Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Ksiądz ostrzega: Opłatek kupiony w sklepie jest nieważny

Utworzony przez MARYJAN ARCYBISKUP, 22 grudnia 2009 r. o 09:30
Tak ksiądz mówi, bo dba tylko o własną kieszeń. Ludzie kupujcie opłatek w sklepach, nie dawajcie nabijać kabzy tej czarnej mafii
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Co za durny ksiądz!!!!!!!!!!!!!! Opłatek kupowany w sklepie z dewocjonaliami jest święcony.Święcą go albo bracia zakonni albo siostry zakonne bo jest wypiekany w zakonie lub zgroamdzeniu. Opłatek w sklepie kosztuje 2-5 zł i kasa ta trafia do w/w instytucji lub zasila kasę sklepu.Pani roznosząca opłatki "bierze" 30 zł,nawet 50 zł.Trafia to do sutanny księdza.Nie dostają tych pieniędzy zakony,biedne dzieci,domy dziecka tylko zabiera ją PAZERNY KSIĄDZ. Mam gdzieś jego oświadczenie.Płacę mniej na zakonnice niż więcej na kłamczucha.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"Nie jest sprzedawany a przyjmowane są za niego ofiary" - dobre! A jeżeli siostra mówi NIE MNIEJ NIŻ - to czy jest to ofiara czy handel?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Panie ksiądz -sam mnie tego uczyłeś,że nie ważne jest to co w ręce trzymasz ale to co w duszy.Więc skoro w ręce trzmam skórkę zeschniętego chleba a w duszy jest to dla mnie opłatek to nie mogę podzielić się tą skórką z bliźnim który kawałek sobie odłamie? Powiedz prosto ,że mamonę tu idzie która potrzebna jest na wystawniejsze życie niż to wynikłe z powołania.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WOLĘ WAFLE ZE SKLEPU ,TAM JEST CHOCIAŻ NADZÓR SANEPIDU I WSZYSCY MAJE KSIĄŻECZKI ZDROWIA A TEN CO TYM HANDLUJE POKĄTNIE PO KLATKACH SCHODOWYCH MA ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No, no, ciekawa teoria, ksiedzu radze, aby sie troche zastanowil, zanim wypowie sie raz jeszcze w tej czy podobnej sprawie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ciekawe czy w innych krajach jest opłatek i chodzenie księdza po kolędzie? Mam wrażenie,że księża utrzymują stare zwyczaje tylko ze względu na własne korzyści a nie "wymogi" wiary.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hehe jeszcze kościól ma jakieś ale ? BEDE JADL CO CHCE!! KUPIE CAŁY KARTON OPLATKOW I WSZYSTKIE ZJEM!! A TOBI KICHO NEI DAM ZAROBIC
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Głupie komentarze, najpierw pomyśl potem napisz imbecylu polski, jak nie wiesz czym jest opłatek to sie nie odzywaj, przez takich głąbów te święta gubią swój charakter.....szkoda gadać ale podobno na głupotę nie ma ratunku. Kupcie sobie te wasze wafle w marketach......barany
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Fajna teoria pana w sukience, opłatek nie jest sprzedawany bo nie można handlować "świętościami" a w zamian przyjmowane dobrowolne kwoty. Normalnego człowieka może w tym miejscu szlag trafić. Ten oszukańczy handel trwa już 2000 lat za długo panie ksiądz a ty ciemny narodzie nie kupuj opłatka w supermarketach tylko u wszelkich sukienkowych i dawaj dobrowolną opłatę, można zwariować ze śmiechu. Wesołych Świąt.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wcześniejsze komentarze zostały chyba napisane przez osoby, które raczej mają mało wspólnego z Kościołem. Nikt Wam przecież nie broni kupować opłatków w supermarketach. Apel skierowany jest do osób wiernych, nieświadomych pewnych rzeczy. Żeby wypowiadać się na temat pewnych spraw trzeba mieć o nich wiedzę. Pieniądze za opłatek idą na utrzymanie kościoła, a nie do "kieszeni" księdza. Opłatki sprzedawane w supermarketach to tylko opłatki, nic więcej. Tylko poświęcone opłatki są symbolem zjednoczenia z Bogiem. Inaczej po co korzystać z sakramentu Komunii Świętej, skoro można sobie zamówić przez Internet opłatki i jeść je i 100 razy dziennie. Zastanówcie się o czym Wy w ogóle piszecie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pieniądze z opłatków kupionych w sklepie pójdą na akcje dobroczynne, te z opłatków kościelnych - na rozbudowę imperium kościelnego. Który cel jest bliższy ideom chrześcijańskim? Który ma (chociaż w założeniu) pomoc potrzebującym? Głodnego nakarmić, spragnionego napoić? Tak to jest że na każdym interesie pośrednicy zarabiają najlepiej. Stad też materialna potęga KK. Bo o duchowej, to chyba kościół katolicki dawno już zapomniał.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do iat Jakie utrzymanie kościoła? Za prąd wierni co łaska,za ogrzewanie co łaska,za pomnik pod kościołem co łaska,za kolędę co łaska. Za wszystko trzeba płacić,więc gdzie są te ŁASKI? Opłatek jest symbolem ale nie ma znaczenia czy on jest z marketu czy od ksiądza.Czym rózni się ten wypieczony w piekarni przez piekarza ze ślubem kościelnym od tego od księdza co ma dwoje dziecki kaze z inną gosposią? Czym rózni się piekarz co powie ku...wa od księdza co ma mieć celibat,żyć w ubóstwie,szanoować wiarę? Rózni się tym,że piekarz jest bardziej wierny i pobożny niż ksiądz co gra w pokera,molestuje ministrantów i chleje w weekendy teqilę z baronami lewych interesów. Teraz farmazoni o wierze itp. Katolicyzm,święta,kościół nie ma szacunku nie przez tych co kupia opłatek w realu czy przez tych co nie łaża po pielgrzymkach ale przez księży.Oni sami do tego doprowadzili,że zamiast pomagać wyciągają łapy po jeszcze. Wstyd żeby w XXI wieku państwo finasowało kościół.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
biedne dzieci jak wam się nie podoba to co zarządza katolicyzm, to przecież możecie poprosić o apostazję. a jesli uważacie, że nie jesteście katolikami, to dlaczego słuchacie katolickiego księdza? przeciez nie powinno was w ogóle obchodzić, co mówi do wiernych katolickich i zmiast pisać te denne komentarze, na których wszystko wiecie lepiej, zajmijcie się swoją pracą albo przygotowywaniem do świąt, chociaż nie wiem jak to sobie nazywacie i po co obchodzicie w ogóle rozdwojenie jaźni, hipokryzja, "tolerancyjna" ciemnota i zanim mi ktoś tu wyjedzie, że jestem moher to powiem temu dziecku - z kościołem katolickim mam wspólny tylko chrzest, którego de facto nie pamietam Wesołych Świąt
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
iat napisał:
Wcześniejsze komentarze zostały chyba napisane przez osoby, które raczej mają mało wspólnego z Kościołem. Nikt Wam przecież nie broni kupować opłatków w supermarketach. Apel skierowany jest do osób wiernych, nieświadomych pewnych rzeczy. Żeby wypowiadać się na temat pewnych spraw trzeba mieć o nich wiedzę. Pieniądze za opłatek idą na utrzymanie kościoła, a nie do "kieszeni" księdza. Opłatki sprzedawane w supermarketach to tylko opłatki, nic więcej. Tylko poświęcone opłatki są symbolem zjednoczenia z Bogiem. Inaczej po co korzystać z sakramentu Komunii Świętej, skoro można sobie zamówić przez Internet opłatki i jeść je i 100 razy dziennie. Zastanówcie się o czym Wy w ogóle piszecie.
sam sie zastanów co piszesz wg Ciebie idea chrześcijaństwa opiera sie na utrzymywaniu rzeszy księży i kościołów?? chodzisz do kościoła dla księdza????? i po to żeby dawać mu kase?????? puk puk Bóg podobno jes wszedzie kościół i księża nie są do niczego potrzebni!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z nikim nie będę wdawał się w dyskusję. Ale pisanie o tym, że Kościół - czyli również ja - jesteśmy ciemnotą i żyjemy sami dla siebie, jest oznaką braku choćby podstaw Katolicyzmu. Ja kupiłem opłatek ten kościelny i na pewno będę kontynuować tę tradycję. A Wy róbcie co uważacie za stosowne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
sama nazwa mówi - opłatek. ja nie opłacam. ja go zeżrę jak będzie w kolorze czerwonym lub czarnym.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Widać to po twoim zachowaniu,że jesteś zagorzałym katolikiem, bo obrażasz bliźniego,wsyd i Hańba.
anon napisał:
Głupie komentarze, najpierw pomyśl potem napisz imbecylu polski, jak nie wiesz czym jest opłatek to sie nie odzywaj, przez takich głąbów te święta gubią swój charakter.....szkoda gadać ale podobno na głupotę nie ma ratunku. Kupcie sobie te wasze wafle w marketach......barany
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
anon napisał:
Głupie komentarze, najpierw pomyśl potem napisz imbecylu polski, jak nie wiesz czym jest opłatek to sie nie odzywaj, przez takich głąbów te święta gubią swój charakter.....szkoda gadać ale podobno na głupotę nie ma ratunku. Kupcie sobie te wasze wafle w marketach......barany
Tak w skrócie, to przepraszam za słownictwo ale ch* ci do tego kto co kupuje i jak obchodzi święta, nie wyedukowany imbecylu. Święta Bożego Narodzenia wywodzą się z pogańskich świąt Słońca - od przesilenia zimowego. Nie widzę więc powodu dlaczego sukienkowi mają jedyny monopol na przypisywanie sobie prawa do świętowania. I tyle w temacie. A jak do chwili obecnej nie zauważyłeś, że chodzi im tylko o kasę - to musisz być albo mało rozgarniętym albo zwykłym prostym ćwokiem. I nie obrażaj pajacu innych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
młyn na wodę... głupi artykuł i dziwne komentarze. Ja zawsze na wigilii łamię się ze swoją rodziną opłatkiem poświęconym ,bo jest to dla mnie ważne i nikt mnie do tego nie zmusza ,to jest moja decyzja .A jak chcę sobie pojeść ,bo lubię to kupuję opłatek w weritasie lub od hostessy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...