Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Sara to też tylko u nas
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aaaaa i jeszcze człeniu W Lublinie jak powiesz do kogoś chłopie to jest to odebrane jak ubliżenie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
miec troche zapynku czyli rozumu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
duchuwka, czyli piekarnik.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
walic gaz mozna tez tylko w lublinie.....gdzie indziej poprostu pije sie alkohol ☺
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kto to organizuje? Gdzie się to wysyła?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja z kolei byłem zdziwiony, że znajomi z innych województw nie wiedzą co to jest szczypka :) https://pl.wikipedia.org/wiki/Szczypka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W lubelskim wychodzimy na dwór a w Krakowie "wychodzom na pole" My tez podkładamy pod grupkę czyli pod kuchnie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
31 lat mieszkałem w Świdniku a od dziesięciu mieszkam w Łodzi.Potwierdzam,że jeszcze ze trzy lata temu nikt ale to zupełnie nikt nie wiedział co to jest CEBULARZ.W żadnym sklepie nie można było go kupić.Jak przyjeżdżałem na święta do Świdnika to w dniu powrotu kupowałem kilka cebularzy.Dopiero od kilku(trzy może cztery)można znaleźć coś co wygląda jak cebularz i występuje pod taką nazwą ale smak niestety nie jest taki jak ten z Lubelszczyzny.Jak powiedziałem,że zakładam ciapy to też nikt nie zrozumiał o co chodzi.Mieszkając w Świdniku często używałem kluczy AMPULOWYCH oraz GUMÓWKI.W Łodzi nikt tego nie znał bo klucz ampulowy to IMBUS a gumówka to SZLIFIERKA KĄTOWA lub bardziej potocznie FLEX.Pozdrawaim
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Trajtki od kilkudziesięciu lat jeżdżą w Gdyni odkąd pamiętam (lata 60/70-te), więc nie sądzę, żeby to słowo przywędrowało z lubelszczyzny a raczej odwrotnie. Podobnie pazłotko... W latach 60-tych tylko tak mówiło się na sreberka od czekolady itp. i na Pomorzu i w Wielkopolsce a może i w innych częściach kraju.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja mieszkam w CHEŁMie. Na wakacje wyjeżdżałem do stryjka na wieś (okolice Włodawy). Pewnego razu jego teść powiedział do mnie: Przemek, idź ZDYBAJ Kamilę. Nie wiedziałem za bardzo o co chodzi. :) Chodziło o to żeby znalazł siostrę...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A kto wie co to Emka? I skad sie wziela ta nazwa? To nawet na lubelszczyznie dosc hermetyczne.
  U mnie w Puławach potoczna nazwa autobusów MZK   a tu wyjasnienie M-ki   https://pl.wikipedia.org/wiki/Komunikacja_miejska_w_Pu%C5%82awach
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zdybać czyli szukać . Już u Mickiewicza było pan Twardowski jak diabeł czymnchoł to do tej pory zdyba
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Suwak to też trolejbus
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy już ktoś wpisał na listę słowa : JARECKI i JARECKA w znaczeniu ojciec i matka ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Czy "lubelak" to nie przypadkiem mieszkaniec Lubelszczyzny? W odróżnieniu od "lublinianina", czyli mieszkańca Lublina.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
20 lat mieszkałam na Lubelszczyźnie i jedyne co słyszałam, ale nie przyswoiłam, to ciapy, które do dziś mnie rażą. Znam jeszcze określenie brejdak.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Folguj, folgować = zwolnić, rozluźnić oraz"statki" to naczynia kuchenne
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja bym dodał: -dzień dobry = to jak kogoś zobaczysz znajomego, nawet takiego tylko z widzenia -przepraszam = jak np przepychasz się w autobusie do wyjścia zanim on jeszcze zatrzyma się na przystanku, lub np. używasz słowa tego w sklepie stojąc w kolejce za pieczywem na półce -dziękuję=.... -do widzenia =.... - co u Ciebie słychać= nie interesuje nas jaka muzyka aktualnie gra u znajomego !    
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
I jeszcze wchódź, wychódź, czego??( w znaczeniu dlaczego), moim "ulubionym" są zdecydowanie kluski np.do spaghetti...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...