Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
ogladalem i ta menedżer mega deb***^2
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
coś nie do końca udała się ta rewolucja Gastronauci ja widać po załączonych opiniach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Teraz tylko czekać aż ta karczma podzieli los jeszburgera
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Taka Gessler by się zdała w inspekcji gastronomicznej... ja od dawna nie chodzę po knajpach bo z reguły podają syf. Otruć się można. Zresztą podejrzewam, że jak minie trochę czasu to i w tej karczmie wszystko wróci do stanu poprzedniego i ziemniaki znowu zaczną gnić... Trzeba by ich sprawdzać co jakiś czas non stop czy poziom jeszcze trzymają...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Krzysio menadżerem "nie za bardzo jest zbyt inteligenty i wyuczony" hahahaha....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A kiedy Pani Gessler pojawi się w bidzie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Byłam w tej knajpie ze 3 lata temu.Surówki stoją na takiej wyspie ale były wtedy bardzo niesmaczne(suche). Na obiad tradycyjny schabowy.Na cały talerz ale cienki jak papier. Mam nadzieję,że teraz będzie lepiej-raczej nie odwiedzę bo nie lubię dziczyzny ale ze względu na super własciciela życzę mu mnóstwa gości.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Stefan napisał:
A kiedy Pani Gessler pojawi się w bidzie?
W Bidzie je się raz, pierwszy i ostatni... Robiłem 3 podejścia i 3 razy porażka 1) golonka po wbiciu widelca na 2 cm napotkała na lód, tak szybko piekli że nie zdążyli rozmrozić 2) szaszłyki po całym dniu na ruszcie trochę wyschły 3) pierogi tak profesjonalnie zlepione ze woda z farszem się wylewała..... Ktoś na forum polecił portal gastronauci. Akurat ten portal działa na za sadzie aby obsmarować. Zresztą każdy ma swój gust, to co ktoś wypluję bo nie dobre drugi zje ze smakiem. Jak ja to mówię: Jeżeli ktoś cały tydzień je garmażerkę z Biedronki to już samo pojawienie się w restauracji i zjedzenie czegokolwiek (nie koniecznie dobre) wywołuję euforię.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W spiżarni były nowe, czyste pojemniki z sosem do pieczeni, rosołem i chyba jeszcze jakimś sypkim produktem i oczywiście trzeba było to wyrzucić... Lista zakupów na barze chyba podłożyli, dla mnie to wszystko było pod show zrobione. W każdym odcinku jest wykorzystywany wzór tych samych emocji i problemów. Za bardzo to wszystko jest naciągane.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Byłem tam z rodzinką jakiś miesiąc temu (to już po nagraniu show)... Nic się nie zmieniło... Trzeba było czekać ok. 10 min., aż Krzyś (kelner-menager) podejdzie zebrać zamówienie- a w lokalu pustki... O samodzielnym pobraniu kartynie wspomnę... Golonki w kapuście nie polecam- niedopieczony syf. Zobaczymy jak zajadę tam w niedzielę, czy będzie rewolucja po emisji w TVN...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kucharzy i nie tylko zapraszam na bezpłatne szkolenia: www.gis-szkolenia.pl zapraszam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hehe dokładnie ja tez byłam po nagraniu i chyba menadzerowi kelnerowi woda sodowa do glowy uderzyła ze został menadzerem....ja rowniez czekalam az podejdzie Krzyś i sie nie doczekalam musialam sama sobie wziac karte jedzienie bylo dobre wnetrze ladne..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a co sie stało z Mariolą ? p. Wojtek kopnął blondynkę w du.. ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pk napisał:
a co sie stało z Mariolą ? p. Wojtek kopnął blondynkę w du.. ?
Była jego narzeczoną, więc wszyskto możliwe, że dostała "strzała"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pewnie mariole podaja zamiast dzika
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
widz napisał:
W spiżarni były nowe, czyste pojemniki z sosem do pieczeni, rosołem i chyba jeszcze jakimś sypkim produktem i oczywiście trzeba było to wyrzucić... Lista zakupów na barze chyba podłożyli, dla mnie to wszystko było pod show zrobione. W każdym odcinku jest wykorzystywany wzór tych samych emocji i problemów. Za bardzo to wszystko jest naciągane.
Co z tego, że czyste pojemniki, skoro w środku sama chemia? Kto by chciał jeść w restauracji potrawy typu chińska zupka z torebki? Nie po to płacę za posiłek, żeby mnie chemią szprycowali!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pojemniki były nowiutkie, więc myślę, że specjalnie to przygotowali aby p. Gessler miała czym rzucać. Proszek wsypali aby oczywiście p. Gessler miała się czego czepić. A chemie podają nam wszędzie, sami ją kupujemy...(ale to już inny temat do dyskusji). Po prostu cały ten show jest naciągany, mają być emocje i kozioł ofiarny a po wszystkim wszystko wraca do stanu przed programem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mariola - wkurzająca blondynka, wyfiokowana, niemyśląca i ograniczona - mam nadzieję, że p. Wojtek wyautował ją całkowicie z biznesu i swojego życia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
P. Mariola jest w karczmie na zdjęciach z wilką strzelbą, psem myśliwskim i leżącym przed nią dzikiem. Ostatnio jak byliśmy ze znajomymi widzieliśmy ją- miała trampy, spodnie moro i ogromną kurtkę, wszystko na niej wisiało. Wróciła z polowania więc wynika, że nadal się spotyka z właścicielem... ) W telewizje ją bardzo brzydko przedstawili a w rzeczywistości jest zupełnie inaczej!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
widz napisał:
W spiżarni były nowe, czyste pojemniki z sosem do pieczeni, rosołem i chyba jeszcze jakimś sypkim produktem i oczywiście trzeba było to wyrzucić... Lista zakupów na barze chyba podłożyli, dla mnie to wszystko było pod show zrobione. W każdym odcinku jest wykorzystywany wzór tych samych emocji i problemów. Za bardzo to wszystko jest naciągane.
No tak, grila też zapuścili na potrzeby show!!!! Drogi widzu, świadcze usługi w lokalach gastronomicznych, i wiem jak wygląda kuchnia od kuchni. Powiem tylko że z reguły najczyściej jest w małych barach, bo tam właściciela nie stać na gratyfikację dla sanepidu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...