to 3, czyli opowiadanie. napisalam na 340 slow, i potem przez pol godziny siedzialam i rozmyslalam jak to skrocic, w koncu wyszlo mi 298:P jak dal mnie 2 czesc tez dziwna, najgorzej w tym 3 sluchaniu.. dlaczego tam zwracali sie tak jakby do nas, w sensie, ze forma z 'du'? no i moim zdaniem byla literowka w tym tekscie o hotelach, to tak nawiasem:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zgadzam sie. to nie był poziom gimnazjalny. wiele razy wahałam sie i nadal pewna nie jestm. ale mysle ze zdana bedzie:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no właśnie to mnie strasznie zmyliło, że ta kobieta mówiła o sobie, ale ciągle "du" i "du". i do tego poruszała wszystkie podpunkty z tych dokończeń
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zgadzam sie co do tej sluchanki 3ciej z rozszerzonej.Faktycznie w zasadzie wszystkie sugerowane punkty byly przez ta kobiete wspomniane wiec ciezko bylo zdecydowac ktory pukt jest wlasciwy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
matura,fatalnie i niejednoznacznie ułozona na niemiecki-mieszkałam pare latek w niemczech i biegle władam nim, a miałam spory kłopot w zaznaczeniu odpowiedzi,bo mozna było niejedno zaznaczyc..gratuluje tym co to układali..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jeju niech juz daja ta maturke:D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://matura.gazeta.pl/matura/1,79505,658...odpowiedzi.html odp do słuchu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A linki z rozszerzonego nie działaja...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/articl...A2009/288081406 inne sa, tez do słuchu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No i jak? U mnie na razie 98%
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam qrde dali ale nie moja grupe bo ja zadanie pierwsze mialem tak A. Phonetik B. C. D. E.Sprachklender F.Prufungstrening kto mila ta grupa co ja :/ pomozcie co bylo w b c d bo mam kolejno odpowiedzi spisane z mojej pracy i d*** :/ zadania z prawda falsz sa takie same jak u mnie ale te raczej niee :/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
u mnie TRAGEDIA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...