Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Jowisz bardzo blisko Ziemi. Zobaczysz go gołym okiem

Utworzony przez greg, 20 września 2010 r. o 11:50
Jowisz najwiekszą GWIAZDĄ Układu Słonecznego??? chyba coś się komuś pomyliło...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zjawisko zdarza sie tylko raz na 50 lat....nastepna okazja do zaobserweowania go juz za 12 lat?? jakies zawichrowania osi czasu w dzienniku
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"W nocy z poniedziałku na wtorek gołym okiem będzie można zaobserwować największą gwiazdę naszego układu słonecznego: Jowisza." - pisze redaktor/-ka (mb) Mam wrażenie, ze redaktor/-ka (mb) to największa gwiazda dziennikarstwa lubelskiego. Od kiedy to szanowny/-a Panie/-i Jowisz jest gwiazdą? A jeżeli jest to od kiedy jest większy od Słońca?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I zaprawdę powiadam wam że nastanie ciemność.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dyslektyk_eklektyk napisał:
zjawisko zdarza sie tylko raz na 50 lat....nastepna okazja do zaobserweowania go juz za 12 lat?? jakies zawichrowania osi czasu w dzienniku
Grunt to logicznie i merytorycznie napisany artykuł. Panie redaktorze korki z matmy udzielę już od 20 zł/godzinna
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://www.deon.pl/po-godzinach/nauka--technologia/art,100,idealne-warunki-do-obserwacji-jowisza.html Bardziej przydatna notka i nie nazywa Jowisza gwiazdą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie redaktorze widzę ze nie tylko korki z matmy ale również z podstaw astronomi i nie za 20 tylko 45 pln/h Jedyną gwiazdą jaka jest w naszym ukladzie to jest słonce. Jowisz to Planeta. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do przedmówców: autor napisał, że Jowisz będzie jaśniejszy od widocznych gwiazd, a nie , że jest gwiazdą. najlepiej to proponuję nauczyć się czytać ze zrozumieniem, mogę udzielić korepetycji w cenie 50 zł/h ))))
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jawolf napisał:
do przedmówców: autor napisał, że Jowisz będzie jaśniejszy od widocznych gwiazd, a nie , że jest gwiazdą. najlepiej to proponuję nauczyć się czytać ze zrozumieniem, mogę udzielić korepetycji w cenie 50 zł/h ))))
jawolf przeczytaj raz jeszcze to co jest napisane wytłuszczonym drukiem na początku "W nocy z poniedziałku na wtorek gołym okiem będzie można zaobserwować największą gwiazdę naszego układu słonecznego: Jowisza". Byk jak ta lala.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Lat trzydzieści i jeszcze trzy lata patrzę na niebo i nigdy nie widziałem Jowisza gołym okiem. Dziękuję, panie redaktorze za tę niepowtarzalną okazję.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jawolf napisał:
do przedmówców: autor napisał, że Jowisz będzie jaśniejszy od widocznych gwiazd, a nie , że jest gwiazdą. najlepiej to proponuję nauczyć się czytać ze zrozumieniem, mogę udzielić korepetycji w cenie 50 zł/h ))))
znaczy sie ze chcesz naciagac ludzi...bo sam masz problemy z czytania ze zrozumieniem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nieważne jak napisał.dobrze ze zwrócił na to uwagę. SUPER WIDOK (przez lornetke) pierwszy raz cos takiego widze, thx redaktorku.
Ostatnio edytowany 20 września 2010 r. o 21:18
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jaką GWIAZDĘ???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jowisza widać zawsze gołym okiem jeśli tylko jest akurat na niebie w nocy, czyli słońce nie "przyćmiewa" innych obiektów na niebie. Podobnie zresztą jak Merkurego, Wenus, Marsa, i Saturna... Dopiero żeby zobaczyć gołe oko nie wystarczy. Problem w tym, że większość ludzi bladego pojęcia nie ma o tym, co ma nad głową i jeśli nie jest to wyjątkowo jasny obiekt, jak jest w tym przypadku, nie są w stanie odróżnić go od otaczających gwiazd...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a powiedzccie mi gdzie wy go widzice ta moze kropka niedaleko księzyca ? czy gdzies indziej bo z balkonu innych zjawisk nie widze jak to własnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Żeby zobaczyć Urana" - tam miało być
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak, na "lewo" od Księżyca, nieco poniżej. Nie da sie pomylić z niczym innym;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
e tem to czym sie fascynowac swieci tylko z 2 razy mocniej od innych gwiazd ale moze jeszcze sie zblizy ale sam fakt ze widziałem jowisza , kiedys pochwale sie dzieciom.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jowisz nie jest gwiazdą... A poza tym to naprawdę ciekawy widok. Lepszej pogody być nie mogło
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no genialna pogoda:) przez lunete widac, ale widok ksiezyca jest jeszcze lepszy:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...