Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Konkurs Nasze Dobre Lubelskie: Musztarda z Parczewa najlepsza

Utworzony przez JJ, 26 stycznia 2012 o 20:05
Brawo Parczew! Niech ktoś napisze jak się pracuje pod nowym właścicielem?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Brawo Parczew Niech lepiej ktoś napisze co tam u Arona Pierwszego busiarza RP
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Panie Dyrektorze TVP-Lublin Tomaszu Rakowski(wiele razy do Was pisałem,a Wy honoru nie macie i nie odpowiadacie i prawo Lamiecie)a gdzie ta Wasza lubelszczyzna jest,do Waszych umysłów nie dociera to:RADA JĘZYKA POLSKIEGO PRZY PREZYDIUM POLSKIEJ AKADEMII NAUK Warszawa ,dnia 6 lipca 2011 roku RJP-183/W/2011   Szanowny Panie, Lubelszczyzna to 'ziemia lubelska', a nie 'wojewódzwto lubelskie'. Wyraz ten powstał przez dodanie do przymiotnika lubelski przyrostka -yzna, wskazującego na jakiś obszar. Podobnie zostały utworzone nazwy: Opolszczyzna ('ziemia opolska'), Słowiańszczyzna ('ziemia słowiańska'), Wileńszczyzna ('ziemia wileńska'), Suwalszczyzna ('ziemia suwalska'), Kielecczyzna ('ziemia kielecka') oraz wiele innych. Łączę wyrazy szacunku /-/ dr Katarzyna Kłosińska Sekretarz Rady Języka Polskiego przy Prezydium PAN.   KANCELARIA PREZESA RADY MINISTRÓW  pismo z dnia 15 lipca 2011r. Nr. DSWRU-571-513/10-(05)/11/JI cytuję:  " Miarodajne w opisywanej przez Pana sprawie są wyjaśnienia przekazane Panu w piśmie z dnia 31 sierpnia 2005r. przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.Jak słusznie Pan zauważa w mowie potocznej i nie tylko,stosowane są określenia nieadekwatne.Wynika to-jak można sądzić-zarówno przyzwyczajenia jak i również i z niewiedzy stosujących takie określenia." podpisał:Radca Szwfa KPRM Jerzy Izdebski.   Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Departament Administracji Publicznej.Pismo AP/712-1102/05/Jmo z dnia 31.08.2005.Obecne województwo lubelskie posiada prawne umocowanie w ustawie z dnia 24 lipca 1998r o wprowadzeniu zasadniczego trójstopniowego podziału terytorialnego państwa/Dz.U.Nr 96,poz.603/Przepisy tej ustawy są jednoznaczne i nie umożliwiają stosowania w odniesieniu do tej jednostki zasadniczego podziału terytorialnego państwa nazw zamiennych.Zatem używanie nazwy "Ziemia Lubelska-Lubelszczyzna/czy innych/ na określenie województwa lubelskiego jest nieuprawnione.Dorota Żebrowska.

Zaloguj się, aby oddać głos
0
Skandal, jaka kremska?!!! Sarepska rules for ever!!!? Jak kiedyś fabryka się zjarała to byłem w normalnej żałobie:-) Jak będą chcieli likwidować firmę to sam pojadę strajkować!
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Perła,płatki z Chełma mrożonki z Ryk Lubella wafle bezcukrowe ze Świdnika mięso z Łukowa a dlaczego Musztardy nie mogę kupić z Parczewa w Stolicy to co mi z niej byście wysłali towar do warszawy my tu lublimy sosy itp
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Podlaska czy poleska?
Zaloguj się, aby oddać głos
0
WOM Parczew (producent musztardy) sukcesywnie redukuje zatrudnienie i szykuje się do zamknięcia... Dostali nagrodę na dobranoc
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Parczewska fabryka octu i musztardy nie zostanie zamknięta..została sprywatyzowana i świetnie sobie radzi
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: