Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Górnicy z Kazimierza-Juliusza wyjechali na powierzchnię

Utworzony przez kimać, 27 września 2014 r. o 12:56
a co my na lubelszczyznie mamy do tego? a mało do nich i innych tych solidaruchowych zawodów  dołożyliśmy? co nas to obchodzi ,mamy tani wegiel ze wschodu ,bez tego garba prezesów v-ce prezesów związków zawodowych ,bandy kolesi ,pzecież tona kosztuje 250 zł. na dole a sprzedają kanalie po 1000 ,niech ich szlag ,ja im tam robić nie kazałem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Górnicy nagle poczuli wolny rynek? Za towarzysza Edwarda mieli dobrze. Po upadku komuny robili wycieczki do Warszawki z kilofami i też dostawali co chcieli. Towarzysz Balcerowicz lekką ręką zlikwidował PGR-y bo to były gospodarstwa typowo komusze, przynosiły straty i produkowały 40% żywności. Oczywiście ludzie poszli na tzw. bruk i nikt się nimi nie interesował. Żywność, którą produkowały sprowadzono w zamian z zagranicy. Oczywiście byli pracownicy PGR-ów mogli protestować. Oczywiście władzy to wisiało bo niby co mogli by jej zrobić? Z górnikami tak lekko nie ma i jak na razie wszystkie rządy  przed nimi pękają. Tylko nie rozumiem dlaczego mam dopłacać z własnej kieszeni do nierentownych kopalń a do nierentownych PGR-ów już nie? Wszyscy "styropianowi bojownicy" powinni wytłumaczyć tym, którzy wynieśli ich do władzy, że obalenie komuny to nie tylko paszport w kieszeni ale też bezrobocie i głodowe pensje. Margaret Thatcher mimo licznych górniczych protestów zlikwidowała nierentowne kopalnie i jakoś Wielka Brytania nie straciła niepodległości i niezależności energetycznej. Niestety w Polsce są jak zawsze równi i równiejsi. Inną sprawą jest typowo polski "kapitalizm". A ma on tyle wspólnego z kapitalizmem co feudalizm z demokracją grecką. P. S. Porównanie branży górniczej z pracownikami PGR-ów jest tylko przykładem. Niestety innych podobnych przykładów jest więcej. "Świętych" branż w naszym kraju nie brakuje. 
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tytuł artykułu powinien brzmieć: Pasożyty wyjechały na powierzchnię. Chcą przedłużenia żywotności firmy ponad termin rosdądny ekonomicznie, gwarancji pracy, wykupu mieszkań. Daj, daj, daj. A z czyich pieniędzy to będzie jak nie z naszych? Pieprzone pasożytnictwo wychowane za komuny na sklepach tylko dla górników. A niech siedzą tam na dole aż pozdychają. Ja im ze swojego nie dam, bo muszę wykrarnić własne dzieci.    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tytuł artykułu powinien brzmieć: Pasożyty wyjechały na powierzchnię. Chcą przedłużenia żywotności firmy ponad termin rosdądny ekonomicznie, gwarancji pracy, wykupu mieszkań. Daj, daj, daj. A z czyich pieniędzy to będzie jak nie z naszych? Pieprzone pasożytnictwo wychowane za komuny na sklepach tylko dla górników. A niech siedzą tam na dole aż pozdychają. Ja im ze swojego nie dam, bo muszę wykrarnić własne dzieci.
to przecie nasze najwieksze "dobro narodowe" taki wsmolony żywy skansen w tym prl-bis dalej chcą nam mieszać we łbch ,ale to strasznie kosztuje i zdaje sie ,że już kasa dawno pusta jest,bo wasiakowe i inne katechetki zaj..ły po pół miliona ,a katabasy? jak na to wszystko może starczyć? a emerytury po byku dla 40 letnich gówniarzy?kuwejt by z torbami poszedł
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...