Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kolejna manifestacja w Krakowie. "To nie pogrzeb, to kampania"

Utworzony przez nik, 16 kwietnia 2010 r. o 22:36
Z tego co obserwuję od kilku dni, to widzę że nam Polakom jeszcze za daleko do kulturalnego i tolerancyjnego państwa. Czy za mało było męki naszego narodu przez tyle stuleci!?. Może pora dorosnąć i wyciągnąć wnioski?. Decyzje zapadły, trzeba je uszanować. Dorasta takich 200 bałwanów i jadą machać jakimiś hasłami, robią z siebie idiotów na oczach całego Świata, nikomu nic nie udowadniając potem wracają do swoich miejsc wegetacji i czekają w ciszy do następnej okazji żeby móc znowu zrobić z siebie idiotów, i tak w kółko!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To nie Piłsudski się w grobie przewraca lecz to wam we łbach !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak czytam sobie wypowiedzi na forum i zastanawiam się... na kogo kazał już głosować Rydzyk?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prymityw napisał:
Widzisz chłoptasiu ? Jak chcesz to potrafisz, bez błędów i bez caps locka. Skoro opanowałeś już formę, popracuj teraz nad treścią.
nie wymagaj od niego zbyt wiele. on na TVN i GW wychowany.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witaj Staruszku ja urodziłem się za czasów Stalinowskich i Mnie uczyli logicznego myślenia w przeciwieństwie do niektórych którzy do dodania 2+2 używają kalkulatora i potrafią tylko klikać na klawiaturze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dzwoniłem do kumpla, który tam był jako widz, i twierdzi, że to mała grupka chłopaczków była, która tak sobie zaplanowała wieczór niekorzystnie dla Krakowa, ale cóż im zrobić niech się cieszą że podokuczają Kardynałowi, On i tak nie cofnie decyzji
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Piłsudski, to już dawno się w grobie przewrócił jak tylko go tam położyli - w krypcie obok Poniatowskiego;/ kochanka carycy Katarzyny. Nie rozumiem skąd w ludziach tyle nienawiści, po co te protesty. Robienie maskarady z pogrzebu. Poza tym przeanalizujcie sobie królów, którzy leżą na Wawelu, kim byli, co robili. Lech Kaczyński zasłużył się Polsce, Warszawie, też nie do końca rozumiem miejsce pochówku ale nie mam zamiaru wyjść z transparentami na ulicę, bo mi to nie przeszkadza. Kaplica na Wawelu jest pod jurysdykcją biskupów, jeżeli oni wyrażają zgodę to w czym problem. A jeśli chodzi o Marszałka to jak jego tam chowali również były protesty, podobnie zresztą jak po śmierci Słowackiego. Polacy nie potrafią korzystać z wolności, potrzebny im bat bo inaczej ośmieszają cały naród. Mieli takiego bata za czasów sanacji. Czas ten wspominają z radością (transparenty z Piłsudskim) więc widać znowu trzeba będzie ich ubezwłasnowolnić. Wiem że lud to ciemna masa i wszystko kupi ale nie wiem skąd kampania wyborcza w trakcie pogrzebu. Po raz kolejny ujawnia się "romantyczny charakter narodowy" - emocjonalne popadanie w skrajności, teorie spiskowe, prometeizm. Polacy nie uczą się na swoich błędach. Jeszcze jedna uwaga na temat Prezydenta - chociaż nie zawsze popierałam jego decyzje (mimo to popierałam jego politykę), to nigdy nie krytykowałam go za wygląd. W tym momencie widzimy, że tak naprawdę poprzez media nie wiedzieliśmy o naszym prezydencie dużo. Mieliśmy tylko wyrywek informacji podanych na tacy przez media. W tym momencie szczytem hipokryzji jest okazywanie przez dziennikarzy innej twarzy prezydenta, hipokryzją było wystąpienie Sikorskiego(cieszył się że się pogodził z Prezydentem i że go przeprosił - w co szczerze wątpię). Obawiam się, że mój obraz prezydenta był zmanipulowany przez informacje jakie docierały do mnie z mediów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
patriota napisał:
Żal patrzeć.... Jaka kampania????? Zginęła głowa PAŃSTWA POLSKIEGO walcząc o polską godność i pamięć w świecie. Brakuje mi dzisiaj ZOMO, milicji z pałami, która takich jak kolega na zdjęciu, który bardzo wizualnie okazuje wolność słowa i czynu w tym kraju, nauczyłaby szacunku dla narodu i prezydenta. Decyzji nikt nie zmieni, a tylko się barany ośmieszają. PO CO????? nie ty decydujesz o takich sprawach w państwie, więc siądź na du***, naucz się szacunku, poczytaj książkę historyczną, a za "PIŁSUDSKI SIĘ W GROBIE PRZEWRACA" to powinieneś dostać co najmniej grzywnę. W Polsce nigdy nie będzie porządku jeśli każdy będzie robił, co se będzie chciał. Nie każdy na Wawelu był pochowany za bohaterskie czyny, i jakoś nikt nie ma nic przeciwko. Temu dziecku w tej biednej kurtce na zdjęciu brakuje SZACUNKU. Ten kraj nie będzie zjednoczony nigdy....ale to nie wina ani polityków, ani kampanii, ani Dziwisza.... POLAK POLAKOWI WROGIEM!!!
Zaparz sobie ziółek na uspokojenie!!! Żeby nazwać siebie patriotą to trzeba coś dać krajowi w którym się mieszka...a nie tylko wywieszać flagi...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kiedy Beatyfikacja ???? Bohaterem już został teraz pora na świętego....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W takim razie gdzie będzie leżał Prezydent Wałęsa, który niezaprzeczalnie ma większe zasługi od tragicznie zmarłego Prezydenta Kaczyńskiego?????????? Teraz niektórzy, ci co mają " sfałszowane" kartoteki tworzą legendę na bazie wielkiej tragedii. Wstyd mi być Polakiem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cdn napisał:
W takim razie gdzie będzie leżał Prezydent Wałęsa, który niezaprzeczalnie ma większe zasługi od tragicznie zmarłego Prezydenta Kaczyńskiego?????????? Teraz niektórzy, ci co mają " sfałszowane" kartoteki tworzą legendę na bazie wielkiej tragedii. Wstyd mi być Polakiem.
Warto byłoby zrobić kryptę Prezydentów RP przy Wawelu - Prezydentów wolnej Polski oczywiście.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale po co gazeta pisze o tym?u mnie pijak pod sklepem leży co się schlał, że ustać nie może. szybko dziennikarza przyślijcie i zaraz na główną stronę wrzucić trzeba!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
i czym tu tak się ekscytować politycy już dawno mają nas daleko w d.... a Kaczyński nie był wyjątkiem GŁUPIA była decyzja z tym Wawelem i tyle. Mi najbardziej żal Rodzin Katyńskich tej babci z wnukiem,zaproszeni przez prezydenta weszli na pokład ufając mu i dołączyli do swoich przodków...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie zastanówcie sie o co sie kłócicie o pochówek szacunek im sie nalezy jak tak dalej bedziecie skakac sobie do gardeł to nawzajem sie pozabijacie bedzie nastepna tragedia bo ludzi nie bedzie komu chowac bo wszyscy sie powybijaja. Czy tego bysmy chcieli pomysmy o naszych dzieciach jaki dajemy im przykład!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie godny pochowania na Wawelu? A czy królowie na pewno byli tacy godni? król, prezydent - jeden czort.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
GAZER napisał:
LUDZIE TO TYLKO PREZYDENT NARODU WYBRANY PRZEZ PiS KLER I MOCHEROWE BERETY ORAZ DEWOTKI BO TAK KAZAŁ KSIOZULO W KOSCIELE TO TYLKO URZEDNIK PANSTWOWY KTÓRY BRAŁ GRUBE PIENIĄDZE ZA SWOJĄ PRACE UWAŻAM ZE ALEJA ZASŁUŻONYCH NA POWĄZKACH JEST WYSTARCZAJĄCYM MIEJSCEM DLA UCZENIA JEGO PAMIĘCI CO POWIE NA TO NASZ PRYMAS TYSIĄCLECIA KTÓRY JEST POCHOWANY W MIEŚCINIE WARSZAWĄ ZWANEJ KOMUŚ MARZY SIĘ STOLICA W KRAKOWIE CO BOSKIE BOGU ,CO CESARSKIE CESARZOWI MORZE JAK JAROSŁAW DOJDZIE DO WŁADZY BĘDZIE MIESZKAŁ W ZAMKU KRÓLEWSKIM A NIE PAŁACU PREZYDECKIM A MORZE WYPROWADZI SIĘ NA WAWEL
Gratuluje Panu, tak przytomnie i konkretnie ujetej sytuacji i uderzenia w 10 -tke z faktami! Pozdrawiam! Niech Wawel pozostanie Wawelem!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gdy 5 lat temu miał odbyć się pogrzeb Miłosza, też trwały dyskusje, czy można go pochować w kościele na Skałce. Powód: ostentacyjne poparcie dla aborcji na życzenie oraz kontrowersyjne poglądy m.in. na temat Polski, polskości, homoselsualizmu. Kwestionujących pochówek poety w tym miejscu "Gazeta Wyborcza" odsądzała od czci i wiary, odwołując się do "wartości" i zasług zmarłego. Dziś bez choćby odrobiny wstydu i zażenowania środowisko GW "promuje" moralnie wątpliwe zamieszanie wokół pochówku prezydenta Kaczyńskiego i jego żony. Z uporem godnym lepszej sprawy "obrońcy" Wawelu kwestionują i sam pomysł, i zasługi Prezydenta, dzieląc nie po raz pierwszy Polaków bardziej niż ci, którym sami to zarzucają. Zapominają o tym, że Prezydent zginął na służbie, że jego śmierć, ze względu na czas, miejsce, okoliczności, ma szczególny wymiar. Na nic zdają się argumenty, że Lech Kaczyński, jak żaden jego poprzednik, był wzorem patrioty, Polaka, ale także wzorem męża i ojca. Rozumiem, że dla GW i jej środowiska te zalety nie mają żadnego znaczenia, że uczciwość oraz wierność ojczyźnie i żonie, że przyzwoitość i głośne mówienie prawdy, nawet gorzkiej, nie jest dziś modne, że w cenie jest relatywizm, moralna bylejakość i "poprawność". Kwestionującym zasadność pochówku Prezydenta na Wawelu przypominam, że leżący tam ludzie nie zawsze byli wzorem i uczciwości, i przyzwoitości. Pamiętamy o ich politycznych dokonaniach, o czynach znanych z podręczników historii, ale zapominamy o tym, że wielu z nich miało swoje słabości, grzechy, przywary, o których wstyd mówić publicznie. Przypominam im także postać prezydenta USA J. F. Kennedy'ego, który zginął w zamachu przed końcem kadencji. Jako człowiek pełen był słabości. Nie dokonał heroicznego czynu, przeciwnie - uwikłał USA w wieloletnią wojnę w Wietnamie, posłał na śmierć wielu amerykańskich chłopców. Mimo to Amerykanie nie żałowali mu cmentarza w Arlington, gdzie spoczywają amerykańscy bohaterowie narodowi i nikomu nie przyszło do głowy to kwestionować. Ale czy głupcy urządzający dziś hucpę pod hasłem "Wawel nie dla Kaczyńskiego" wysłuchają tych argumentów? Czy przestaną ranić uczucia Polaków, a przede wszystkim rodziny Prezydenta? Czy od pana Wajdy i jemu podobnych można oczekiwać wrażliwości na miarę elit, do jakich każą nam siebie zaliczać? Jeśli nie, niech jeszcze przeczytają Norwida "Coś ty Atenom zrobił, Sokratesie...". Może uwierzą Norwidowi?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No właśnie i o to chodzi to nie nam oceniac mozemy sobie gdybac dyskutowac ale nie skakac do gardeł pomyslmy ze kiedys bedziemy stali przed Bogiem i róbmy tak abysmy Mu mogli spojrzeć w oczy godnie bo przeciez na tym świecie jestesmy tylko gośćmi!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cdn napisał:
Zaparz sobie ziółek na uspokojenie!!! Żeby nazwać siebie patriotą to trzeba coś dać krajowi w którym się mieszka...a nie tylko wywieszać flagi...
A co ty głupcze dałeś ojczyźnie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cdn napisał:
W takim razie gdzie będzie leżał Prezydent Wałęsa, który niezaprzeczalnie ma większe zasługi od tragicznie zmarłego Prezydenta Kaczyńskiego?????????? Teraz niektórzy, ci co mają " sfałszowane" kartoteki tworzą legendę na bazie wielkiej tragedii. Wstyd mi być Polakiem.
Będzie leżał na kirkucie pod nazwiskiem Lejba Kohne
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...