Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Katastrofa w Smoleńsku: Zidentyfikowano ciało Marii Kaczyńskiej

Utworzony przez Jan, 12 kwietnia 2010 o 14:49
STOP miernocie politycznej! Pamiętamy jak Komorowski kpiąco mówił "jaki prezydent taki zamach", "Prezydent odniósł sukces w Brukseli, bo zdobył krzesło. Jeśli to ma być miarą jego sukcesu, to ja bym się na jego miejscu spalił ze wstydu. " lub pełny nienawiści Sikorski "Prezydent wolnej Polski może być niski, ale nie powinien być mały", "Można być prezydentem, ale można być też chamem." Wszystko w temacie, takie "elity" nam w Polsce pozostały.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Współczucie dla rodzin ofiar katastrofy. To nie powinno się zdarzyć. Niestety zginął także prezydent naszego kraju, chylę czoło dla jego osoby przez jego stanowisko. Niestety nie mogę także zapomnieć o wielu faktach z jego urzędowania choćby ekspresowa nominacja na stanowisko premiera. Mimo wszystko jestem dumny z postawy większości nas - Polaków.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
1. KAŻDA dotychczasowa informacja dotycząca katastrofy lotniczej ZAWSZE w pierwszej kolejności związana była z pytaniem o możliwość świadomego spowodowania takiej katastrofy (tzw. ”zamach terrorystyczny”). Tymczasem WSZYSTKIE media, NIE TYLKO POLSKIE, od samego początku nie podają w ogóle takiej okoliczności pod uwagę, a ton i sposób doniesień jednoznacznie wskazuje na działanie TYLKO czynników losowych (np. warunki atmosferyczne, błąd pilota). CZY TO JEST NAPRAWDĘ TAKIE OCZYWISTE ? Szczególnie w kontekście miejsca przebiegu tej katastrofy (np. odludzie, teren wojskowy, pełna kontrola przez obce państwo czynności dochodzenia i potencjalnego przebiegu zdarzeń). 2. Czyżby znowu ta nieszczęsna geopolityka ? Stara łacińska sentencja mówi: „is fecit cui prodest” (uczynił ten, komu to przyniosło korzyść). Jakie ośrodki i jakich państw poddawały największej krytyce działania śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego ? Czyżby „parasol ochronny” Stanów Zjednoczonych w taki właśnie sposób przestał działać ? 3. Wypowiedź Ryszarda Drozdowicza z Laboratorium Aerodynamicznego Politechniki Szczecińskiej: „Jako pilot oceniam, że sugerowany w mediach błąd pilota jest mało prawdopodobny. Na podejściu do lądowania nie wykonuje się żadnych manewrów typu silne przechylenie lub nagłe zmiany prędkości. A takie silne przechylenie zauważyli świadkowie. Pilot wykonał dodatkowe kręgi nadlotniskowe, aby upewnić się co do warunków lądowania i na tej podstawie podjął uzasadnioną decyzję o lądowaniu. Nieprawdopodobne też jest, aby doświadczony pilot wraz z drugim pilotem pomylili się co do wzrokowej oceny wysokości, nawet w przypadku awarii przyrządów, która jest również nieprawdopodobna. Należy tutaj zauważyć, że mgła jest na ogół z prześwitami i przy dziennym świetle nie stanowi istotnej przeszkody do wzrokowej oceny warunków lądowania. Okoliczności wskazują jednak na poważną awarię lub celowe zablokowanie układu sterowania. Taką blokadę można celowo zamontować tak, aby uruchomiła się przy wypuszczeniu podwozia lub klap bezpośrednio na prostej przed lądowaniem. Przy blokadzie klap lub lotek na prostej katastrofa była nieunikniona, gdyż pilot nawet zwiększając nagle ciąg, nie był w stanie wyprowadzić mocno przechylonej ciężkiej maszyny, mając wysokość rzędu 50-100 m i prędkość rzędu 260 km/h”.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Putin nienawidził Kaczyńskiego: - Lech Kaczyński jako prezydent Warszawy pomaga Czeczenom i gloryfikuje przywódców powstania narodowego przeciw okupującej ich Rosji (np. Rondo Dudajewa). - Lech Kaczyński wspiera Ukrainę i Juszczenkę na drodze ku Europie, a nie Rosji. - Lech Kaczyński jako jedyny z prezydentów bezpośrednio pomaga naszym braciom Gruzinom w walce z agresją rosyjską. - Lech Kaczyński jest najbardziej zaangażowany w pomoc naszym rodakom ze wschodu, którzy są największymi żyjącymi patriotami wielbiącymi Polskę – matkę. Putin bał się tego co na uroczystości powie Kaczyński, a te gesty przyjaźni Rosji „na pokaz” (bo dokumentów do dziś nie udostępnili) to cisza przed burzą. Lech Kaczyński już dawno informował, że będzie obecny na uroczystości, a Rosjanie cały czas zniechęcali go do wizyty, odpowiadali, że ambasada nie otrzymała informacji (choć kancelaria wysyłała kilka razy zapowiedź) – i jednak nie dotarł – przypadek?? Rosyjska propaganda kipi nienawiścią przeciw Polakom, największe superprodukcje rosyjskiej kinematografii opowiadają o nienawiści wobec Polsków i walce z nami („1612”, „Taras Bulba”). Co ciekawe kilka miesięcy temu na terenie Białorusi odbywały się wielkie manewry wojska Rosyjskiego i Białoruskiego pod hasłem „obrona przed atakiem ze strony Polski” – przygotowania na ewentualną reakcję Polski na zamach? Ktoś ma wątpliwości, że to przypadkowa katastrofa? Czy ktoś ma wątpliwości, że ta śmierć nie jest na rękę Rosji opanowanej przez agentów KGB? Co się dzieje w tym kraju zdrajcy z mordercami naszych elit się ściskają w diabelskiej przyjaźni, a wszyscy milczą?!?!?!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Putin to człowiek juz teraz często przymierzany do Stalina z opinii krążących wśród ludzi wiele z nich to posądzanie KGB o maczanie w tej " katastrofie" palców . Ja osobiście również uważam iż było to zaplanowane przez Rosjan że niewygodni dla nich politycy zostaną po prostu zlikwidowani . Teraz Rosjanie z Putinem na czele będą udawać iż nam współczują i udawać naszych sojuszników , nagle mówi się teraz o przyjazni Polsko-Rosyjskiej z której ci drudzy bez dwóch zdań będą czerpać korzyści. Obecnie w polskim rządzie nie ma nikogo kto potrafiłby oprzeć się Rosji i nie ulegać ich żądaniom . Rosjanie będą mieli wszystko co sobie postawią za priorytet jeżeli chodzi o kontakty z Polską zaczynając od przemysłu gazowniczego po wszystkie inwestycje które przeprowadzane są pomiędzy naszym a ich państwem.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Realista... napisał:
Teraz Rosjanie z Putinem na czele będą udawać iż nam współczują i udawać naszych sojuszników , nagle mówi się teraz o przyjazni Polsko-Rosyjskiej z której ci drudzy bez dwóch zdań będą czerpać korzyści. Obecnie w polskim rządzie nie ma nikogo kto potrafiłby oprzeć się Rosji i nie ulegać ich żądaniom . Rosjanie będą mieli wszystko co sobie postawią za priorytet jeżeli chodzi o kontakty z Polską zaczynając od przemysłu gazowniczego po wszystkie inwestycje które przeprowadzane są pomiędzy naszym a ich państwem.
Niestety przeszłość rysuje się w czarnych barwach zwłaszcza gdy prezydentem miałby zostać pewien gumiasty Pan co na drzwiach od stodoły lata, a już przez media określany jest jako przyszły prezydent
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jak Wam nie wstyd ...
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jeżeli są złe warunki atmosferyczne a pilotowi poda się niewłaściwe parametry albo nawet niekompletne ,to skutek może być i taki.Prawdą jest i to ,że starszy wiekiem pilot wykazałby więcej rozwagi a tu załoga nie przekroczyła 36 lat .....a czyż nie jest to wiek w którym nam się wydaje,że zrobimy więcej niż możemy?.Trzeba było posłuchać wywiadu z byłymi starszymi pilotami z tego pułku.....oni na "drzwiach od stodoły" latać nie chcieli ,zrezygnowali ze służby-...może dlatego,że mieli więcej niż 36 lat ?.Myślę,że do tej tragedii nie doszło ot tak,tam musiało nałożyć kilka przyczyn,których efekt był właśnie taki. To zdarzenie można przekuć w eskalację nienawiści,w zadrę żalu i wyciągać ją przez kolejne dziesięciolecia....Można doszukiwać się innych prawd na własny użytek. Ale można też tę ofiarę,którą złożył Pan Prezydent,jego Żona i pozostali,którzy tam się znaleźli z potrzeby serca ,zamienić w taki most pojednania naszych Narodów -Narodów,które kiedy ich politycy przytkani kneblem prawdy muszą zamilknąć ...doskonale się rozumieją i potrafią sobie współczuć.Mój rozsądek nakazuje mi aby POZDROWIĆ TYCH WSZYSTKICH ROSJAN KTÓRZY BYLI I SĄ W STANIE ZROZUMIEĆ PRZESŁANIE MOJEGO PREZYDENTA NAWET WTEDY KIEDY JEGO USTA ZAMILKŁY NA ZAWSZE.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Jak wszystkie fobie takze rusofobia wynika z nieznajomosci innych i niecheci do ich poznania. Utarte stereotypy utrwalily w ludzkiej pamieci ciemnych,okrutnych murzykow. Historia powinna uczyc,o historii nalezy pamietac pod warunkiem,ze nalezy ja znac. Za co maja nas kochac rosjanie,a za co my? Propaganda komunistyczna zmuszala do okreslonego myslenia,nie pozwalala na samodzielne wyrabiania swojej opinii. Trudniej z tym pogodzic sie rosjanom ktorym wbijano do glow jedyna prawda o wyzszosci ich ustroju i nieomylnosci przywodcow niz polakom. To nie narod rosyjski jest winien zbrodni katynskij to zbrodniczy system. Gdy ta prawda dojdzie do swiadomosci wszystkich rosjan i niektorych polakow bedzie mozna mowic o normalnosci. Prosze przeczytac ksiazke S.Piaseckiego,,Zapiski oficera armi czerwonej " i niewygloszone w Katyniu przemowienie Prezydenta Kaczynskiego. Pamietac to nie znaczy nienawidziec.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
polak napisał:
To nie narod rosyjski jest winien zbrodni katynskij to zbrodniczy system.
Ktoś jednak pociągał za spust, nie był to system, ale ludzie z krwi i kości.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
PL napisał:
Putin nienawidził Kaczyńskiego: - Lech Kaczyński jako prezydent Warszawy pomaga Czeczenom i gloryfikuje przywódców powstania narodowego przeciw okupującej ich Rosji (np. Rondo Dudajewa). - Lech Kaczyński wspiera Ukrainę i Juszczenkę na drodze ku Europie, a nie Rosji. - Lech Kaczyński jako jedyny z prezydentów bezpośrednio pomaga naszym braciom Gruzinom w walce z agresją rosyjską. - Lech Kaczyński jest najbardziej zaangażowany w pomoc naszym rodakom ze wschodu, którzy są największymi żyjącymi patriotami wielbiącymi Polskę – matkę. Putin bał się tego co na uroczystości powie Kaczyński, a te gesty przyjaźni Rosji „na pokaz” (bo dokumentów do dziś nie udostępnili) to cisza przed burzą. Lech Kaczyński już dawno informował, że będzie obecny na uroczystości, a Rosjanie cały czas zniechęcali go do wizyty, odpowiadali, że ambasada nie otrzymała informacji (choć kancelaria wysyłała kilka razy zapowiedź) – i jednak nie dotarł – przypadek?? Rosyjska propaganda kipi nienawiścią przeciw Polakom, największe superprodukcje rosyjskiej kinematografii opowiadają o nienawiści wobec Polsków i walce z nami („1612”, „Taras Bulba”). Co ciekawe kilka miesięcy temu na terenie Białorusi odbywały się wielkie manewry wojska Rosyjskiego i Białoruskiego pod hasłem „obrona przed atakiem ze strony Polski” – przygotowania na ewentualną reakcję Polski na zamach? Ktoś ma wątpliwości, że to przypadkowa katastrofa? Czy ktoś ma wątpliwości, że ta śmierć nie jest na rękę Rosji opanowanej przez agentów KGB? Co się dzieje w tym kraju zdrajcy z mordercami naszych elit się ściskają w diabelskiej przyjaźni, a wszyscy milczą?!?!?!
Przyjacielu popatrz na tych wszystkich dzisiaj zgromadzonych przy Panu Prezydencie ......ONI WSZYSCY MÓWIĄ ....Ty tego nie słyszysz ???? -tam są miliony zniczy i kwiatów,miliony Polaków w całym Kraju i na świecie zgromadzonych w kościołach i pod naszymi ambasadami. Zobacz w Twoim Lublinie -ci którzy milczą albo myślą inaczej pomieścili się w "TEKTURZE" i jeszcze jakimś tam rynsztoczku,natomiast Polacy nie mogli się pomieścić w setkach kościołów i na kilku placach Pamięci Narodowej.-a ty mówisz że milczą ?!?!?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
[Do PL i ???] Witajcie. W 100% podzielam Wasze zdanie. Jak widać jesteście jednymi z tych osób, które nie wierzą w przypadek tej ogromnej tragedii. Osobiście uważam, iż ten "wypadek" to w rzeczywistości zamach na Prezydenta i Polskę. Niestety niewielu postrzega to w ten sposób. Jeśli chodzi o nienawiść Putina do Lecha Kaczyńskiego to warto wspomnieć również o Tusku. Wystarczy tylko się przyjrzeć jego fałszywej mordzie (z resztą nie tylko jego ale wszystkim, którzy szydzili i poniżali naszego Prezydenta). Na tym, co się stało skorzystał on i całe ugrupowanie Parchatych Odpadów. Np. bardzo zależało im na odwołaniu Pana Kurtyki - już nie muszą tego robić. Zniszczą teczuszki i po problemie. Równie szybko ucichnie afera hazardowa, bo zginął również Pan Wassermann. Komorowski już zaciera swoje garbate łapska i cieszy się z przejęcia władzy. Niesiołowski niedawno płakał a dziś na posiedzeniu Sejmu stroił miny, jakby mu ktoś w kieszeń narobił. Jak widać pod publikę można zrobić wszystko, żeby tylko ludzie zobaczyli i uwierzyli jacy to oni wszyscy są wstrząśnięci, przepełnieni bólem i żalem. Nie zdążymy się dobrze otrząsnąć,a już będziemy świadkami walki o "stołki". Mówi się teraz o pojednaniu... Wierzycie w to? Polacy potrafią jednoczyć się tylko na przysłowiowe pięć minut, a co dzieje się później to każdy wie. Można by przytoczyć słowa Jana Kochanowskiego "Cieszy mię ten rym: Polak mądry po szkodzie: lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie, nową przypowieść Polak sobie kupi, że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.", które doskonale to obrazują. Apeluję do tych, którzy, podobnie jak ja, PL i ???, zgadzają się z tym wszystkim - miejmy nadzieję. Bądźmy mądrzy i podtrzymujmy własne zdanie. Nie bójmy się mówić prawdy nawet tej najbardziej niewygodnej. Nasi przodkowie walczyli o Polskę, bo ją kochali. My również nie pozwólmy jej zniszczyć. Jednoczmy się w prawdzie, dbajmy o naszą historię i pokażmy wszystkim obłudnikom, że Polska nie dla nich. [Do Kut] Przyszłość zależy od tego czy Polacy pójdą w dobrym kierunku i nie dadzą się omamić fałszywcom, którzy dbali, dbają i dbać będą tylko o własne interesy. A Pan, który lata na drzwiach od stodoły to Pan Szmajdziński (również zginął w katastrofie, więc prezydentem nie będzie). [Do reszty prymitywnego społeczeństwa] Kochajcie Tuska, Komorowskiego, Sikorskiego, Drzewieckiego i całą resztę równie prymitywną, fałszywą i kpiącą z Polski i Polaków ale nie uciekajcie jak szczury, gdy będziemy iść na dno, bo to wy przede wszystkim przyłożycie się do tego. Życzę wam dużo rozumu i wiedzy, odrobiny inteligencji, zdrowego rozsądku oraz empatii.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Mademoiselle Gambit napisał:
[Do PL i ???] Witajcie. W 100% podzielam Wasze zdanie.
Pozdrawiam serdecznie!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
PL napisał:
Pozdrawiam serdecznie!
Dziękuję i również serdecznie pozdrawiam!
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Uwaga czytelniku!

Informujemy, że w dniu 25 maja 2018 r. na terenie całej Unii Europejskiej, w tym także w Polsce, wejdzie w życie Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego w sprawie ochrony danych osobowych. W związku z tym chcielibyśmy Ci przekazać kilka informacji na temat zasad przetwarzania Twoich danych osobowych przez administratora portalu www.dziennikwschodni.pl – spółkę Corner Media sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie.

Bardzo prosimy, zapoznaj się z tymi informacjami uważnie, są to bowiem sprawy bardzo istotne. Jeśli jesteś osobą małoletnią poniżej 16. roku życia, koniecznie przekaż tą wiadomość swoim opiekunom, którzy następnie powinni wytłumaczyć Ci, o co w niej chodzi i dlaczego się do Ciebie zwracamy.

Czym jest RODO?

RODO to potoczna nazwa Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE. W Polsce będzie ono obowiązywało od 25 maja 2018 r. Akt ten wprowadza nowy standard ochrony danych osobowych, nakładając na podmioty przetwarzające te dane (administratorów danych) szereg obowiązków, w tym obowiązek poinformowania Ciebie o sposobie przetwarzania Twoich danych, celach w jakich Twoje dane są przetwarzane oraz o uprawnieniach przysługujących Ci w związku z przetwarzaniem danych osobowych przez administratora danych.

Administrator danych

Administratorem Twoich danych osobowych jest Corner Media Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 54, 20-002 Lublin, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego przez Sąd Rejonowy Lublin – Wschód z siedzibą w Świdniku, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, za numerem KRS 0000507517, NIP 7123286919, kapitał zakładowy – 50.000,00. PLN

Możesz się z nami skontaktować zarówno pod adresem:
Corner Media Spółka z o.o.
ul. Krakowskie Przedmieście 54
20-002 Lublinie

jak i mailowo: online@dziennikwschodni.pl

oraz telefonicznie: 81 46-26-800

Rodzaj przetwarzanych danych osobowych

Przetwarzamy dane osobowe podane przez Ciebie podczas procesu rejestracji konta na portalu www.dziennikwschodni.pl, a także dane, które są zbierane podczas korzystania przez Ciebie z tego portalu. Chodzi o dane zbierane i zapisywane w plikach cookies. Więcej na temat plików cookies przeczytasz w naszej polityce prywatności.

Pamiętaj, rejestracja konta na portalu www.dziennikwschodni.pl nie jest obowiązkowa. Nie masz także obowiązku podawania nam swoich prawdziwych danych podczas procesu rejestracji, jak również nie musisz podawać nam wszystkich danych, o które pytamy. Może się jednak zdarzyć tak, że nie posiadając Twoich wszystkich danych albo nie posiadając Twoich prawdziwych danych, nie będziemy w stanie świadczyć Ci wszystkich usług, które oferujemy oraz wywiązać się z wszystkich obowiązków określonych w regulaminie portalu dziennikwschodni.pl (np. zapewnić Ci odpowiedniego bezpieczeństwa w zakresie odzyskania danych dostępowych do konta).

Cel przetwarzania danych osobowych

Głównym celem przetwarzania przez nas Twoich danych jest zapewnienie Ci pełnej funkcjonalności działania serwisu dziennikwschodni.pl, dostępu do usług świadczonych przez nas w ramach tego serwisu, zapewniania Ci bezpieczeństwa podczas korzystania z serwisu (np. w przypadku prób nadużyć) oraz wywiązanie się przez nas z obowiązków umownych wynikających z regulaminu portalu Dziennikwschodni.pl.

Dodatkowy cel przetwarzania danych osobowych to tzw. marketing własny, tj. przetwarzanie danych wyłącznie na nasze wewnętrzne potrzeby w celach analitycznych, badawczych, statystycznych, w szczególności poprzez dążenie do jak najpełniejszego dostosowania treści wyświetlanych na naszych stronach do Twoich preferencji i zainteresowań.

Ponadto, o ile wyrazisz na to zgodę, będziemy mogli przetwarzać Twoje dane osobowe w celach marketingowych (marketing zewnętrzny), w tym przekazywać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym – agencjom reklamowym i naszym partnerom handlowym. Pamiętaj, że zgoda na przetwarzanie Twoich danych w celach marketingowych jest całkowicie dobrowolna i możesz ją w każdej chwili wycofać.

Pamiętaj także, że jeżeli jesteś osobą małoletnią, która nie ukończyła 16. roku życia, przesyłanie informacji w celach marketingowych może nastąpić wyłącznie po wyrażeniu zgody przez Twojego rodzica lub opiekuna.

Podstawy prawne przetwarzania danych

Twoje dane osobowe mogą być przetwarzane wyłącznie zgodnie z określonymi w obecnie obowiązujących przepisach podstawami prawnymi. W zależności od celu przetwarzania danych możemy wyróżnić trzy główne podstawy prawne przetwarzania danych.

Pierwszą podstawą przetwarzania danych jest niezbędność do wykonania umów o świadczenie usług. Mamy z nią do czynienia wtedy, gdy przetwarzanie danych jest niezbędne w celu zapewnienia Ci sprawnego, bezpiecznego korzystania z naszego serwisu wraz z jego wszystkimi funkcjonalnościami. Umowy o świadczenie usług to regulaminy, w tym regulamin portalu dziennikwschodni.pl, który akceptujesz decydując się na korzystanie z naszego serwisu.

Drugą podstawą przetwarzania danych jest uzasadniony interes administratora danych. Mamy z nim do czynienia w przypadku prowadzenia pomiarów statystycznych oraz działań z zakresu marketingu własnego przez administratora danych.

Wreszcie, trzecią przesłanką przetwarzania danych jest Twoja dobrowolna i świadoma zgoda. Na jej podstawie Twoje dane mogą być wykorzystywane w celach marketingowych, a także w celu profilowania.

Pamiętaj, zgody udzielasz w pełni dobrowolnie. Masz także prawo do cofnięcia udzielonej zgody na przetwarzanie Twoich danych osobowych w dowolnym momencie. Wycofanie zgody nie będzie miało jednak wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej cofnięciem.

Podmioty, którym możemy przekazywać dane

Co do zasady Twoje dane osobowe będą przez nas wykorzystywane wyłącznie na nasz własny użytek.

W pewnych sytuacjach możemy jednak przekazać Twoje dane podmiotom z nami współpracującym: – naszym partnerom handlowym, podwykonawcom oferowanych przez nas usług, agencjom marketingowym.

Dodatkowo, w przypadkach ściśle określonych w przepisach prawa, będziemy zobligowani przekazać Twoje dane podmiotom uprawnionym do ich uzyskania na podstawie obecnie obowiązujących przepisów prawa (np. policji czy prokuraturze), pod warunkiem oczywiście, iż wystąpią do nas z takim żądaniem, powołując się na określoną podstawę prawną.

Okres przechowywania danych

Twoje dane osobowe będą przechowywane tak długo, jak będzie to niezbędne do zapewnienia Ci dostępu do usług oferowanych przez serwis www.dziennikwchodni.pl Oczywiście, możesz w każdym czasie złożyć wniosek o zaprzestanie przetwarzania swoich danych osobowych, ich zmianę lub usunięcie.

Informacje o prawach przysługujących osobie, której dane dotyczą

Musisz wiedzieć, że niezależnie od tego, na jakiej podstawie przetwarzamy Twoje dane, masz zawsze prawo dostępu do nich oraz ich poprawiania. Możesz również w każdym momencie żądać ich usunięcia lub cofnąć albo ograniczyć wcześniej udzieloną zgodę na przetwarzanie danych osobowych, przy czym wycofanie danej zgody nie wpływa na administratora danych do przetwarzania danych w celu określonym w danej zgodzie do chwili jej wycofania.

Masz również prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych osobowych.

Możesz też zażądać od administratora danych osobowych przeniesienia Twoich danych lub uzyskania kopii Twoich danych, z tym jednak zastrzeżeniem, że prawo to nie może wpływać niekorzystnie na prawa i wolności innych osób. Administrator danych będzie realizował Twoje żądania w zakresie posiadanych możliwości technicznych.

Informacje o prawie do wniesienia skargi

Organem nadzorczym nad administratorem danych osobowych jest Generalny Inspektor Danych Osobowych, do którego masz prawo wnieść skargę za każdym razem, gdy Twoje dane będą przetwarzane w sposób w Twojej ocenie nieprawidłowy.

Informacje o tym, czy podanie danych jest wymogiem ustawowym lub umownym, czy jesteś zobowiązany do ich podania

Nie jesteś zobowiązany do podawania nam swoich danych osobowych ani wyrażania zgody na ich przetwarzanie, z tym jednak zastrzeżeniem, że ich podanie może okazać się niezbędne dla korzystania z określonych funkcjonalności serwisu.

Jest także możliwe, że jeśli nie wyrazisz zgody na przetwarzanie danych osobowych lub cofniesz wcześniej udzieloną zgodę, nie będziemy mogli zapewnić Ci dostępu do niektórych oferowanych przez nas usług, przy czym zawsze w takim wypadku zostaniesz o tym poinformowany.

Informacje o profilowaniu

Czym jest profilowanie? To zbieranie wszelkich informacji, które pozwalają bezpośrednio lub pośrednio zidentyfikować osobę, która jest poddawana profilowaniu. Profilowanie odbywa się najczęściej przy użyciu systemów informatycznych, w sposób zautomatyzowany, za pomocą specjalnych algorytmów uwzględniających określone wcześniej kryteria. Wyniki profilowania mogą być wykorzystywane m.in. do celów marketingowych, np. w celu spersonalizowania reklamy kierowanej do danego użytkownika lub przygotowania oferty uwzględniającej jego potrzeby lub preferencje.

Oświadczamy, że na chwilę obecną nie profilujemy Twoich danych. Jeśli jednak zaczniemy, zostaniesz o tym uprzednio poinformowany i będziesz miał prawo nie wyrazić na to zgody.

Bardzo prosimy o uważne zapoznanie się z powyższymi informacjami. Gdy już to zrobisz, kliknij przycisk Zapoznałem się z informacją. Przejdź do serwisu.

Rozumiem

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności.