Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

ESK 2016: Wrocław ma tytuł, Lublin został z kulturą

Utworzony przez 100 g., 21 czerwca 2011 r. o 21:30
dobrze ze lublin odpadl - PSEUDODZIAŁANIA kulturalne ZDEMASKOWANE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z jednej strony szkoda, szkoda przede wszystkim tych którzy zaangażowali się w to bezinteresownie. Z drugiej strony to dobrze, że nasza wiecznie zadowolona władza lokalna dostała po nosie i nie może zwalić tego na opozycję i kosmitów - wszak w poprzedniej kadencji tez tu rządzili. Jest nadzieja, że w końcu zaczną robić coś konkretnego dla miasta a nie tylko dla ładnej fotki w gazecie (IMO hit ostatnich tygodni - "przodownicy pracy" z łopatami na hałdzie piachu). Przy czym robić to nie znaczy rozpocząć i budować przez "dzieści" lat, tylko zasuwać w tempie w jakim buduje się po tamtej, "lepszej", stronie Wisły. Nie szkoda mi też psedo animatorów kultury, którzy machnąwszy flagą we wszystkie kolory stają sie od razu pupilkami władzy i jedynymi nieomylnymi w okolicy. Żeby niebyło - obstawiałem Poznań.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Decyzja Polityczna !!!!! To co w tej sprawie Powiedzą PSL koalicjanci PO. O ile prezydent Żuk został wybrany przez mieszkańców Lublina to PSl-owskie Władze same się mianowały to daje do myślenia. Nie wiem czy warto głosować na PSL NIE
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mucha napisał:
I bardzo dobrze...przynajmniej ten nasz pożal się prezydent lublina nie będzie mordy cieszył.
No tak, tak samo jak w dowcipie o złotej rybce, co spełniała życzenia, ale sąsiadowi podwójnie: Złota rybko, a niech mi uschnie jedno jajo...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i bardzo dobrze a nie tacha wiocha !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ten kto zna trochę Wrocław i Lublin nie miał chyba złudzeń od początku konkursu...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na co ten Lublin liczył?zaściankowa wieś w której nic się nie dzieje, nie ma pracy ani przyszłości, rocznie wyjeżdża z tego miasta kilka tysięcy osób szukać szczęścia w innych miastach polski a Wy jesteście rozgoryczeni? Polecam udać się na wycieczkę do Wrocławia, możne nie jest to ideał ale tu przynajmniej coś się dzieje, jest praca i widać gołym okiem że miasto się rozwija...i żeby nie było piszę to jako były mieszkaniec Lublina. Pozdrawiam wszystkich rozgoryczonych
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak zwykle bezsensowne komentarze!Wieczni Malkontenci!!Jak się komus nie podoba, to niech wyjezdza do wrocka, skoro to takie pełne kultury miasto. Wynik jest niesprawiedliwy. Ale trzeba jakoś to przyjąc i (jak zwykle) nie doszukiwac się kręcenia i dłubania przy wynikach. Tylko wiziąć się doroboty i tworzyc KULTURĘ!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Liczyłem na Danzig,jest Breslau(Wrocław).Głowa do góry!Spora grupa Lublinian często nie rozumie praw rządzących światem('80,'89,'04),ale to już taka przypadłość.Wielkie dzięki Wszystkim,którzy dołożyli swoją cegiełkę do tła "Stolicy kultury".WASZ WYSIŁEK NIE PÓJDZIE NA MARNE!!!Szczęść Boże!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ALE MINĘ ZROBIŁ TEN MŁODY PEEZELOWY KACYK Hetman czy jak mu tam... i bardzo dobrze, ta cała nagonka z ESK to temat zastępczy - Żuku wypowiedz się lepiej o ZLIKWIDOWANEJ CUKROWNI i braku miejsc pracy, braku dróg
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pisiaki cały czas zacierały ręce żebyśmy przegrali
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
plusem sytuacji jest to ze ten zacpany koza kozinski i inne gamonie nie beda ciagnac kasy z miasa na swoje pseudokulturalne projekta
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wielkopolska miała swojego Gomułkę,Śląsk miał Gierka,Wybrzeże Wałęsę,a Lubelszczyzna naiwnych solidaruchów w lipcu '80.I tak pozostanie na wieki wieków.Nie ma co się burzyć!Świat jest urządzony tak a nie inaczej i żadne naiwne prośby wynikające z "socjalistycznych umysłów" tego nioe zmienią!!!Szczęść Boże!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Hurra!Może w końcu Koza-Koziński i Koziara przestaną być tak forowani przez władze Lublina. Zastanówcie się proszę, co zrobiliście temu miastu, promując te miernoty i ich kolesi z Tektury.To nie są działacze kultury!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miał być kulturalny europejski lubelski cuda,a dostało się żabkę w dziób.Kto w realizm wierzy to z goryczą żabkę połknoć należy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Słupszczanka napisał:
Wypowiadając się żle o swoim mieście, to tak samo jak byście wypowiadali się żle o swoim domu, rodzinie. Dziwna mentalność naszego polskiego społeczeństwa, tylko krytykować, narzekać, opluwać itd. Powiedzcie, gdzie nie ma krzywych chodników, czegokolwiek czego nie można by było skrytykować? A może by tak pokazać, napisać tu czym Lublin może się pochwalić, czym Wy możecie zabłysnąć, co możecie dla tego miasta, dla swego miasta /domu/ zrobić. Powiem Wam, że z daleka lepiej widać, jakim pięknym miastem jest Lublin, jak wspaniali są tam ludzie. Naprawdę jest wiele rzeczy, ludzi, miejsc w Lublinie tak wspaniałych, których nie ma gdzie indziej, a jestem pewna, że byłoby jeszcze więcej, gdyby były pieniądz, gdyby było poparcie u GÓRY, gdyby wszyscy kochali to miasto tak jak na to zasługuje, jak własny dom. Bardzo Wam kibicowałam i trzymałam za Was kciuki. Mimo wszystko jestem pewna, że LUBLIN jest miastem kultury. Pozdrawiam
kiedyś, gdy mieszkałem na pomorzu też tak postrzegałem Lublin i ludzi tu mieszkających, do tego stopnia, że się tu przeprowadziłem, jakież było moje rozczarowanie, gdy zacząłem tu pracować i mieszkać, moja dobra rada to - uciekać stąc i nie oglądać za siebie,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to podobno przez swidnik przegralismy bo glosowali na wroclaw...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja nie rozumiem jak kooozii grod mogl przegrac. przeciez mamy najwieksza ilosc kosciolow i ksiezy na mieszkanca. Mamy tez zlew zemborzycki, wspaniale bloki, najwiekszy skansen - cale miasto , i muzełum na majdanku. kultura emanuje wszedzie na "drogach", w sklepach i urzedach, w kazdym zakamarku , w kazdej bramie i na klatce schodowej szczegolnie na starym miescie. A ten wrocław to co ma?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ludzie .. a czego Wy się spodziewaliście? Mieszkam to od urodzenia tj jakieś 37 lat.Pracę mam taką, ze trochę jestem w Polsce w innych miastach. Kiedyś coś się tu działo. Teraz od jakiegoś czasu to miastu umiera. Jak wyjadą studenci to jest to miasto starych ludzi - bez obrazy. Na placu pod zamkiem tylko mogą SIĘ MSZE ODPRAWIAĆ BO KONCERTY PRZESZKADZAJĄ. Tu się nic nie dzieje, nic nie zmienia, miasto na wakacje wymiera. Trochę ożywa jak są juwenalia albo jakieś inne studenckie imprezy, ale to nie da nam tytułu stolicy, na dodatek jeszcze kulturalnej. Do kultury to nam jednak trochę brakuje. Wystarczy przejść się wieczorem po mieście - trzeba dobrze uważać żeby nie dostać po zębach. Miasto klasy C albo i nawet D. Niestety tu się urodziłem, wychowałem, mieszkam z rodziną, tu pracuję. Za wiele mnie tu trzyma by się wyprowadzić. Gdyby nie to - nie zostałbym tu ani chwili.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lubelak napisał:
plusem sytuacji jest to ze ten zacpany koza kozinski i inne gamonie nie beda ciagnac kasy z miasa na swoje pseudokulturalne projekta [/quote] Niestety nie masz racji, oni uwierzyli we własną propagandę i winy za przegraną szukają wszędzie tylko nie u siebie. Lublin na starania o ESK wydał kilkadziesiąt milionów kostem rozwoju infrastrkutury i to nie koniec. Potwierdzają to słowa Kozińskiego. [quote]Powszechnie jesteśmy uważani za zwycięzców konkursu o tytuł Europejskiej Stolicy Kultury - uważa prezydent Krzysztof Żuk. A Rafał "Koza" Koziński animator kultury i jeden z autorów naszej aplikacji rzuca hasło: Zmieniamy 16-tkę na 17-tkę, Lublin 2017!
A wczoraj dziennik pisał, że budowa dróg ekspresowych jak i remont linii kolejowej zostanie przesunięty na kolejne dekady. W PKS-ie rządzi człowiek PSL, w Radiu Lublin człowiek z Ordynaciej, na budowanym lotnisku, które nigdy nie przyniesie zysków rządzi człowiek z PISu, a jeden z radnych PO będzie "budował" za publiczne pieniądze tzw. "Lubelskie Centrum Konferebcyjne" a pojęcie ma o tym jak kwiaciarka z Bramy Krakowskiej! Lublinianie obudźcie się!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...