Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Kto powinien ustąpić miejsce w autobusie? "Ciąża to nie choroba" (list)

Utworzony przez Dong, 30 stycznia 2013 r. o 11:36
ciąża nie jest chorobą, ale przy nagłym hamowaniu autobusu może się źle skończyć
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A co się dziwić zachowaniom bardzo wielu osób, jeżeli /byłem wielokrotnie tego świadkiem/ wsiada do autobusu grupa dzieci z nauczycielką, to pierwsze co dzieciaki robią to zajmują wolne miejsca i nie obchodzi ich czy stoi obok osoba w podeszłym wieku. Jakie modzieży wychowanie w domu i szkole takie zachowanie wobec starszych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
IWONA! Wieeeeeeeeeeeeeeelkie ukłony dla Ciebie. Tak to już jest, że chamstwo wymaga kultury od innych, ale nie od siebie. Ale w niedzielę do kościółka tup, tup, tup. Pozdrawiam serdecznie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Współczuje tej kobiecie w ciąży. Jestem młodą osobą i wiem, że należy ustąpić miejsca starszej osobie. Ale czasami bardzo irytują mnie ( znam to z doświadczenia bo często kursuję komunikacją miejską ) starsze panie które staną nad Toba i tak się patrzą na Ciebie lub nie chcący ,,szturchają'' Cię siatką z zakupami tylko dla tego bo to właśnie ONA chce usiąść na tym siedzeniu które zajęłaś/zająłeś . Nie ważne, że jest pełno miejsca w autobusie i wystarczy zaledwie 3 kroki aby usiaść ta PANI dokładnie chce TO miejsce ! Najzwyczajniej w świecie nie chce jej się ruszyć .. Ale jestem święcie przekonana, że ma siłe stać w 40 minutowej kolejce do apteki na Narutowicza. Moim zdaniem każdy powinien ustąpić miejsca kobiecie w ciąży . Co do artykułu ,, STAROŚĆ to też nie choroba '' więc tym bardziej mogą sobie stać w autobusie ..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do młodych obywateli zwracam się o podjęcie reakcji i przeprowadzenie akcji: JUŻ SIĘ NASIEDZIELIŚCIE TERAZ NASZA KOLEJ!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najgorsze to są te "knagi "studenci . Lecą do przednich drzwi , sadzają d... na miejsca dla osób uprzewilejowanych i "paląc głupa " odwracają łepetyny podziwiając reklamy na ulicach . Dałam (em) 1.40 zł i pieprzę starych zgredów . Demokracja , a ja jestem szczurem z blokowiska bądż z wichóry . Ot i cała prawda . MP w uszy i h... mi gra na duszy .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dlaczego dziady i baby jeżdżą i śmierdzą w MPK za darmo? po co miasto daje taki przywilej? to głupota władz miejskich że utrzymują taki status quo. Gdyby to zmienić od razu byłoby luźniej w autobusach ....i SPRAWIEDLIWIEJ!! Z komunikacji za przeproszeniem publicznej korzystam w ostateczności, a na szacunek i pierwszeństwo to trzeba sobie zasłużyć np kulturą osobistą, a nie tłustą d... , szczerbatą zaplutą jadem gębą i przedpotopową metryką!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podobnie jak autorka tego listu jestem zniesmaczona a nawet powiedzialabym oburzona tym faktem ze kobiety w ciazy sa gorzej traktowane (za przeproszeniem) niz te stare wymalowane pudernice!!!! Im trzeba ustapic miejsca bo jada na wyprzedaz w hipermarkecie a dziewczyna w ciazy jadaca do lekarza musi stac!!! Sama jestem w ciazy i nie raz bylo tak ze siedzialam a nademna pani patrzaca sie bezczelnie prosto w oczy zeby jej ustapic! Zdarza sie to bardzo czesto i nikt na to nie zwraca uwagi! A powinno byc chyba troche inaczej!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Problem jest powrzechnie znany nie tyko w autobusach komunikacji miejskiej ale chociażby w sklepach... sama jestem mamą mam roczną córkę, można zapomnieć o kasach szybkiej obsługi w supermarketach. Ludzie stoją w takiej kolejce nie zdając sobie sprawy że matce z maluchem na ręku może być ciężko- mało tego dzieciak się denerwuje a czasem zwyczajnie nie ma jak, niż z dzieckiem zrobić tych zakupów. Czasem ratuje sytuacje tylko kasjerka która widząc taką osobę prosi o podejscie do kasy poza kolejką. Ja sama się nie pcham, nie proszę o przepuszczenie, jeśli mam czekać- poczekam.. tylko zastanawiam się gdzie podziała się zwykła życzliwość i kultura w społeczeństwie. A tym co mówią że ciąża to nie choroba- przykład z mojego życia- całe 9 miesięcy zmagałam się z nudnościami wymiotami i strasznymi bólami kręgosłupa... więc czy czułam się zdrowo? zdecydowanie nie. ciąża to nie choroba- ale dolegliwości z nią związane czasem bywają na prawdę uciążliwe. dziwi mnie tylko takie zachowanie kobiet względem innych kobiet- przecież większość z nich jest matkami, babciami.. już zapomniały jak to było?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niestety w autobusach wśród ludzi starszych, a właściwie w średnim wieku 50-65 panuje znieczulica na osoby, które źle się czują i muszą usiąść, a są niestety młode. Ja nie zapomnę sytuacji sprzed ok 20 lat. Wracałam z Mamą od lekarza,byłam chora, wymiotowałam. Pewnie byłam zielona albo biała, ledwo stałam na nogach. Autobus był zatłoczony i nikt nie ustąpił mi miejsca, nawet widząc że moja Mama nie ma siły takiej sporej ok 8 letniej dziewczynki trzymać na rękach, a ta ledwo stoi. Po dłuższej jeżdzie jakaś kobieta zreflektowała się, nie pamiętam może Mama poprosiła ją o ustąpienie miejsca. Przykre. Teraz jestem w ciąży i dzięki Bogu mimo 8 a prawie 9 miesiąca czuje się naprawdę dobrze. Jeżdząc autobusami zawsze jest kilka miejsc, więc pozwalam sobie usiąść. Ale sądzę że w zatłoczonym autobusie nie mogłabym się spodziewać ustąpienia miejsca przez kogokolwiek. Ciąża to nie choroba ale duże obciążenie dla organizmu, autobus się trzesie a coraz większy brzuch razem z nami. Wiem że wiele kobiet w ciąży naprawde ciężko przechodzi ten stan - zgaga, skurcze i bóle nóg, ból kręgosłupa itp. Najśmieszniejsze jest to że najbardziej nieczułe i wstrętne potrafią być matki, które dowiedziały się na własnej skórze, że ciąża to nie jest normalny, codzienny stan fizjologiczny. Może kiedyś też były przez kogoś szorstko potraktowane i teraz odgryzają się na młodych, przyszłych matkach i tworzy się zamknięty krąg znieczulicy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dokładnie tak jest ... z "TYMI" wybranymi miejscami
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Godzina 7 rano poniedziałek: autobusy pełne emerytów bo gdzieś na drugim końcu miasta przecenili bułki o 2 grosze. I podobnie o każdej innej porze dnia 7 dni w tygodniu. Ja (jak już cudem znajdę miejsce to) ustępuje je osobom, które naprawdę wyglądają jakby nie mogły wystać w autobusie, a nie pierwszej lepszej z siatką. Oczywiście miejsce dla siatki też musi być szczególnie od okna bo 12 świeżych jajek też chce podziwiać widoki z miejskiego autobusy, a pani to już klasyka siada od zewnętrznej, żeby nikt nie daj Boże nie siadł obok niej. A i czasem jak się ustąpi to można jeszcze opie**** zebrać w stylu: "Czy ja wyglądam na starą?". Pozdrawiam.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Prawda jest taka że starsi uważają się za tych co wszystko im wolno i wszystko jest dla nich, a inni mogą spadać. Tak jak mowa w artykule ciąża to nie choroba oczywiście tu się zgodzę ale ciąża to jest wyjątkowy stan przykładem np: kolejka do samolotu do kasy gdziekolwiek osoby te są "uprzywilejowane" ze względu na ich stan i ja się z tym zgadzam. Mam 26 lat i spotkałem się wiele razy z podobnymi sytuacjami że starsi " podskakują". Wystarczy poczytać co wolno kobiecie będącej w ciąży i jeśli się zna swoje prawa to nie ma sie czego bać tylko czysto egzekwować. Przykład restauracja gdzie nie musimy jeść wystarczy wejść do niej i poprosić nawet o kubeczek gorącej wody np. dla dziecka , nie mają prawa odmówić. Ja na miejscu tej kobiety poszedł bym do kierowcy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moja żona będąc w ciąży (8 miesiąc) chciała bez kolejki kupić lekarstwa w aptece i od pewnej "starszej" kobiety (około 50 lat) usłyszała "Jesteś w du*** nie w ciąży".
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do SWSW: Absolutna racja kazdy kto ma bilet ma takie samo prawo do miejsca i nie wazne czy to osoba starsza czy mlodsza kazdy placi za to samo !!! wkoncu nie placimy za to zeby stac a gdy jakis emeryt bez honoru nie placi i sie rzadzi. Otworzmy Majdanek Dla Takich Ludzi !!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kobieta w ciąży napisał:
Ale w kolejce do apteki na ulicy N. to kilka godziny stać mogą, wtedy są pełni sil i zdrowia. Po prostu brak słów...
To jeszcze nic w porównaniu z tym co takie panie wyprawiają na wyprzedażach w ciuchlandach! hahaha młodzi nawet nie mają szans się dopchać A tak serio to ja nie raz ustępowałam miejsca ale właśnie takim starszym osobom które stawały i wcale tego nie oczekiwały, a jak się ustąpiło to z uśmiechem dziękowały. Jak widzę jak wsiada taka i od razu od progu lustruje kogo by tu wypier... z siedzenia i sobie samej usiąść to aż się we mnie gotuje. I miałam dwie takie sytuacje gdzie nie ustąpiłam i zostałam zbesztana - raz jechałam na egzamin i wsiadłam w prawie pusty autobus - zapatrzyłąm się zestresowana w okno i naprawdę nie zauważyłam jak się autobus zapełnił i starsze osoby stały, dopiero jak usłyszałam ich gadanie to się ucknęłam, było mi tak głupio że wstałam i poszłam na koniec autobusu słysząc jeszcze za sobą obelgi... A drugi raz wracałam busem do domu (55 km) i strasznie źle się czułam, brzuch mnie bolał i wymiotować mi się chciało i też stała koło mnie pani i dogadywała a ja zwyczajnie udawałam że śpię bo nie miałam siły nawet jej odpowiedzieć... A młodych ludzi pół busa i nikt nie ustąpił, a tylko ja się osłuchałam...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zobaczcie jak ci starzy ludzie schorowani w każdy piątek biegną o 9 po gazete miasto w leclercu na zana to zmienicie zdanie na temat ustepowania miejsca starszym osobom
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jebać stare baby !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja uwielbiam wręcz ten przypływ astmy u każdej pani, która chce zagościć na siedzeniach w miejskich. Albo zwalnia się miejsce: od razu z drugiego końca pojazdu przylatuje pani tak szybko niczym Usain Bolt rozpychając ludzi jak leci. Są starsi i są "pierniki"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Podobną sytuację przeżyłam.....22 lata temu. Usłyszałam podabny tekst od kobiety w wieku 50+. Miejsca ustąpił mi bardzo sympatyczny starszy pan . Niestety muszę stwierdzić że najwięcej pretensji o wszystko w komunikacji miejskiej mają własnie panie w tym wieku. I nie dziwię się że młodzi są poprostu obojętni. Bo w/g tych pań tylko one są chore i zmęczone. Nikt więcej i jest to bardzo przykre.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 7

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...