Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ile kosztuje budowa domu jednorodzinnego? Jak mieszkanie w Warszawie

Utworzony przez bob budowniczy, 24 września 2014 r. o 12:21 Powrót do artykułu
Bzdura, napisana na zlecenie dewloperów. Dom 140 mkw na uzbrojonej działce 1100 mkw :   - działka - 110 000 zł - pozwolenia, geodeta, projekt - 6000 zł - ogrodzenie 10 000 zł - stan surowy zamknięty / piwnica, fundamenty, ściany, okna, drzwi zewnętrzne, dach/ - 90 000 zł - instalacje, piec CO,  tynki, podłogi - 40 000 zł - glazura, terakota, biały montaż - 20 000 zł   RAZEM - 275 000 zł czyli 1971 zł za mkw łącznie z ceną działki!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A elewacja/ocieplenie? To się nie liczy? Kosztuje przecież niemało.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bzdura, napisana na zlecenie dewloperów. Dom 140 mkw na uzbrojonej działce 1100 mkw :   - działka - 110 000 zł - pozwolenia, geodeta, projekt - 6000 zł - ogrodzenie 10 000 zł - stan surowy zamknięty / piwnica, fundamenty, ściany, okna, drzwi zewnętrzne, dach/ - 90 000 zł - instalacje, piec CO,  tynki, podłogi - 40 000 zł - glazura, terakota, biały montaż - 20 000 zł   RAZEM - 275 000 zł czyli 1971 zł za mkw łącznie z ceną działki!!!!!
  Brednie !!!!!!!! Pod wyliczeniami z artykułu podpisuję się dwoma rękami. Jakim cudem za instalacje, piec co, tynki podłogi zapłacisz 40000? Sama hydraulika kosztowała mnie 40000 a nie mamy nawet ogrzewania podsłogowego. Tynki 25000, elektryka 15000, przyłącza 20000, zabudowa poddaszy 20000. Widać, że Bib_budowniczy budował kurnik !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Brednie !!!!!!!! Pod wyliczeniami z artykułu podpisuję się dwoma rękami. Jakim cudem za instalacje, piec co, tynki podłogi zapłacisz 40000? Sama hydraulika kosztowała mnie 40000 a nie mamy nawet ogrzewania podsłogowego. Tynki 25000, elektryka 15000, przyłącza 20000, zabudowa poddaszy 20000. Widać, że Bib_budowniczy budował kurnik !!!
Jak się ma dwie lewe rączki a do prac które spokojnie można wykonać samemu zatrudnia firmę, można zapłacić nawet 5 razy tyle. Hydraulika za 40 tysięcy ? Pozłacane rury? Marmurowe kaloryfery ? Piec termojądrowy ? :) Ktoś pana nieźle załadował w bambuko widzę, albo dom ma 500 metrów kwadratowych , i 5 łazienek. Elektryka 15 tysięcy .... pozłacane high endowe kable ? Złote gniazdka ? Panie skąd pan żeś się urwał ? Metr kwadratowy dębowego parkietu/deski można kupić od 60 zł w górę. Co do przyłączy sie nie wypowiadam bo u mnie już były na działce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgodzę się tylko z jednym. Jak się wszystkie te prace wykonuje samodzielnie to rzeczywiście wyjdzie taniej i to dużo taniej. Jednak nie wszyscy mogą sobie pozwolić na spędzanie całych dni na budowie. Większość z nas musi pracować. To nie jest kwestia umiejętności ale czasu.   Niestety podawane przez Ciebie są całkowicie z kosmosu albo gdzieś pod ukraińską granicą. Podawane przez Ciebie ceny są skrajnie nieosiągalne dla zwykłego zjadacza chleba bez większych znajomości w branży i umiejętnością doskonałego zaplanowania prac.   Porozmawiajmy o liczbach * instalacja co-cw ** piec min 4000 ** zasobnik cw 1200 ** grzejniki 10*800 =8000 ** kotłownia 2000 ** punkt odbioru wody min 300zł (bez materiału) * tynk cementowo-wapienny 23zł/m2+VAT *elektryka ** punkt elektryczny min 75zł (z materiałem) - w domu jest ich około 150 ** montaż rozdzielnicy elektrycznej min 500 ** gniazdka\włączniki min 15zł sztuka ** montaż gniazdek min 10 zł za punkt * elewacja (ocieplenie, kołki, siatka, klej, tynk) - min 35 zł/m2 * ocieplenie poddasza 50zł/m2 (200*50 = 10000) + materiał 15000 dobrej jakości wełna na dwie warstwy, płyty i profile   Podsumowując nie wypowiadaj się o cenach skoro nie masz o tym pojęcia albo Twoje informacje są mocno niemiarodajne. Ostatni twój akapit dokładnie to prezentuje. Deski dębowej za 50zł\m2 nie kupisz nigdzie. No chyba że na rozpałkę do kominka. Jak się uda za 90zł\m2 to będziesz się cieszyć jak dziecko. Wystarczy sprawdzić na ceneo.   Pozdrawiam Mieszkam u siebie od sierpnia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zgodzę się tylko z jednym. Jak się wszystkie te prace wykonuje samodzielnie to rzeczywiście wyjdzie taniej i to dużo taniej. Jednak nie wszyscy mogą sobie pozwolić na spędzanie całych dni na budowie. Większość z nas musi pracować. To nie jest kwestia umiejętności ale czasu.   Niestety podawane przez Ciebie są całkowicie z kosmosu albo gdzieś pod ukraińską granicą. Podawane przez Ciebie ceny są skrajnie nieosiągalne dla zwykłego zjadacza chleba bez większych znajomości w branży i umiejętnością doskonałego zaplanowania prac.   Porozmawiajmy o liczbach * instalacja co-cw ** piec min 4000 ** zasobnik cw 1200 ** grzejniki 10*800 =8000 ** kotłownia 2000 ** punkt odbioru wody min 300zł (bez materiału) * tynk cementowo-wapienny 23zł/m2+VAT *elektryka ** punkt elektryczny min 75zł (z materiałem) - w domu jest ich około 150 ** montaż rozdzielnicy elektrycznej min 500 ** gniazdka\włączniki min 15zł sztuka ** montaż gniazdek min 10 zł za punkt * elewacja (ocieplenie, kołki, siatka, klej, tynk) - min 35 zł/m2 * ocieplenie poddasza 50zł/m2 (200*50 = 10000) + materiał 15000 dobrej jakości wełna na dwie warstwy, płyty i profile   Podsumowując nie wypowiadaj się o cenach skoro nie masz o tym pojęcia albo Twoje informacje są mocno niemiarodajne. Ostatni twój akapit dokładnie to prezentuje. Deski dębowej za 50zł\m2 nie kupisz nigdzie. No chyba że na rozpałkę do kominka. Jak się uda za 90zł\m2 to będziesz się cieszyć jak dziecko. Wystarczy sprawdzić na ceneo.   Pozdrawiam Mieszkam u siebie od sierpnia
Swoimi wyliczeniami upewniłeś mnie w przekonaniu że ktoś cię zdrowo naciągnął przy budowie domu. Ale to dobrze, dawcy kapitału na smętnym ostatnio budowlanym rynku są bezcenni. Nie mam czasu na dyskutowanie z każdym punktem twojej wypowiedzi ale ... punkty elektryczne rozwaliły mnie doszczętnie. Jakim trzeba być abnegatem żeby zlecić firmie ciągnięcie kabli i instalowanie gniazdek po 75 zł za sztukę ? Rozbrajające doprawdy. Widzisz, różnica między nami polega na tym że ja wiem co mówię a ty mówisz co wiesz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam,   A co powiecie na gotowe projekty? Ja właśnie poszukiwałem takowych i trafiłem na fajną ofertę w biurze MG Projekt, otóż jeśli zakupię projekt do 20 listopada otrzymam pakiet darmowych dodatków za 1500 PLN dla mnie to sporo jako że mam kredyt :) Także chyba na ten moment nie ma lepszej oferty http://www.mgprojekt.com.pl/promocja
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pojeby
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak jak pisze capoNe . Jeszcze nie spotkałem się żeby być tak naiwnym . Ja po prostu stwierdzam fakty ze poczucie niewiedzy to już jest w prostactwie polaka . Uczy się na błędach puty puki kraj nie wyście z niego pieniążków i Zmadrzeje.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przepraszam chodziło mi o racje Boba budowniczego .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie wiem jak to wyjdzie finalnie, ale dam wam znać. Co prawda już wstępnie kalkulowałem co i ile nas wyniesie. Początkowo rozglądałem się za dużym mieszkaniem ale stwierdziłem że chyba lepszym rozwiązaniem będzie zakup segmentu. Decyzja padła na inwestycję arasu na Poprawnej. Teraz wstępnie wyliczyłem co i ile, ale zobaczymy jak to wyjdzie w praniu- bo wiem że część będę w stanie zrobić sam więc myślę że sporo uda nam się przyciąć w ten sposób.  
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja już poważnie biorąc temat uważam, że fajnie jest zatrudnić po prostu profesjonalną firmę geologiczno-inżynieryjną. Ja miałam okazję współpracować z Geotest BIZ. Sprawdzeni fachowcy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja mogę z kolei polecić firmę od m.in. prac geotechnicznych, od prac ziemnych i wypożyczają też sprzęt...cm-construction
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
U mnie działa kupiona, projekt domu jest, pierwsze materiały kupione. Teraz bierzemy się za bloczki budowlane http://www.castorama.pl/produkty/budowa/cegly-bloczki-i-pustaki/bloczki.html Nie wiem po co, ale mąż mówi, że tak trzeba ;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mieszkam w Radzyminie, właśnie pod Warszawą i to samej stolicy nigdy nie wrócę. Jak dla mnie mieszkanie tam nie daje kompletnie nic poza ogromnymi kosztami, bo niby w jaki sposób? Im dalej od miasta tym zdecydowanie lepiej - po prostu - całkiem inne warunki życia i ogromne różnice w kosztach.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pod Wawą, w Radzyminie, jest takie osiedle o nazwie Akacjowa Aleja. Tam szukajcie nieruchomości. Generalnie warunki pod miastem są lepsze, ceny dużo niższe, otoczenie ładniejsze. A prawda jest taka, że na mieszkanie w dużych miastach jest coraz mniej chętnych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
My budujemy systemem gospodarczym nie mamy jeszcze konkretnej sumy jaką wydamy na dom (156 m2 użytkowych), ale z kalkulacji wychodzi 350 tys. Aktualne i zmieniające się ceny poszczególnych etapów budowy można zobaczyć na naszym blogu budowlanym systememgospodarczym.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak do budowy domu potrzebna jest Tobie firma, która wykonuje instalacje elektryczne to polecam naszelektryk.pl wykonują naprawdę dobrą robotę :)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Można oczywiście kupić piękny domek w cenie mieszkania i jeszcze zmieścić się w limicie dopłat, takie domy są na osiedlu Villa Campina, położone w prześlicznej, spokojnej okolicy w dobrej lokalizacji.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie ma co oszczędzać za wszelką cenę na budowie domu, z drugiej strony wiele rzeczy można znaleźć taniej nie tracąc na jakości. Ja polecam zamawiać online, bo jednak to zawsze tanio, szczególnie, jak sie sporo bierze. My kable zamawialiśmy z multikable.pl i już sporo odeszło. Jednak kable być muszą, a do tego dobrze, by były porządne. Ale mogą być też tanie - i własnie tam jest tego doskonały przykład.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...