Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Egzamin gimnazjalny 2011: Odpowiedzi, pytania i arkusze test humanistyczny

Utworzony przez crx, 12 kwietnia 2011 r. o 09:49
17/20 z zamkniętych to chyba nie jest słaby wynik?A tak poza tym to test nie był taki zły dla mnie:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem kto udzielał tych odpowiedzi ale w 3 ma być XVIII w a w 4 nie było II rozbioru tylko uchwalenie Konstytucji 3 maja. Test był taki sobie wszystko będzie zależne od klucza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http:/ /img.naszemiasto.pl/grafika2/nowy/73/69/4da42768ae696_z.pdf http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110412/EGZAMIN_GIMNAZJALNY_2011/221806395
Ostatnio edytowany 12 kwietnia 2011 r. o 13:00
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja mam 17/20 pkt z zamkniętych... Pomyliłam pytanie 2, 14 i 15. W ogóle w tym pytaniu iloma słowami różni się jedna wersja od drugiej w hymnie nie powinno być 5 słów?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja masakra. normalnie patologia. co za ciężki nam dali temat ...;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
4 słowa na 100%
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aaa ok już wiem o co chodzi z tym hymnem. 4 słowa Dzieki.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ZAD. 1 Odpowiedź B: umiłowanie przez jego mieszkańców kraju rodzinnego. ZAD. 2 C. ukochanie wolności. ZAD. 3 B. XVIII ZAD. 4 D. I rozbiór Polski, uchwalenie Konstytucji 3 maja, wybuch insurekcji kościuszkowskiej. ZAD. 5 B. sylabiczność utworu i średniówka. ZAD. 6 D. ZAD. 7 D. Józef Wybicki. ZAD. 8 C. deklaracja. ZAD. 9 C. uosobienie. ZAD. 10 A. gniazdo, kolebka, macierz. ZAD. 11 A. Prusy, Austria, Rosja. ZAD. 12 B. zrezygnują z wewnętrznych waśni i podejmą walkę zbrojną z zaborcami. ZAD. 13 D. mazura. ZAD. 14 B. czterech wyrazów. ZAD. 15 A. Tadeusza Kościuszkę, Jana Henryka Dąbrowskiego, ks. Józefa Poniatowskiego. ZAD. 16 C. Księstwa Warszawskiego. ZAD. 17 A. we Włoszech. ZAD. 18 D. krzyża Virtuti Militari. ZAD. 19 A. Termopilami. ZAD. 20 C. charakterystykę gramatyczną wyrazu. ZAD. 21 Patriotyzm lokalny jest to silne przywiązanie do własnej miejscowości lub własnego regionu, które może powodować stawianie spraw lokalnych ponad sprawy ogólnokrajowe. (źródło: http://sjp.pwn.pl/szukaj/patriotyzm) ZAD. 22 1. Tadeusz Kościuszko, jako uzdolniony oficer walczył z rosyjskim zaborcą o niepodległość Rzeczypospolitej z narażeniem życia. Został ranny i był więziony po bitwie w bitwie pod Maciejowicami. Pomimo, że musiał wielokrotnie uciekać z kraju, to wracał, by walczyć za ojczyznę. Nie bał się brać odpowiedzialności na swoje barki, zostając przywódcą Insurekcji kościuszkowkiej. ZAD. 23 Czynniki, które zdaniem Stanisława Sojki decydują o przynależności narodowej człowieka, to: tradycja, również muzyczna, historia, język, wzory kulturowe, rodzina i region, w którym człowiek się urodził. ZAD. 24 1. Anna Dymna podchodzi do patriotyzmu bardziej emocjonalnie niź Zbigniew Boniek. Uważa, że to przede wszystkim bardzo silne przywiązanie do kraju, darzenie go mocnymi uczuciami. Zbigniew Boniek wskazuje głównie na szacunek do ojczyzny, godne reprezentowanie jej za granicą oraz na symbole - identyfikowanie się z flagą narodową i hymnu. 2. Według Stanisława Sojki patriotyzm to przede wszystkim szacunek do rodziny oraz tradycji, historii i kultury kraju, w którym się żyje. Anna Dymna zwraca uwagę na to, jaka Polska jest teraz - a jest według niej najpiękniejszym krajem na świecie. ZAD. 25 Patriotyzm to szacunek do kraju i symboli narodowych oraz do kultury, tradycji, historii, swojej rodziny i regionu kraju, w którym przyszło się na świat. To także miłość do ojczyzny i reprezentowanie jej za granicą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja bede mial z zamknietych 16 pkt ale z ta roznica hymnu to bylo przekopane spiewa sie poki tj.5 a nie kiedy tj.4 glupi sa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http:/ /www.echodnia.eu/apps/pbcs.dll/article?AID=/20110411/EDUKACJA/824447513 - odpowiedzi http:/ /www.oke.krakow.pl/inf/filedata/files/arkusz_gh-1-112.pdf - arkusz Ja mam 18/20, gdzie 1 punkt za ten hymn. Sorry, ale naprawdę są dwie wersje. "Póki" i "kiedy".
Ostatnio edytowany 12 kwietnia 2011 r. o 13:16
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to 5 jest na pewno dobrzee ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ten test był tragiczny. Jakie szanse na uzyskanie jakich kolwiek punktów mieli uczniowie dwójkowi ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja w końcu nie wiem jak ma być: kiedy my żyjemy, czy póki my żyjemy. Nie daje mi to spokoju
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
malinowa mamba : nie istnieje słowo KOLWIEK wiec jakichkolwiek piszemy ŁĄCZNIE analfabeto ;f poza tym w obecnych szkołach nastąpiło "zwieśniaczenie" uczniowie miast mowia i pisza "mogEm, chcEm, niewiem, natomiast poziom małych miasteczek jest o niebio wyzszy od tych dziwolągów ;d wstyd i zenada
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak dla mnie to było bardzo trudne :/ byłem przygotowany na zadania trochę bardziej z polskiego. A tu niestety były pytania prawie tylko z historii. To jest w ogóle niesprawiedliwe, że jeden rok ma łatwiejsze pytania, a w kolejnym roku są bardzo trudne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Znam pytania z matematyki !! Jedno z nich to: Franek zjod 5m kiełbasy a wysroł 3m gowna. Ile strawił??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Test był strasznyQ!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ten test był głupi. To część humanistyczna a nie historyczna wiec czemu dali prawie samą historie??? Ratunku!!! ;(((((
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tomek napisał:
Znam pytania z matematyki !! ;)Jedno z nich to:Franek zjod 5m kiełbasy a wysroł 3m gowna. Ile strawił??
2m
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
esaasad napisał:
2m
a skąd wiesz że 2m kiełbasy to 2m gówna??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 7

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...