Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kraśnik > Mammografia za darmo

Utworzony przez MSZ, 17 września 2008 o 05:55
Piar za pieniądze publiczne? - 2008-09-17 W serwisie powiatowym ukazała się informacja na temat cennej inicjatywy Ministerstwa Zdrowia i NFZ, przeprowadzenia bezpłatnych badań mammograficznych. W grudniu 2005 roku w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej został utworzony Wojewódzki Ośrodek Koordynujący (WOK) "Populacyjny program wczesnego wykrywania raka piersi". W ramach Narodowego Programu Zwalczania Chorób Nowotworowych Ministerstwo Zdrowia powołało 15 podobnych ośrodków na terenie kraju oraz Centralny Ośrodek Koordynujący (COK) w Instytucie Onkologii w Warszawie. Program finansowany jest przez Ministerstwo Zdrowia, partnerem programu jest NFZ. Zadaniem ośrodków jest monitorowanie, koordynacja i sprawowanie nadzoru nad "Populacyjnym programem wczesnego wykrywania raka piersi" w Polsce w latach 2006-2010. Stąd obecność w Kraśniku mammobusa, który na terenie miasta będzie w dniach od 17 do 26 września br. Na początku września mieszkanki Kraśnika, objęte programem, otrzymały "Zaproszenia na bezpłatne badanie mammograficzne" wysłane na ich adres z Gdańska, w którym obok informacji zachęcających do przeprowadzania badań, znalazły się szczegóły dotyczące miejsc ustawienia mammobusa w naszym mieście. Wykonawcą badań jest firma Fado S.A. "Centrum Usług Medycznych" z Gdańska. W zaproszeniu pojawiało się również takie zdanie: "Badania odbędą się dzięki uprzejmości Burmistrza Miasta Kraśnik - Piotra Czubińskiego." Mimo usilnych starań trudno doszukać się powiązań tejże uprzejmości z badaniami kobiet. Za środki publiczne finansowany miał być program, a nie piar polityków PO. http://www.jaroslawstawiarski.pl/index.php...d=402&idm=6
Zaloguj się, aby oddać głos
0
MSZ czyżbyś ty też dostał zaproszenie na badania???
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Podobnie ma się historia z podręcznikami dla najmłodszych: na rozpoczęciu roku szkolnego rodzice i dzieci dowiedzieli się, że to burmistrz osobiście kupił książki maluchom. A jeśli chodzi o mammografię, to może chłopina będzie paniom pomagał mężnie znosić niedogodność badania pocieszając lub masując obolałe piersi? Gdyby taka szczegółowa informacja dotarła do mieszkanek, to na pewno 100 procent pań pobiegłoby natychmiast i pozwoliło sobie nawet 2 razy prześwietlić biust.
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: