Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

ESK 2016: Wrocław ma tytuł, Lublin został z kulturą

Utworzony przez 100 g., 21 czerwca 2011 o 21:30
na pocieszenie pozostała nam na wiele jeszcze lat zaszczytna rola stolicy koślawych chodników
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Wiadomo, niemcy niemcom przyznali. Ot polityka. Diokarmiać Sytego.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
100 g. napisał:
na pocieszenie pozostała nam na wiele jeszcze lat zaszczytna rola stolicy koślawych chodników
jak zwykle taki jak Ty ma super podejście i przez takich ludzi jak ty coś wygramy
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Trochę żal - ale teraz już nie ma wymówek aby uratować i dofinansować XV krotnego MP - Drużynę piłkarek ręcznych Montexu ( SPR AZS Pol ) - jest Krajowa Stolica Sportu !!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Droga władzo lokalna, drodzy panowie chetman, pruśkowski, wawsilewski,zuk itp itd - nieukończona 40sto letnia historia budowy teatru nijak nie da się pogodzić z tytułem ESK - nawet jeśli w ostatniej chwili pierwszy raz w tym roku uda się przystrzyc trawniki. To byłoby kuriozum. Nawiasem, panowie zuk i chetman, pani genowefo, droga armio pracowitych zucków-uzędników - czy przy takim obrocie spraw dalej będziecie męczyć w/w teatr czy przesuniecie inwestycję o kolejne 40 lat!?!? Tak na ESK 2051!?!?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Czemu się ludzie dziwicie? Do Lublina nie ma jak dojechać, choćby ze stolicy Polski... ani samochodem (he, he drogę ekspresową przez Kurów wybudują w 2020 r), koleją (stare, brudne pociągi oraz ciągłe remonty torów i 5 godzin jazdy z Warszawy), a samolotem (już są przekręty na niewybudowanym lotnisku - zakup limuzyny dla vip-ów, zanim powstał pas startowy). Kto i w jaki sposób miałby dostać się do Europejskiej Stolicy Kultury w Lublinie? A jeśli nawet jakoś by się komuś udało dostać do Lublina, to jak miałby się poruszać po tym zakorkowanym, wyboistym Lublinie? Dopóki nie będzie teleportacji, dopóty nie ma szans na rozwój naszego miasta. Pogódźmy się z tym, że jesteśmy Polską D (już nawet nie B i C).
Zaloguj się, aby oddać głos
0
www.waszepodroze.pl/?3,9,-1 (skopiuj adres i wklej w pasek adresu) Głosujcie co godzinę na Krakowskie Przedmieście! Zostawmy wrocek daleko w tyle!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Wypowiadając się żle o swoim mieście, to tak samo jak byście wypowiadali się żle o swoim domu, rodzinie. Dziwna mentalność naszego polskiego społeczeństwa, tylko krytykować, narzekać, opluwać itd. Powiedzcie, gdzie nie ma krzywych chodników, czegokolwiek czego nie można by było skrytykować? A może by tak pokazać, napisać tu czym Lublin może się pochwalić, czym Wy możecie zabłysnąć, co możecie dla tego miasta, dla swego miasta /domu/ zrobić. Powiem Wam, że z daleka lepiej widać, jakim pięknym miastem jest Lublin, jak wspaniali są tam ludzie. Naprawdę jest wiele rzeczy, ludzi, miejsc w Lublinie tak wspaniałych, których nie ma gdzie indziej, a jestem pewna, że byłoby jeszcze więcej, gdyby były pieniądz, gdyby było poparcie u GÓRY, gdyby wszyscy kochali to miasto tak jak na to zasługuje, jak własny dom. Bardzo Wam kibicowałam i trzymałam za Was kciuki. Mimo wszystko jestem pewna, że LUBLIN jest miastem kultury. Pozdrawiam
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Chcieliście być Europejską Stolicą Kultury z kimś takim jak Palikot i z czymś takim jak "Tektura ?.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
LUBLIN URATOWANY!!! Próba uczynienia z mojego Miasta lewackiego, pedalskiego, kurortu przez Towarzyszy z PełO, klan pietrasiewiczów i innych TEKTURzanych i zaćpanych „animatorów kultury” poniosła ostateczną klęskę. Niech żyje Wschodni Ciemnogród!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101218/MAGAZYN/746949239 "Dziennik Wschodni", 18 grudnia 2010 Wywiad z Prezydentem Adamem Wasilewskim (jego osiągnięcia podczas 4-letniej kadencji) : " Co się udało ? – Mówiłem o rozwoju kultury : weszliśmy do finału konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury 2016 " On samo uczestnictwo w konkursie nazywa osiągnięciem (i to podczas swej 4-letniej kadencji). PARODIA.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Głosujcie na Krakowskie Przedmieście! (co godzinę) www.waszepodroze.pl/?3,9,-1 Przegoniliśmy już wrocek i Poznań. Jak zewrzemy szyki możemy przegonić wszystkich.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Słupszczanka napisał:
Wypowiadając się żle o swoim mieście, to tak samo jak byście wypowiadali się żle o swoim domu, rodzinie. Dziwna mentalność naszego polskiego społeczeństwa, tylko krytykować, narzekać, opluwać itd.
Powiedz, czy mieszkańcy tego pięknego miasta, województwa mają jakieś konkretne możliwości wpływania na podejmowane decyzje (oprócz wyborów)? Choćby ostatnie kontrakty szefów lotniska w budowie (auta dla vipów, opracowanie strategii rozwoju). Czy widziałaś jakie pociągi wysyłane są tutaj? Inne przykłady masz wyżej. Wypowiadamy się źle, bo tak jesteśmy traktowani. Woj. lubelskie w tej chwili to noclegownia dla urzędników, studentów i powracających na święta z zagranicy. Czy można w takim razie na poważnie brać się za organizację czegoś co wymaga sporych inwestycji i bezbłędnego planownia. Kto to zrobi, wolontariusze. Kto zarobi, także oni? Czy można zaryzykować jak z euro 2012? Kazimierz perełka, a co w deszcz? Miały być termy... Przecież nawet nie można normalnie dojechać kolejny rok. Przejazd rowerem od strony Puław to już poważne ryzyko. Jeszcze przecież pretendujemy z puli ośrodków pobytowych dla reprezentacji. Wątpie. Chyba, że komuś przypasuje styl na ludowo i daleko od szosy. Chyba trochę szkoda, zwłaszcza tym którzy byli bardzo "finansowo" zainteresowani. Bo jak napisał ktoś Polska B,C,D to nie świeże powietrze i zapach krowiego mleka na Krakowskim, ale ten nieuchwytny wciąż, powiew cywilizacji. Powiew którego brakuje w zasadzie tutaj wszędzie. Agroturystyka? Może na tym się skupić. Baby z jajami i serami po wsiach...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Po co sobie robili nadzieję przecież wiadomo było ,że wygra większe miasto które ma większą siłę przebicia no i gdzie jest silniejsze lobby polityczne i biznesowe !
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ci którzy nie korzystnie wypowiadają się o Lublinie, albo nie są jego rodowitymi mieszkańcami, albo maja gdzieś co się tu dzieje, inną sprawą jest to, że rząd ma ścianę wschodnią w głębokim poważaniu i dlatego nie mamy dróg i lotnisko się przeciąga.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
wrocław - europejska impreza kulturalna związana z naszą prezydencją, gospodarze euro a teraz stolica (podobno na otarcie łez za expo bo było lobby mocniejsze)... nie na darmo schetynopodobni w rządzie, a podobno ta stolica miała służyć rozwojowi mniejszych ośrodków ??? jak widać nie w Polsce, nie za tego rządu, jesienią będziemy pamiętać
Zaloguj się, aby oddać głos
0
I tak sobie myślę że teraz jest szansa w tej całej złości rywalizacji i niesprawiedliwości wykrzesać to co najlepsze i właśnie teraz ten najlepszy potencjał twórczy (przy naszym wrocław może się schować) powinien się zjednoczyć i stworzyć wielki społeczny projekt prawdziwej stolicy kultury i zorganizować konkurencyjną stolicę 2016 (trening - rok przed wielką rocznicą) taką prawdziwie z serca kultury, tak sądzę że i wielu artystów z całej Polski chętnie się dołączy widząc ten ruch tylko teraz iskra w rękach mediów i władz Lublina [b] z a s z c z ep i a j c i e t y m m i e s z k a ń c ó w L u b l i n a - jak sobie nie pomożemy sami to nikt nam nie pomoże
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Po pierwsze, należy pogratulować Wrocławiowi. Po drugie, należy ciepłą myślą otoczyć mieszkańców pozostałych miast w stawce - Gdańska, Warszawy, a zwłaszcza Katowic - bo sami doskonale wiemy jakie rozczarowanie mogą obecnie przeżywać. Pewne jest, że echa dzisiejszej decyzji odnośnie Europejskiej Stolicy Kultury 2016 nie umilkną jeszcze przez jakiś czas. Od kilku tygodni wyczuwało się cichą solidarność pomiędzy Lublinem a Katowicami. Przedstawiciele naszego miasta w komentarzach podkreślali, że najbardziej obawiają się konkurencji stolicy Dolnego Śląska - i odwrotnie. To solidarność miast, które - w odróżnieniu od pozostałych aplikantów - nie będą bezpośrednio spijać śmietanki z przyszłorocznego Euro. Miast, którym do rozwoju tytuł ESK był potrzebny dalece bardziej niż doskonale rozwiniętej pozostałej trójce. Pozycja moralnych zwycięzców na pewno Lublina i Katowic nie zadowoli, bo przecież nikt nie przyznaje tytułu Moralnej Europejskiej Stolicy Kultury. Jednak ani mieszkańcom Lublina ani Katowic nie było dane cieszyć się dziś z werdyktu. Kiedy wraz z innymi lublinianami usłyszałam werdykt na staromiejskim Placu Po Farze, w głowie kłębiły się różne myśli. Różne też można było usłyszeć reakcje. Począwszy od łez rozczarowania po będące zapewne wyrazem frustracji komentarze, że decyzja jury jest w istocie realizowaniem polityki dokarmiania sytych. Po takim dniu jak dziś nieco może załamać się wiara, że w Polsce zniknie podział na bogatsze i biedniejsze regiony. Że - nie idąc na łatwiznę - doceniać się będzie potencjał i zaangażowanie. Co prawda wyboru dokonywało międzynarodowe grono, jednak nie należy zapominać, że jego większość stanowili Polacy. Na zakończenie trzeba pogratulować i podziękować wszystkim, którzy w kandydaturę Lublina mieli choćby najmniejszy wkład. Wiemy doskonale jak wielka praca została wykonana. W 2017 roku czeka nas jubileusz miasta. To nasz następny wielki cel. Czy damy radę? Łatwo nie będzie, jednak z dnia na dzień Lublin nie przestanie być Miastem Dialogu i Miastem Inspiracji - tylko ze względu na niekorzystny dla nas werdykt. Przez ostatnie miesiące pokazaliśmy potencjał i nie możemy go zmarnować. Jeśli program ten wciąż będzie realizowany, możemy sobie poradzić i bez tytułu ESK. Choć będzie nam pewnie znacznie trudniej niż byłoby pozbawionemu tego zaszczytu Wrocławiowi.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Gdyby będzie chodziło o miano Europejskiej Stolicy Biedy - z całą pewnościa pokonamy wszystkich. A tak poważnie - szkoda, szkoda tych młodych ludzi z Lublina, którzy włozyli w to przedsięwzięcia tyle zapału,pracy.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
I bardzo dobrze...przynajmniej ten nasz pożal się prezydent lublina nie będzie mordy cieszył.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Strona 1 z 3

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: