Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kiedy na Lubelszczyźnie będzie lepiej?

Utworzony przez Gość, 14 czerwca 2009 r. o 08:04
Mam kilka pytań do polityków i biznesmenów. 1. Kiedy wreszcie mieszkańcy Lubelszczyzny nie beda się wstydzić, że tu mieszkają? 2. Kiedy młodzi ludzie nie beda uciekać z naszego województwa? 3. Kiedy na Lubelszczyznę trafi duży biznes? 4. Co takiego jest w Lubelszczyźnie, że szerokim łukiem omijaja nas wszystkie duze inwestycje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dlaczego Lubelszczyzna jest taka jaka jest? Niewątpliwie przyczyną są uwarunkowania historyczne i zapóźnienia infrastrukturalne. Poza tym jednak przyczyną są ludzie piastujący określone funkcje w aparacie władzy (szeroko pojętej) Czego należało, i należy się spodziewać po elicie PSL-owskiej z Podkańskim, Stefaniukiem czy innych osobach nomenklatury partyjnej. Jak sięgam pamięcią wciąż w kręgach PSL-u były rozgrywki wewnętrzne na różnych szczeblach, walka o wpływy w środowisku, spektakularne uroczystości i imprezy, marginalizując kluczowe sprawy rozwojowe. Kto np wziął się za Małaszewicze, utrzymanie szerego istotnych zakładów w Lublinie, pozyskanie większych środków unijnych itp, itd. Lubelszczyzna traktowana jest przez władzę jako- prawie wyłącznie Lublin i najbliższe otoczenie, pomijając zupełnie inne tereny tego regionu. Kogo interesuje faktyczny ruch przygraniczny w ramach Unii Europejskiej? Matecznik PSL- owski i sam PSL,nigdy nie był i nie będzie jądrem władzy centralnej- tylko przystawką. Jego uwaga, siłą rzeczy, koncentrowana jest przede wszystkim na utrzymaniu okreslonej pozycji na scenie politycznej. Wydaje się, że społeczność lubelszczyzny jeszcze nie dojrzła do gruntowniejszych zmian- a szkoda!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Mam kilka pytań do polityków i biznesmenów. 1. Kiedy wreszcie mieszkańcy Lubelszczyzny nie beda się wstydzić, że tu mieszkają? 2. Kiedy młodzi ludzie nie beda uciekać z naszego województwa?3. Kiedy na Lubelszczyznę trafi duży biznes?4. Co takiego jest w Lubelszczyźnie, że szerokim łukiem omijaja nas wszystkie duze inwestycje
Do gościa: 1. nie będą się wstydzić , jak się wszystko zmieni 2. nie będą uciekać wtedy, gdy znajdą pracę lub znajdą niszę by założyć firmę 3. jest trochę tych dużych biznesów w lubelskim. 4. jest coś takiego jak ludzka mentalność, która na lubelszyźnie jes specyficzna "daj, daj, daj"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
yyy napisał:
4. jest coś takiego jak ludzka mentalność, która na lubelszyźnie jes specyficzna "daj, daj, daj"
Wypraszam sobie. Na lubelszczyznie nie ma zadnej mentalnosci "daj, daj, daj". Ludzie tu zapier... za psie pieniadze, bo musza jakos zyc, a jedyne czego chca to godnego zycia, a nie zadnego "dawania za darmo". Potencjal ludzki jest tu ogromny a rak do pracy nie brakuje. Problem lezy w infrastrukturze i zaniedbywaniu naszego regionu przez wladze centralna, ktora nie chce zainwestowac tu nawet w zlotowki (poprzez inwestycje mam na mysli chociazby wybudowanie drog, z reszta poradzimy sobie sami). Pzdr dla lokalnych patriotow.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
man napisał:
Wypraszam sobie. Na lubelszczyznie nie ma zadnej mentalnosci "daj, daj, daj". Ludzie tu zapier... za psie pieniadze, bo musza jakos zyc, a jedyne czego chca to godnego zycia, a nie zadnego "dawania za darmo". Potencjal ludzki jest tu ogromny a rak do pracy nie brakuje. Problem lezy w infrastrukturze i zaniedbywaniu naszego regionu przez wladze centralna, ktora nie chce zainwestowac tu nawet w zlotowki (poprzez inwestycje mam na mysli chociazby wybudowanie drog, z reszta poradzimy sobie sami). Pzdr dla lokalnych patriotow.
Matoły lubelskie wpierw trzeba znaleźć,gdzie ta LUBELSZCZYZNA JEST.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawda jest taka że wszyscy tylko atakują rząd a sami nic nie zmienią. Ja już nie liczę na innych tylko na siebie i otworzyłem własny biznes...nieduży to fakt, ale zyski z niego są a to że jest dość niszowy to tylko plus bo ułatwia mi to rozreklamowanie się. Reklama na odpowiednich portalach tematycznych, wizytówka w internetowym katalogu panoramy firm i klienci sami się do mnie zgłaszają... Zamiast czekać z założonymi rękami polecam zacząć samemu kombinować.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...