Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kardynał Dziwisz: Krzyż nikomu nie zagraża

Utworzony przez STYX, 1 stycznia 2010 r. o 23:21
Ale po co pcha sie z brudnymi butami w nasze życie ?????????? Jego miejsce jest w kościele i jeśli ktoś chce to niech sobie do niego idzie bo póki co krzyż stał się kościelna tubą i skoro sam kościół posługuje się nim jak Zdzichu łopatą na budowie to nic dziwnego,że poparcie ma takie jakie ma...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
STYX napisał:
Ale po co pcha sie z brudnymi butami w nasze życie ?????????? Jego miejsce jest w kościele i jeśli ktoś chce to niech sobie do niego idzie bo póki co krzyż stał się kościelna tubą i skoro sam kościół posługuje się nim jak Zdzichu łopatą na budowie to nic dziwnego,że poparcie ma takie jakie ma...
Ty, a "Sylwester" choc w dowolnej formie to Ci odpowiada? Jezeli "Sylwester" jako dzien zakonczenia starego a zarazem powitania nowego roku dopowiada Ci to musisz wiedzec, ze to dzien na czesc jednego z Papiezy. Zerwiesz teraz te kartke z kalendarza 2010 i nastepnych?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
DZIWISZ = HIPOKRYTA !!! KRZYŻE DO KOŚCIOŁÓW !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
STYX napisał:
Ale po co pcha sie z brudnymi butami w nasze życie ?????????? Jego miejsce jest w kościele i jeśli ktoś chce to niech sobie do niego idzie bo póki co krzyż stał się kościelna tubą i skoro sam kościół posługuje się nim jak Zdzichu łopatą na budowie to nic dziwnego,że poparcie ma takie jakie ma...
A ty kiedy zmądrzejesz? U ciebie proces deb***izmu się poszerza!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Krzyż to nie jest symbol chrześcijański http://www.rp.pl/artykul/404988.html
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Krzyż nikomu nie zagraża(?) - z wyjątkiem skazanych na śmierć przez ukrzyżowanie(!). Kara ta jest dopuszczalna także obecnie np. w Arabii Saudyjskiej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie mam nic przeciwko krzyżowi i innym symbolom religijnym.W swoim mieszkaniu każdy ma prawo wieszać na ścianach co tylko się podoba.Dlaczego więc w naszych urzędach publicznych (nie mylić z domami publicznymi) wieszane są symbole religijne,różne krzyże ,figurki itp?Dlaczego ściany w szkołach (również w naszym parlamencie) przyozdabiane są krzyżami?Przecież z tych miejsc korzystają różni ludzie (w tym o innej orientacji reliijnej,bezwyznaniowcy itp). A w takim razie może w tych urzędach wywiesić symbole wszystkich religii zalegalizowanych w Polsce?Wówczas byłby i wilk syty i owca cała. Dziwię się więc bp Kapciowemu,że opowiada niestworzone rzeczy.Niby nie jest za wywieszaniem w miejscach publicznych symboli religijnych,a jednocześnie na siłę chce "uszczęśliwiać" wszystkich symbolami religijnymi. Coś mi się wydaje,że w Polsce nadchodzi wielkimi krokami kres sukienkowych.Niebawem będą działać tylko w konspiracji.A zamiast chodzić po kolędzie,będą chodzić po prośbie i będą zmuszeni do solidnejroboty.A tymczasem naszego kleru trzymają się różne głupoty:zastępowanie przy czynnmościach liutgicznych przez osoby świeckie,domaganie się zniesienia celibatu,domagania się finansowania przez państwo różnych czynności (w tym czarnej magii),unikania kar za jazdę po pijaku,spowodowanie śmiertelnych wypadków czy co w tym wszystkim najgorsze-pedofilii i różnych zboczeń seksualnych..... Czy taki ma być polski kościół kat.?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja nie spotkałem sytuacji żeby przeciwnicy wieszania krzyży w budynkach państwowych twierdzili , że krzyż im zagraża. takie słowa - to nadużycie ze strony pracowników Kościoła. kolejnym nadużyciem są słowa bp. Dziwisza, który mówi , że Kościół nie narzuca nikomu tego symbolu. otóż jak najbardziej narzuca. ja , leżąc w szpitalu musiałem opędzać się codziennie przed obowiązkiem spowiedzi !!! to jest złamanie prawa i Konstytucji. póki co takiego obowiązku jeszcze nie ma, a ja nie muszę opędzać się i tłumaczyć dlaczego nie chcę przyjmować Komunii.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Krzyże nie wiszą w kościołach a nie w urzędach,urzędy i inne instytucjie to miejsca nie nadające się na wieszanie krzyży.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co oznacza krzyż w lub na obiekcie państwowym ? Oznacza dokładnie to samo, co godło państwa w lub na tymże obiekcie. Jeśli godło w danym miejscu oznacza, że w tym miejscu obowiązują prawo i zwyczaje stanowione przez państwo, to krzyż również oznacza, że w tym miejscu obowiązują prawo i zwyczaje stanowione przez kościół. Prawo w danym miejscu stanowi państwowa władza ustawodawcza. Władzę taką uzyskuje się w drodze woli obywateli wyrażonej w wyborach, siłą, albo podstępem lub oszustwem (np fałszując wybory). Krzyże w państwowych miejscach użyteczności publicznej wieszane były i są potajemnie, zwykle nocą, ukradkiem. Takie zawieszenie krzyża metodą faktu dokonanego sprawić ma wrażenie objęcia danego miejsca we władanie kościoła, zaś zdjęcie krzyża - zabranie kościołowi tego, co mu się bez wątpienia należy : WŁADZY ! Historia uczy, że objęcie bądź pozorowanie objęcia władzy metodą siły, podstępu, albo oszustwa prędzej, czy później kończy się mało ciekawie dla uzurpatorów nawet, jeśli uzurpatorzy owi przywdziewają sutanny. W skrajnych przypadkach kończy się tak, jak w czasie Wielkiej Rewolucji Francuskiej. A rozpasanie pańskich podwładnych w Polsce porównywalne jest do rozpasania kleru we Francji pod koniec XVIII wieku. Tam księży nie wieszała władza. Wieszał ich LUD ! Warto o tym pamiętać, panie Dziwisz.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
SZOPKA Z SZOPKI: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ STUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY dodając do medialnego przepychu wszystkiego, co Święte – w tym SYLWESRTRA w Świętych Miejscach – dla pozbycia się kaca moralnego i odróżnienia Fikcji od Rzeczywistości sięga do internetowego archiwum KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW i ASC proponując w miejsce Szopki Noworocznej galerię SZOPEK: SEKS SHOP(ka) – SZOPKA 2002: Po dopchaniu się duchowieństwa do władzy, w tym do żłobków, przedszkoli i szkół zderzyli się z digital rzeczywistością i e-dziećmi. Na jednej z katechez odbywającej się tuz po świętach zakonnicy zostało trochę czasu i pyta dzieci, aby opowiadały o szopce. Aby przerwać panującą ciszę zakonnica zadaje pomocnicze pytania. Jedno z dzieci pyta: A który to święty Józef? Ten z laską – odpowiada zakonnica. A jaką miał laskę – pyta dziecko. Jak to jaką? - mówi zakonnica – dużą! Ale nieeee – mówią dzieci. - na dól czy do góry! Jak na dół czy do góry – pyta zakonnica. No tak czy tak – i chłopaki pokazali ręką. Zakonnica załapała o co chodzi, zrobiła się czerwona i zadowolona powiedizała: No pewnie że taaak! - i też pokazała ręką... … i zadzwonił dzwonek... JANKOWSY SHOP(ka) 2003 KZ NSZZ SOLIDARNOŚC ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z katedrą SLOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY proponuje hit sezonu – JANKWSKY SHOP(ka): W Żłóbku leży Bursztynek. Rolę N.M.P. Pełni Flaszka Szampana Jankowski; W roli zaś Św. Józefa – Flaszka Wina Jankowski; Pasterze i pozostały tłum – Flaszka Wody Jankowski. Wszystko stoi na zielonej trawce, w której pełno Rydz(yk)ów. OKULicznościowe Pienia Niebieskie wydobywają się z odbiornika radiowego, który Ma ryja. W tym miejscu wielkie sorki dla Prałata, ale z braku śniegu szopka jest artykułem zastępczym – w pierwowzorze miała być zupełnie inna. POLSKA SZOPKA 2004: KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedra SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJĄ SIĘ POLACY wykorzystując dostępne łącza satelitarne – telefony komórkowe – sprawdził jak działają Prawdy Boże – w tym gadanie zwierząt o północy ludzkim głosem. I tak- nie opuszczając tradycyjnej mszy las minut, czyli pasterki, ustawił komóreczkę w watykańskich zabudowaniach gospodarczych. W kurniku siedziały sobie: Kury z Kurczakami-dziewczynkami i Koguty z Kurczakami-chłopcmi, aby wszystko było po bożemu Kurczaki-dziewczynki siedziały oddzielnie, a Kurczaki-cłopcy te w oddzielnej klatce. O północy zarejestrował się prawdziwy cud: Zrobiła się straszna wrzawa. Po krótkiej chwili odezwał się Kogut: Z Kur wy Syny, słuchajcie: Święta jakoś przetrzymamy, ale po świętach czeka nas wielkie rżnięcie! Wszystkie Kurczaki otworzyły ponownie dzioby i drą się w niebogłosy. Na to wstała Kura, zatrzepotała skrzydłami i mówi: Zamknąć dzioby! Co to za wrzaski. Tyle razy wam mówiłam, że Kur wie najlepiej! SZOPKA 2005: Tradycyjny wystrój, w którym: Całość rozpoczyna „Wielki Romans” Mańka śpiewa do Józka: „Powiedz Stary, Gdzieś Ty był...” „Józek, nie daruję Ci tej nocy...” Józek śpiewa do Mańki: „ Moje jedyna marzenie” (Przetańczyć Z Tobą Chcę Całą Noc) Mańka śpiewa do Józka: „Tylko Mnie Poproś Do Tańca...” Józek śpiewa do mańki: „Daj Mi Tę Noc...” - po czym następuje tradycyjna Pasterka. Wszystkie niebieskie pienia nadaje Rydzykowna Rozgłośnia - ta, która Ma Ryja. (*) - wszystkie nabożne texty dostępne w necie. SZOPKA 2006 SIŁA REKLAMY czyli DOWCIPNE ZAKONNICE Wychowane zakonnice i księża w dostępie do internetu, w dobie telefonii cyfrowej nie stronią od stron „XXX”, co w kościele tłumaczy się na „+++ „i oznacza to samo. Stłumione pragnienia podsycane niekontrolowanym nawet przez Pana Boga internetem dochodzą do głosu i... … i dowcipne Zakonnice wpadły na boski pomysł wykorzystywania wypasionych telefonów komórkowych – szczególnie z wibratorami, czyli defibrylatorkami. Młode umawiają się ze sobą i dzwoni jedna do drugiej, a ta do której dzwoni – nie odbiera. Umieszczony telefon z drgawkami, nie koniecznie przy uchu, jest w stanie zaspokoić tłumione pragnienia, a nawet zapewnić orgasmus dell vaticano! O takim procederze dowiedziała się Mateczka Szefowa i też zapragnęła. Święta ambicja nie pozwalała jej na rozrabianie z młodymi. Siadła w pokoju i myśli, myśli... Poleciała do sklepu, kupiła telefon z defibrylatorkiem oczywiście, położyła na stole i... czeka, czeka, a telefon ani drgnie! Nie pomogły modły, Litanie, Prośby słane do Nieba... Myśli dalej cała mocno wKULwiona i... i leci do sklepu po drugi telefon – już tańszy bo bez drgawek. Dzwoni sobie cała wniebowzięta Matka Szefowa z tańszego telefonu do droższego, nie koniecznie umieszczonego przy uchu i zaspokajając ukryte tęsknoty krzyczy cała spocona i czerwona: „TAK, TAK, MOŻESZ WIĘCEJ”? A telefon dyskretnie piszczy wyświetlając komunikat: „ROZŁADOWANA BATERIA”! Szczęśliwa Matka Szefowa ułożyła z nabożeństwem droższy telefon w Żłóbku i cichutko nuci: „Oj Maluśki, Maluśki...” albo „W Żłobie leży...” POLSKA SZ(k)OPKA (2007) KZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ ORGANISTÓW prowadzący w internecie AKADEMIĘ SZTUK CUDOWNYCH z Katedrą SŁOWEM MALOWANE i cyklem Z CZEGO ŚMIEJA SIĘ POLACY przedstawia szopkę „POLSKA SZOPKA pod tytułem SZKOP I SZKOPKA”: Osoby: 1)Ambasador R.P. w Watykanie; - Szkopka. 2)Ojciec Święty. - Szkop. Komponenty: 1)Grill – najlepiej kamienny z wyprowadzonym kominem do góry, 2)Ławeczka – be oparcia. Na Placu Św. Piotra stoi grill. Do grilla dostawiona jest prostopadle ławeczka bez oparcia. Z góry, czyli z lotu ptaka, a w kościele z pozycji ducha świętego, widać to jak literę „T”, gdzie pionowa kreska to ławeczka, a pozioma – grill. Wszystko otoczone oczywiście drutem kolczastym. Na ławeczce leży Ambasador R.P. W Watykanie. Na końcu ławeczki (po przeciwnej stronie grilla) stoi Ojciec Święty w pełnym umundurowaniu. Nad tym wszystkim zamiast tradycyjnego „gloria” oKULicznościowy napis: „”O TAKE” TERAZ MAMY SZOPKE: ZA CHO---LE---RĘ NIE WIADOMO, CZY SZKOP WEPCHNIE SZKOPKE”. SZOPKA W „BIEDRONCE” (2008) Wiadomo, jak zachłanne okazało się duchowieństwo płci obojga po przemia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tacowy napisał:
Nie mam nic przeciwko krzyżowi i innym symbolom religijnym.W swoim mieszkaniu każdy ma prawo wieszać na ścianach co tylko się podoba.Dlaczego więc w naszych urzędach publicznych (nie mylić z domami publicznymi) wieszane są symbole religijne,różne krzyże ,figurki itp?Dlaczego ściany w szkołach (również w naszym parlamencie) przyozdabiane są krzyżami?Przecież z tych miejsc korzystają różni ludzie (w tym o innej orientacji reliijnej,bezwyznaniowcy itp). A w takim razie może w tych urzędach wywiesić symbole wszystkich religii zalegalizowanych w Polsce?Wówczas byłby i wilk syty i owca cała. Dziwię się więc bp Kapciowemu,że opowiada niestworzone rzeczy.Niby nie jest za wywieszaniem w miejscach publicznych symboli religijnych,a jednocześnie na siłę chce "uszczęśliwiać" wszystkich symbolami religijnymi. Coś mi się wydaje,że w Polsce nadchodzi wielkimi krokami kres sukienkowych.Niebawem będą działać tylko w konspiracji.A zamiast chodzić po kolędzie,będą chodzić po prośbie i będą zmuszeni do solidnejroboty.A tymczasem naszego kleru trzymają się różne głupoty:zastępowanie przy czynnmościach liutgicznych przez osoby świeckie,domaganie się zniesienia celibatu,domagania się finansowania przez państwo różnych czynności (w tym czarnej magii),unikania kar za jazdę po pijaku,spowodowanie śmiertelnych wypadków czy co w tym wszystkim najgorsze-pedofilii i różnych zboczeń seksualnych..... Czy taki ma być polski kościół kat.?
Ja też nic nie mam ale co racja to racja i nijak inaczej tego się nie da rozumieć !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dla mnie z kolei pusta ściana bez krzyża, to narzucenie mi ateizmu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tacowy napisał:
Nie mam nic przeciwko krzyżowi i innym symbolom religijnym.W swoim mieszkaniu każdy ma prawo wieszać na ścianach co tylko się podoba.Dlaczego więc w naszych urzędach publicznych (nie mylić z domami publicznymi) wieszane są symbole religijne,różne krzyże ,figurki itp?Dlaczego ściany w szkołach (również w naszym parlamencie) przyozdabiane są krzyżami?Przecież z tych miejsc korzystają różni ludzie (w tym o innej orientacji reliijnej,bezwyznaniowcy itp). A w takim razie może w tych urzędach wywiesić symbole wszystkich religii zalegalizowanych w Polsce?Wówczas byłby i wilk syty i owca cała. Dziwię się więc bp Kapciowemu,że opowiada niestworzone rzeczy.Niby nie jest za wywieszaniem w miejscach publicznych symboli religijnych,a jednocześnie na siłę chce "uszczęśliwiać" wszystkich symbolami religijnymi. Coś mi się wydaje,że w Polsce nadchodzi wielkimi krokami kres sukienkowych.Niebawem będą działać tylko w konspiracji.A zamiast chodzić po kolędzie,będą chodzić po prośbie i będą zmuszeni do solidnejroboty.A tymczasem naszego kleru trzymają się różne głupoty:zastępowanie przy czynnmościach liutgicznych przez osoby świeckie,domaganie się zniesienia celibatu,domagania się finansowania przez państwo różnych czynności (w tym czarnej magii),unikania kar za jazdę po pijaku,spowodowanie śmiertelnych wypadków czy co w tym wszystkim najgorsze-pedofilii i różnych zboczeń seksualnych..... Czy taki ma być polski kościół kat.?
A byłeś już na badaniach u psychiatry? Śpiesz się bo nie ma dużo czasu! A potem mogą cię poddać eutanazji! Taki durnoty tylko na to zasługują!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Historyja napisał:
Ty, a "Sylwester" choc w dowolnej formie to Ci odpowiada? Jezeli "Sylwester" jako dzien zakonczenia starego a zarazem powitania nowego roku dopowiada Ci to musisz wiedzec, ze to dzien na czesc jednego z Papiezy. Zerwiesz teraz te kartke z kalendarza 2010 i nastepnych?
I tu cię dziecko zaskoczę ! Sylwestra nie obchodzę od lat bo dla mnie to akurat żadna radość,że ubywa mi kolejny rok życia. Tak więć PUDŁO !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a napisał:
A ty kiedy zmądrzejesz? U ciebie proces deb***izmu się poszerza!
Proces zmądrzenia mam za sobą ale tobie wsiochu to chyba nie grozi ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
katol napisał:
Dla mnie z kolei pusta ściana bez krzyża, to narzucenie mi ateizmu.
Wypal sobie na czole gorącym żelazem taki o wymiarach 12x8 cm co powinno zaspokoić twoje ambicje !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
My jeszcze weźmiemy was za pysk, ateistyczne wsze ! Każdy ksiądz był, jest i będzie waszym panem. Na kolana przed nami, chamy !
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
STYX napisał:
Proces zmądrzenia mam za sobą ale tobie wsiochu to chyba nie grozi ...
Oj oj a ty dalej szukasz suki i wyjesz za nią? Szczekaj dalej " wielki panie"! Tylko uważaj żeby ciebie jakiś pies nie przeleciał!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
STYX napisał:
I tu cię dziecko zaskoczę ! Sylwestra nie obchodzę od lat bo dla mnie to akurat żadna radość,że ubywa mi kolejny rok życia. Tak więć PUDŁO !!!
I jeden za dużo! A jakie święta obchodzisz? Święto konia czy krowy? Bo tych dla ludzi to raczej nie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...