Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Jak to kiedyś było w szkole? (zdjęcia)

Utworzony przez greg, 4 września 2012 o 15:07
jeśli podpis pod zdjęciem nr 3 jest prawdziwy to ta mapa musi mieć kilkaset lat, może autor artykułu kończył nowoczesną szkołę z laptopami i tabletami i nie wie jaka jest różnica pomiędzy językiem ruskim a rosyjskim
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Słuchając relacji osób dorosłych i patrząc na ilość wykwalifikowanych inżynierów mających obecnie około 40 lat, dochodzę do wniosku, że kiedyś w szkołach poziom nauczania był dużo lepszy. Nie chcę tu uogólniać, ale ja osobiście przez wszystkie lata chodzenia do szkoły miałem dosłownie dwóch dobrych nauczycieli od matematyki, a reszta nie potrafiła przekazać swojej wiedzy uczniom. Z innymi przedmiotami ścisłymi też było różnie, a z chemii to umiem naprawdę mało. Pominę już fakt, że kiedyś nauczyciel miał autorytet w szkole, a teraz w prawie każdym gimnazjum nauczyciel może zostać zbluzgany przez ucznia i nic nie może mu za to zrobić. Jak to jest, że kiedyś w szkołach potrafili uczyć chociażby matematyki, a teraz pod tym względem osiągnęliśmy dno ? Pewnie niektórzy powiedzą, że to wina komputerów i nowinek technologicznych, ale moim zdaniem jest to uogólnianie i jako osoba, która zdała maturę w 2010 roku i formalnie zakończyła edukację na poziomie szkoły, uważam że nauczanie matematyki obecnie stoi na dramatycznie niskim poziomie. Chyba najlepszym odzwierciedleniem są wyniki uzyskiwane przez uczniów na maturze z tego przedmiotu. Jeżeli nikt nic z tym nie zrobi, to za 20-30 lat w Polsce będzie brakowało wszelkiego rodzaju specjalistów do obsługi maszyn, inżynierów itd.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Kubię komentarz napisany powyżej!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Teraz takie dzieci na lekcji bawią się smartfonem pod ławką...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ażeby zrozumieć działanie kalkulatora,to najpierw trzeba nauczyć się liczyć pisemnie i na liczydle.Wspólczesna polska szkoła o tym zapomina.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Oczywiście, że kiedyś poziom nauczania był wyższy. Bo wtedy wiedziano, że są potrzebni ludzie nauki i pracownicy fizyczni. Dzisiaj wymaga się, aby wszystkie dzieci były omnibusami, bredzi o wyrowywaniu szans edukacyjnych, w efekcie pracuje na srednią. "Wczorajsi" uczniowie korzystali z szaro- burych przyborów szkolnych, książek z tekstem okraszonym szarym orazkiem. Dzisiejsi uczniowie wyposażeni są w grajace, piszczące, połyskujące gażety, odwracające skutecznie uwagę od lekcyjnech zadań. Obecne podręcznki na pięknym papierze bez treści, za to z kolorowymi obrazkami, nawet dla tych najstarszych. Kiedyś kończący podstawówkę (dobrzy uczniowie) mieli więcej wiedzy, niż obecni maturzyści. I nie, to nie jest wina nauczycieli. To wina czasów, systemu, obojętności dorosłych- władz, rodziców, naukowców.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Zdjecie 3 i podpis "mapa w języku ruskim" .... z tego co pamiętam ze szkoły to język ruski zniknął w XVII wieku i już wcześniej został zastępowany językiem rosyjskim. Wprawdzi potem były widoczne wpływy języka ruskiego na inne języki słowiańskie, jednak to chyba ewidentna pomyłka w podpisie... dobrze, ze artykuł nie jest w systemie płatnym PIANO Czyżby bardzo stara mapa czy też autor podpisu pod zdjęciem się nie wysilił?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
to jest stara mapa. w języku ruskim.
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: