Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Holandia odpowiada za śmierć ponad 300 mężczyzn w Srebrenicy

Utworzony przez koko, 17 lipca 2014 o 09:47
Zapomnieliscie dodac ze ten batalion Holendrów to byli wyłącznie GEJE !!!!.....
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Srebrenica była ośrodkiem dla uchodźców a jednocześnie stała się bazą dla muzułmańskich bojówek, które swobodnie opuszczały miasto, mordowały okolicznych Serbów a potem swobodnie wracały. Serbowie kilka razy żądali od wojsk międzynarodowych ukrócenia tych ataków. Bezczynność wojsk międzynarodowych przyczyniła się do tego, że Serbowie zaatakowali Srebrenicę i dokonali masakry mężczyzn i chłopców, których podejrzewali o napady na serbskie wioski. "Zeznając przed Międzynarodowym Trybunałem Karnym, były dowódca błękitnych hełmów w Bośni, francuski generał Philippe Morillon, powiedział sędziom: „Naser Orić [dowódca bośniacko-muzułmańskich sił w Srebrenicy] przeprowadzał ataki podczas świąt ortodoksyjnych chrześcijan i niszczył wioski, masakrując wszystkich ich mieszkańców. To wytworzyło niespotykany stopień nienawiści w tym regionie”. Dodał: „Naser Orić był lokalnym watażką, który władał regionem i okoliczną ludnością za pomocą terroru. Myślę, że zdawał sobie sprawę, iż zasady tej okropnej wojny były takie, że nie mógł sobie pozwolić na branie jeńców. Jak sobie przypominam, nie starał się nawet o wytłumaczenie. Było to po prostu zdanie: ‘nie możemy się zajmować więźniami’”. Morillon zeznawał: „Nie byłem zaskoczony, kiedy Serbowie zabrali mnie do wioski, żeby pokazać mi ewakuację ciał mieszkańców, które zostały wrzucone do dołu w wiosce blisko Bratunac. To dało mi do zrozumienia, jak ta piekielna krwawa zemsta prowadziła do sytuacji, w której osobiście bałem się, że najgorsze może się wydarzyć, gdyby Serbowie dostali się do enklaw i Srebrenicy”. Dodał: „Ujrzałem absolutną niedolę i realne ryzyko mordu na dziesiątkach tysięcy ludzi. Bałem się, że Serbowie, lokalni Serbowie z Bratunac, ci ochotnicy, chcieli zemsty za wszystko, co przypisywali Naserowi Oriciowi. Nie chcieli zemścić się tylko na Oriciu, chcieli pomścić swoich bliskich zabitych w Boże Narodzenie. Byli w piekielnym kręgu zemsty. Nie tylko mężczyźni. Kobiety, cała populacja była nasycona tą żądzą. To nie była choroba strachu, która zaraziła całą ludność Bośni i Hercegowiny, strachu przed byciem zdominowanym i wyeliminowanym – to była czysta nienawiść.” Po wysłuchaniu jego zeznania sędzia zapytał Morilliona: „Czy mówi pan, panie generale, że to, co wydarzyło się w 1995 roku, było bezpośrednią reakcją na to, co Naser Orić zrobił Serbom dwa lata wcześniej?”. Świadek odpowiedział: „Tak, wysoki sądzie. Jestem o tym przekonany”."  
0
Tam gdzie islam, tam problemy. Wystarczy spojrzeć na mapę i poczytać historię. Też najnowszą.
0
bo holenderskie wojsko, powinno zajmować się wyłącznie pilnowaniem wiatraków
0
warto dodać: http://wolnemedia.net/historia/14-lez-nad-bosnia/comment-page-1/  
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: