Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Katastrofa w Smoleńsku: Zagraniczne gazety zadają trudne pytania

Utworzony przez crx, 15 kwietnia 2010 o 15:16
Naiwna ta zagranica.Tylko dlaczego i dlaczego?Nie zna naszej ułańskiej fantazji?A poza tym nasi piloci wylądują i na drzwiach od stodoły-takie to dzielne Orły....!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ciekawe te określenie "ekstremalne warunki". Słyszałem relację dziennikarzy którzy wprzylecieli godzine wczesniej innym samolotem: "warunki były bardzo dobre, żednej mgły nie było". Czyżby przez te godzine rozpętała sie nad lotniskiem jakas burza czy nawałnica? Dzeinformacja o ekstremalnych warunkach pasuje do pewnej tezy lansowanej od początku tragedii. Gdyby takie warunki jakie były na lotnisku w Smoleńsku (gęste i niskie chmury) wykluczały starty i lądowania to zamarł by cały swiatowy ruch lotniczy.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dlaczego wszyscy udajecie lub kłamiecie - 10 kwietnia to było kolejne sowieckie ludobójstwo,najpierw Katyń jeden,potem Gibraltar a obecnie Katyń dwa,7 kwietnia putin lądował na tym samym lotnisku i były tam nowoczesne radary,jak przyleciał samolot z Polski to już ich nie było i wychodzi na to,że to Polacy sami sobie byli winni i naraz nasi najlepsi piloci postradali zmysły.A chłopcy na łubiance siedzą i zacierają rączki cieszą się jak kolejny raz wykiwali polaczków zaśmiewając się do łez.Najtragiczniejsze to,to,że i tym razem wolny świat nie kiwnie palcem w tej sprawie!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
wn44 napisał:
Dlaczego wszyscy udajecie lub kłamiecie - 10 kwietnia to było kolejne sowieckie ludobójstwo,najpierw Katyń jeden,potem Gibraltar a obecnie Katyń dwa,7 kwietnia putin lądował na tym samym lotnisku i były tam nowoczesne radary,jak przyleciał samolot z Polski to już ich nie było i wychodzi na to,że to Polacy sami sobie byli winni i naraz nasi najlepsi piloci postradali zmysły.A chłopcy na łubiance siedzą i zacierają rączki cieszą się jak kolejny raz wykiwali polaczków zaśmiewając się do łez.Najtragiczniejsze to,to,że i tym razem wolny świat nie kiwnie palcem w tej sprawie!
TWOJA KORA MÓZGOWA z nienawisci jest pofałdawana jak u konia --A PUTIN PO KATASTROFIE ---gdzie ladowal sprawdz
Zaloguj się, aby oddać głos
0
mały napisał:
TWOJA KORA MÓZGOWA z nienawisci jest pofałdawana jak u konia --A PUTIN PO KATASTROFIE ---gdzie ladowal sprawdz
wtedy już nie było "mgły" - chyba nie zrozumiałeś co kolega miał na myśli...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jest w związku z tragedią pod Smoleńskiem kilka spraw, które zdumiewają i głęboko niepokoją. Po pierwsze - odnoszę wrażenie, że w Polsce nie ma rządu, że nagle pomimo tego tragicznego zjednoczenia narodu jest on opuszczony i bezbronny. Zginął prezydent Polski na terenie obcego kraju, zginęli członkowie parlamentu, senatu, najwyżsi dowódcy wojskowi. To jest przecież sytuacja, w której premier powinien wystąpić i powiedzieć, że został zmobilizowany sztab ludzi, którzy zajmą się przewiezieniem szczątków samolotu i czarnych skrzynek do kraju dla przeprowadzenia niezbędnych ekspertyz. Nikt z ludzi, którzy udają rząd tego nie zrobił. Szczątkami samolotu i śledztwem zajmują się... Rosjanie, choć ktoś tam podobno pojechał. Rosjanie, z którymi nieoczekiwanie i w zaskakującym tempie się podobno pojednaliśmy przecież jednak wielu prezydentów obcych państw odesłali w trumnach. Nawet jeden z nich, Bierut, był po części polskim prezydentem, tak mówi najnowsza historia. Rosjanie, którzy zestrzelili przed laty także cywilny samolot pasażerski. Po tamtym zestrzeleniu następowała seria kłamliwych wypowiedzi, które z upływem czasu były zastępowane następnymi. Tutaj także podano kilka faktów, które były fałszywe i z których już się wycofano. Mówiono o czterokrotnych próbach lądowania - to kłamstwo. Dlaczego się pojawiło? Przecież obsługa lotniska WIEDZIAŁA, jak było. Mówiono o trudnościach w porozumiewaniu się. To także KŁAMSTWO. Mówiono o tym, ze samolot był w pełni sprawny - a to nie jest możliwe. Samolot ściął maszt i drzewa, więc nie mógł być sprawny co najmniej system pomiaru wysokości. Jeśli przyczyny nie były bardziej dramatyczne. Świadkowie twierdzili, że leciał mocno przechylony. Są jeszcze zdumiewające, niezwykle aroganckie wypowiedzi rosyjskiej obsługi lotniska, o nieodpowiedzialności polskich pilotów, którzy nie dość, że nie słuchali dobrych rad, to jeszcze nie potrafili latać. A Tusk ściska się z Putinem i mówi o wspaniałym rozkwicie przyjaźni. Zanim zdążono do końca pozbierać i zidentyfikować szczątki ofiar. Jakoś nie mogę się oprzeć wrażeniu, że tak już było kiedyś. W tym samym lesie wymordowano kilkanaście tysięcy wspaniałych Polaków. A przecież byli tacy, którzy ściskali się z rosyjskimi dostojnikami, pozwalali Rosjanom pisać historię Polski i skwapliwie pilnowali, żeby tylko ich "prawda" była jedyna. Nie była - dzięki tak wspaniałym ludziom jak prezydent Kaczyński, Janusz Kurtyka i ponad połowa pasażerów tego nieszczęsnego samolotu. Właśnie tego. Bardzo bym chciał wierzyć, że to tylko zbieg okoliczności...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
to zabujstwo treba rozszyfrowac,,
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Popieram domniamania "agis" Moje odczucia sa takie same....za tym kryje sie cos gorszego jak tylko zbieg okolicznosci!!! Nagle Rosjanie oblekli sie w skore "aniolow"?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
agis napisał:
Jest w związku z tragedią pod Smoleńskiem kilka spraw, które zdumiewają i głęboko niepokoją. Po pierwsze - odnoszę wrażenie, że w Polsce nie ma rządu, że nagle pomimo tego tragicznego zjednoczenia narodu jest on opuszczony i bezbronny. Zginął prezydent Polski na terenie obcego kraju, zginęli członkowie parlamentu, senatu, najwyżsi dowódcy wojskowi. To jest przecież sytuacja, w której premier powinien wystąpić i powiedzieć, że został zmobilizowany sztab ludzi, którzy zajmą się przewiezieniem szczątków samolotu i czarnych skrzynek do kraju dla przeprowadzenia niezbędnych ekspertyz. Nikt z ludzi, którzy udają rząd tego nie zrobił. Szczątkami samolotu i śledztwem zajmują się... Rosjanie, choć ktoś tam podobno pojechał. ....
Tak, wszystko wina Tuska - ostatnie trzęsienie ziemi w Chinach też jemu przypiszesz ? Oczywiście to, co się stało pod Smoleńskiem jest wielką tragedią, ale czemu zaraz doszukujesz się w tym spisku? Czemu pozostajesz w tradycyjnej retoryce że wina jest zawsze "ich"? Czemu uważasz, że w Polsce nie ma rządu - gdyby nie było, to własnie bys kończył/kończyła budować swoją lepiankę w lesie, w której byś siedział/siedziała do czasu ogarnięcia sytuacji w kraju. Ile godzin masz wylatane, żeby oceniać zachowanie pilotów czy obsługi naziemnej? Zostawmy wyjaśnianie okoliczności fachowcom a nie silmy się na pseudooceny. Czytasz artykuł i już masz gotową opinię. Zauważ, że nikt nie chde czytać, że wszystkie pociągi dojechały, samoloty wylądowały, statki dopłynęły - ale że wykoleiły, spadły, zatonęły - szukanie sensacji, ot co.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Zagramaniczne gazety zajmują się istotą sprawy! a nasze dziennikarzyny umieją tylko płakać
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Patrząc na zdjencia satelitarne gdzie miała miejsce katastrofa a kont do którego odnosi sie płyta do lądowania to może wierza rosyjska podała złe parametry naszym pilotom............
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Zawsze irytowały mnie spiskowe teorie rozpowiadane przez "panią ze spożywczego" albo "sąsiadkę z parteru". Wedle tych teorii tylko zwykły szary obywatel może zginąć w wypadku, natomiast jeżeli tragicznie ginie osoba na stanowisku to zawsze jest to zmowa, spisek itp. ("wiadomo czyj"). W przypadku Smoleńska nie mogę się jednak oprzeć wrażeniu, że trochę tu za dużo niejasności i niedopowiedzeń: 1) Rosjanie bardzo szybko oświadczyli, że na pokładzie były 132 osoby i że zginęli wszyscy - skąd ta trzycyfrowa liczba? Policzyli ich, gdy tupolew był jeszcze w powietrzu? 2) Kontroler lotów ze Smoleńska uparcie powtarzał, że nie mógł dogadać się z polskimi pilotami po rosyjsku, gdyż ci rzekomo nie rozumieli tego języka. 3) Skąd się wzięły rozbieżności dotyczące trzy-, a nawet czterokrotnego pochodzenia samolotu do lądowania, skoro na całym świecie obowiązują inne standardy - nieudane może być tylko jedno podejście; jeżeli nie udaje się za drugim razem, to samolot leci na inne lotnisko 4) Zaraz po katastrofie wyjątkowo szybko pojawili się na miejscu agenci FSB, którzy konfiskowali aparaty i kamery przypadkowym świadkom. Czy jest to "normalna" praktyka w innych krajach - mam na myśli obecność agentów w lesie i konfiskatę sprzętu? 5) Czarne skrzynki są badane przez Rosjan, bo zostały wyprodukowane w Rosji. Jednak samolot był własnością Polski, a zapis większości rozmów jest w języku polskim - czy rosyjscy fachowcy tak świetnie znają nasz język, żeby mieć wyłączność na badania? Być może uzyskamy odpowiedzi na te pytania. Być może...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ktoś po sowieckiej (ta sama mentalność i formacja u władzy w organach państwa i służbach specjalnych) stronie wypuszcza ciągle jakieś zbuki informacyjne - a to o polskich pilotach, którzy nie umieją latać i porozumiewać się po rosyjsku, że podchodzą do lądowania cztery razy itd. Po drugie mity o sprawności technicznej samolotów Tu-154 obalają statystyki - na około 1 tys. wyprodukowanych CO 15 SAMOLOT SPADŁ (oczywiście "sprawny technicznie"). Po trzecie - kto remontuje te samoloty wiadomo - zakłady w Samarze - ale czy ktoś ma ma kontrolę nad tym jak remontuje? Po czwarte, jak działały sowieckie (rosyjskie) urządzenia naprowadzania samolotów na lotnisko? - dlaczego samolot prezydencki nie znajdował się w osi pasa startowego i dlaczego za nisko (szybko) podchodził do lądowania? Inne kwestie - ktoś strzelał, czy eksplodowała amunicja z broni BOR-owców (filmy w internecie). Itd., itd. Nie dowierzam im (Putinom i innym kagiebowcom) jak... Doceniam życzliwość i współczucie szarych obywateli, statystycznych Rosjan - za co jestem wdzięczny.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
PO PIERWSZE TO NIE BYL WYPADEK LECZ ZABUJSTWO , PO DRUGIE PYTACIE DLACZEGO POLSKI RZAD TAK REAGOWAL ? PRZEKONACIE SIE NIE DLUGO SAMI KIM I KTO TO JEST TEN WASZ POLSKI RZAD ,WIDAC BYLO BARDZO ZAMACONOEGO PREMIERA ON NIE CZYSTO ODDYCHAL I NIE WYRAZNIE PATRZYL CZY NIE MYSLICIE ZE MOGL BARDZOP SIE ZLE POCZUC PO TAKIM LUDOBUJSTWIE ??
Zaloguj się, aby oddać głos
0
LUDZIE NIE MA DNIA OD TEJ TRAGEDI W SMOLENSKU ZEBY NIE SCISKALO MNIE W GARDLE I ZADAJE SOBIE PYTANIE KIEDY MY W KONCU BEDZIEMY SOBA ??? KIEDY NASZE DZIECI ZACZNA ZYC JAK NORMALNI LUDZIE W SWOIM KRAJU ? I JAK DLUGO POZWOLIMY JESZCZE SIE PONIEWIERAC TAKIM KGBOWCOM KTORYM UDAJE SIE ZA KAZDYM RAZEM ROBIAC TRAGEDIE Z NAINTELIGETNIESZYCH LUDZI NASZYCH ? WYMORDOWALI NASZE WOJSKO ,POPLAKALISMY A ONI SIE SMIELI , NASTEPNIE CO Z TYMI 20 WOJSKOWYCH KTORZY ZOSTALI ZGLADZENI N? TEZ CICHO UCIETE NIC SIE NIE STALO A TO NASI GENERALOWIE ZGINELI ? TERAZ PRAWIE 100 OSOB II CO? TEZ MAMY CICHO SIEDZIEC ?UDAWAC PRZYGLUPOW ?? DO KAD TEGO BEDZIE ? A TERAZ SLYCHAC ZE RZAD NIBY POLSKI PODPISAL Z W CZASIE SPOTKANIA DOKUMENT NA WYDOBYCIE NASZEGO GAZU Z RUSKIMI ???????????? NIEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE TO JEST STRASZNE POLACY POLACY NIE DAJMY POLSKI OKRASC RATUJMY NASZ KRAJ POLSKE POLSKE LZY SIE CISNA SAME DO OCZU
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Dlaczego Tusku dałeś Rosjanom zbierać nasze zwłoki , samolot był Polską własnością !!! Zabierali co chcieli , gdyby to oni się rozbili nie dali by nawet niczego dotknąć !!!! Stałeś się Ruskim rzecznikiem , my Polacy też mamy dłonie a ty zdradziłeś nas i sprzymierzyłeś się z swoimi towarzyszami . Wracaj do nich zdrajco !!! . Zhańbiłeś nas , teraz jesteś zadowolony towarzyszu . Precz z Polskiej ziemi !!!!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Ciekawe czy za te wypowiedz juz ją zakatrupili, podobnie jak autorka filmiku z miejsca katastrofy...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
LUDZIE ,POLACY KIEDY MY W KONCU SIE OBUDZIMY!!!! TA KATASTROFA POD SMOLENSKIEM JEST NASTEPNYM DOWODEM JAK ROSJANIE SZUKAJA POJEDNANIA. DLACZEGO SLEDZTWO ZOSTALO ODDANE W RECE ROSJAN ,LUDZIE TO JEST NIE DO OPISANIA GINIE PREZYDENT RZECZPOSPOLITA POLSKA I WYSOKIE GLOWY PANSTWA NA OBCYM TERUTORIU .A MY NIC NIE ROBIMY DAJEMY OBCEMU PANSTWU KIEROWAC SLEDZTWEM CO W NORMALNYCH KRAJACH TO JEST NIEDOPUSZCZALNE.WUOBRAZCIE SOBIE W USA TAKA SYTUACJE TO PRZECIEZ LUDZIE TAM ZROBILI BY WOJNE DOMOWA I ROZSZARPALI RZAD.WIDZICIE CO SIE STALO W KYRGISTANIE JAK ZACZELI WSPOLPRACE Z AMERYKANAMI EWIDENTNIE WIDAC JAK RUSCY SABOTARZ ZROBILI,FSB (KGB) RUSKIE POD ZADAMI PUTINA JEST NIEOBLICZLNE I BEZ SKRUPOLOW WYKONCZA WSZYSTKICH KTO STANIE NA DRODZE PUTINOWI JAK TO ROBIL LECZ KACZYNSKI.ZAPAMIETACIE SOBIE JEDNO AGENT KGB NIE SPI CZEKA NA ODPOWIEDNI MOMENT,ALE WINE NIE PONOSZA TYLKO FSB ALE TAKZE NASI POLACY DAJA SOBA MANIPULOWAC (POLSKIE POACHOLKI SOWIECKIE)NIE ZAPOMNIJMY ILU LUDZI ZDRADZILO OJCZYZNE m.in JARUZELSKI ,KTORY ZDRADZIL WOJSKO LUDOWE ALE I SWOICH KOLEGOW WIEC PATRZCIE SAMI I OCENIAJCIE ZA CZASOW KROLOW ZDRADA KRAJU OZNACZLA KARE SMIERCI . DZIS TACY LUDZIE JAK JARUZESKI,KISZCZAK I INNI WSPOLWINI W ZNIEWOLENIU POSKI MAJA EMERYTURY WYSOKIE A TACY LUDZIE JAK plk.RYSZARD KUKLINSKI UWAZANY BYL ZA ZDRAJCE KRAJU TO JEST PRZYKRE.POLACY ILE JJESZCZE NAS BEDA UCISZC PATRZCIE TERAZ JAK MLODZI HISTORYCY ODKRYWAJA PRAWDE A MY ICH OPLUWAMY MOZE MY NIE CHCEMY ZNAC PRAWDY WOLIMY NIEPRAWDE ILU NASZYCH ZGINELO ZA PRAWDE I ILE JESZCZE MUSI ZGINAC ABYSMY OTWORZYLI OCZY!!!!!!!!.W POLSCE SKORUMPOWANI LUDZIE SA WOLNI A UCZCIWI SA OSUWANI TYPU OSTATNIO W POLSCE AFERA HAZARDOWA CZLOWIEK KTORY ODKRYL PRZESTEPSTWO KAMINSKI JEST ZDEGRADOWANY JAK TO MOZLIWE UPADEK STOCZNI W POLSCE KTORE PRZECIEZ PROSPEROWALY JEDNE Z LEPSZYCH NA SWIECIE .PANI JULIA PITERA Z PO PRZEZ DWA LATA SZUKALA HAKA NA KACZYNSKICH A POD NOSEM MIALA KOLEGOW ZE SWOJEJ PARTI ZAMIESZNYCH W KORUPCJE .WRACAJAC DO KATASTROFY POD SMOLENSKIEM(ZAMACHU)TEN KROTKI FILMIK POKAZUJE Z JAKIM OKRUCIENSTWEM MAMY DO CZYNIENIA JAK I 70 LAT TEMU W TYM SAMYM MIEJSCU WYKANCZLI POLSKI KWIAT INTELIGENCJI NAPEWNO TERAZ SMIEJA SIE TERAZ RUSCY ZE DALI RADY W TYM SAMYM MIEJSCU WYKONCZYC POLSKA ELITE.ALE WIZE ZE JEST WIEKSZOSC POLAKOW UCZCIWYCH KTORZY NIE DADZA SIE ZASTRASZYC I BEDA WALCZYC O PRAWDE KTORA PREDZEJ CZY POZNIEJ WYPLYNIE NA JAW.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
mały napisał:
TWOJA KORA MÓZGOWA z nienawisci jest pofałdawana jak u konia --A PUTIN PO KATASTROFIE ---gdzie ladowal sprawdz
UWAGA DO czlowieka, ktory napisal ta obelzywa uwage: Prosze sprawdzic, ze 7 byl przed 10 kwietnia. Wiec nie "po katastrofie" ale przed.
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: