Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lotnisku w Świdniku: Niedźwiada się nie poddaje i przeszkadza

Utworzony przez Micki, 17 lutego 2010 r. o 09:34
.... dajcie "spocznij" z tym Świdnikiem to naprawdę nieporozumienie. Do Niedzwiady jest 30 km z Lublina z Białej 60 km . Dłuższy pas po cholerę wydawać tyle kasy na wycięcie lasów przebudowę kolektorów etc. Budujmy coś wreszcie na tej Lubelszczyźnie a nie tylko mlemy i mlemy .... .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Buractwo pisowskie we wszystkim przeszkadza. Nakupowali dzialek spekulanci to teraz strata boli. A dobro Polski nic ich nie obchodzi!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakież to polskie. Nie udało się nam to niech się nie uda rywalom. Zamiast pogratulować Świdnikowi i starać się pomóc to przeszkadzają. Ci z Niedźwiady chyba wolą, żeby Lubelszczyzna w ogóle nie miała lotniska niż, żeby miało powstać w Świdniku. Bo dla chłopa małorolnego z PSL taka porażka to jak policzek wymierzony przy całej wsi. Obiecało się wyborcom i taka porażka. To trzeba pokazać inny wymiar swej efektywności - w przeszkadzaniu rywalom. Może wyborcy to kupią i wybiorą nieudolnych działaczy na następną kadencję? Chyba tylko o to chodzi bo nie ma szans na odebranie lokalizacji Świdnikowi. Ode mnie, jako mieszkańca Lublina. Cieszę się, że lotnisko powstanie właśnie w Świdniku a nie za Lubartowem. Czym jest taka Niedźwiada? Nie tylko na tle kraju ale i na szczeblu województwa to jest zapadła dziura. Jaki byłby sens dojeżdżać 40 km do lotniska?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To nie Niedźwiada przeszkadza Świdnikowi, ale sam Świdnik przy przyklasku władz porwał się na taką inwestycję i rozwiązuje problemy, które gdzie indziej nie występują: las, gazociąg, osiedla.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Budowa lotniska pod Świdnikiem jest TOTALNYM NIEPOROZUMIENIEM . Jest dobry pomysł budowy w Niedźwiadzie, jaet wykupiony teren, są wstępne opracowania - Można budować chociażby od jutra! Koszty prawdopodobnie niższe niż pod Świdnikiem. Niedzwiada ma najbardziej odpowiednią odległość od Lublina. Lotnisko to inwestycja o bardzo dużej uciążliwości dla sąsiadującej ludności -protesty związane z hałasem i ogólną degradacją środowiska zaczną się natychmiast po rozpoczęciu eksploatacji litniska. Mam nadzieję, że do budowy lotniska pod Świdnikiem NIGDY nie dojdzie!!!!! Jestem mieszkańcem Swidnika i to jest moje zdanie w tej sprawie. Pozdrawiam rozsądnie myślących.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Świdnik został przegłosowany politycznie ale to Niedźwiada oferowała lepsze warunki dla lotniska
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drogi Przyjacielu. 1.Do Niedźwiady jest kilkadziesiąt kilometrów. 2. Podstawą funkcjonowania każdego lotniska jest duża aglomeracja vide Lublin. 3. Jaką degradację i hałas masz na myśli, chyba ostatnim samolotem jaki widziałeś i słyszałeś był TUPOLEW. 4. Najlepiej przeprowadź się do Koziej Wólki tam wogóle nie ma cywilizacji.
RX napisał:
Budowa lotniska pod Świdnikiem jest TOTALNYM NIEPOROZUMIENIEM . Jest dobry pomysł budowy w Niedźwiadzie, jaet wykupiony teren, są wstępne opracowania - Można budować chociażby od jutra! Koszty prawdopodobnie niższe niż pod Świdnikiem. Niedzwiada ma najbardziej odpowiednią odległość od Lublina. Lotnisko to inwestycja o bardzo dużej uciążliwości dla sąsiadującej ludności -protesty związane z hałasem i ogólną degradacją środowiska zaczną się natychmiast po rozpoczęciu eksploatacji litniska. Mam nadzieję, że do budowy lotniska pod Świdnikiem NIGDY nie dojdzie!!!!! Jestem mieszkańcem Swidnika i to jest moje zdanie w tej sprawie. Pozdrawiam rozsądnie myślących.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O to ktoś jeszcze wierzy,ze będzie lotnisko
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kacykowie z Lubelszczyzny i nie tylko, za grosze powykupywali od chłopków ziemię i chcieli sprzedać ją z ogromnym zyskiem,ale PiS pokrzyżował im plany,a kombinatorzy pozostawali z ziemią i płaczą ,a podatki od gruntu trzeba płacić.Amatorzy szybkiego zysku dostali w plecy,bo to zadupie,wszędzie daleko ,chłodno i głodno i niema jak dojechać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
SŁUCHAJTA CHŁOPY Z PSLu RZUĆTA TO RZĄDZENIE BO GÓWNO UMITA ROBIĆ JAK WIDAĆ CO ŻEŚTA NABUDOWALI ,WRÓĆTA LEPI DO ROLI Z TYCH URZĘDÓW I W TEJ WASZEJ NIEDZWIADZIE BUROKÓW NASODZTA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To jest właśnie mentalność "wschodnia".Jak nie ma w Niedźwiadzie to niech nie będzie i w Świdniku.Nie liczy się dobro mieszkańców województwa nie liczy się to że lotnisko stanowi skok cywilizacyjny dla naszego regionu.Liczy się tylko zemsta na Świdniku!!!Ja nie rozstrzygam tego czy lokalizacja jest "najszczęśliwsza" ale po prostu jest.Poco w Lublinie dobra droga? Poco lotnisko? Poco inwestycje? Większość mieszkańców ma ciasny umysł i typowo wschodnie kierunki myślenia jeśli w ogóle myśli.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak najszybciej musi byc to lotnisko, wszystko jedno gdzie, nawet na Okęciu aby było! Inwestorzy uciekają, np Husqvarna będzie budować fabrykę w Mielcu. Dlaczego? Bo Lublin nie ma swojego lotniska! A Felicity, a cukier? To wszystko ucieka bo nie ma lotniska, rzecz jasna. Niedźwiada (przeraszam) to poroniony pomysł. Lotniko powinno być gdzieś bliko centrum, takiej aglomeracji. Może Krakowskie, jest wszędzie blisko (to ponoć ważne dla inwestorów). Są warunki dla placu manewrowego, niedaleko dworca PKP. Blisko władzy, więc może sterować oddolnie. Gorzej bo prezes "Lotniska dla lubelszczyzny" straciłby posadę do emerytury, ale może go pchnąć na europosła, to doczeka...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
SŁUCHAJTA CHŁOPY Z PSLu RZUĆTA TO RZĄDZENIE BO GÓWNO UMITA ROBIĆ JAK WIDAĆ CO ŻEŚTA NABUDOWALI ,WRÓĆTA LEPI DO ROLI Z TYCH URZĘDÓW I W TEJ WASZEJ NIEDZWIADZIE BUROKÓW NASODZTA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
CYRK POD NAZWĄ:LOTNISKO POD LUBLINEM"TRWA W NAJLEPSZE, POLITYCY WSPÓLNIE Z NIUEDOLNYMI DECYDENTAMI, ARMIĄ KOLESIÓW KRÓLIKA, WYCIĄGAJĄ PUBLICZNA KASĘ!!!LOTNISKA JAK NIE BYŁO TAK NIE MA...NAJBARDZIEJ SMIEJĄ SIĘ PEWNIE HISZPANIE, KTÓRZY ZROBILI PROJEKT LOTNISKA TFUU W SWIDNIKU, WZIELI KASĘ ALE ZAPMNIELI,ŻE ROBILI TO DLA DZIKICH LUDZI, W DZIKIM KRAJU NAD WISŁĄ!!!JESZCZE W REJONIE GDZIE NIE MA DECYDNETÓW,TYLKO JEST JAKAŚ HOŁOTA,CHCĄCA UCHODZIĆ ZA WŁADZE LUBLESKIEGO!!PO PROSTU PORAŻKA!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
JAK PSLOWSKA SPÓŁKA KUPIŁA TERENY I DOSTAŁA DOTACJE TO NIECH PSL ZWRACA 3 MLN. UDZIAŁOWCY ALBO NIECHSOBIE LATAJĄ NA WROTACH OD STODOŁY.CHYBA ŻE ZDZICHO ZOSTANIE PREZYDENTEM TO BĘDZIE MIAŁ LOTNISKO ZA STODOŁĄ.TĄ SPÓLKĘ NALEŻY ZLIWIDOWAĆ RAZEM Z PSL I POZAMIATAĆ
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Słuchojta chłopy i baby ze wsi Swidnik mały i duzy razem wzinte.Najpierw se wybuduta droge do wasze wichry, bo Piasecka to dxiury i wyboje że aż stroch wpuszczać gościów do waszej wichurzyny.Może Niedzwiada zanim zaczełaby bujac w obłokach ja wy to wybudowałaby drogę do STODOŁY
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
RX napisał:
Budowa lotniska pod Świdnikiem jest TOTALNYM NIEPOROZUMIENIEM . Jest dobry pomysł budowy w Niedźwiadzie, jaet wykupiony teren, są wstępne opracowania - Można budować chociażby od jutra! Koszty prawdopodobnie niższe niż pod Świdnikiem. Niedzwiada ma najbardziej odpowiednią odległość od Lublina. Lotnisko to inwestycja o bardzo dużej uciążliwości dla sąsiadującej ludności -protesty związane z hałasem i ogólną degradacją środowiska zaczną się natychmiast po rozpoczęciu eksploatacji litniska. Mam nadzieję, że do budowy lotniska pod Świdnikiem NIGDY nie dojdzie!!!!! Jestem mieszkańcem Swidnika i to jest moje zdanie w tej sprawie. Pozdrawiam rozsądnie myślących.
30 km od Lublina to jednak chyba za dużo! szczerze powiedziawszy mało jest lotnisk aż tak daleko oddalonych od miast. jest to 5-10 km ale nie więcej. mówisz o degradacji środowiska, a budując lotnisko w Niedźwiadzie, jak byś chciał wozić podróżnych na lotnisko i z lotniska? no przecież nie bryczkami, trzeba by było przebudować drogi, kolej, pobudować parkingi, hotele. jeśli sądzisz że to by nie wpłyneło ujemnie na środkowisko, jeśli nie trzeba by było wykarczować znacznie więcej lasów, wysiedlić więcej ludzi, bo gdzieś trzeba by było wybudować te drogi- to jesteś w głębokim błędzie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie przestańcie już z tą Niedzwiadą tam nie ma nic oprócz pola. W Świdniku są wszyskie media prąd, kanalizacja, łączność w pobliżu drogi dojazdowe, kolej która ma bocznicę nieopodal placu budowy przyszłego lotniska. to przemawia, że budowa będzie tańsza. Powstałe lotnisko ma służyć całemu regionowi a nie tylko Lubartowi. Dlatego obecność dogodnego dojazdu jest bardzo ważna np. z Lublina (15min) Koleją lub samochodem, z Puław, Nałęczowa (30min), z Chełma i zamościa (do 1godz) z Lubartowa 2 osoby (35min). Pozdrawiam logicznie myślących. Budowa to nie polityka. A w Niedzwiadzie to niech most wybudują może się im przyda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PSLowcy napisał:
JAK PSLOWSKA SPÓŁKA KUPIŁA TERENY I DOSTAŁA DOTACJE TO NIECH PSL ZWRACA 3 MLN. UDZIAŁOWCY ALBO NIECHSOBIE LATAJĄ NA WROTACH OD STODOŁY.CHYBA ŻE ZDZICHO ZOSTANIE PREZYDENTEM TO BĘDZIE MIAŁ LOTNISKO ZA STODOŁĄ.TĄ SPÓLKĘ NALEŻY ZLIWIDOWAĆ RAZEM Z PSL I POZAMIATAĆ
Ot rzetelność dziennikarska. To nie jest PSL-owska spółka. Ta spółka została założona przez kilka samorządów m.in. przez samorząd województwa. A zliwidować to należy PiS. Ogłaszam dePiSizację naszego kraju.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
llubellak@op.pl napisał:
30 km od Lublina to jednak chyba za dużo! szczerze powiedziawszy mało jest lotnisk aż tak daleko oddalonych od miast. jest to 5-10 km ale nie więcej. mówisz o degradacji środowiska, a budując lotnisko w Niedźwiadzie, jak byś chciał wozić podróżnych na lotnisko i z lotniska? no przecież nie bryczkami, trzeba by było przebudować drogi, kolej, pobudować parkingi, hotele. jeśli sądzisz że to by nie wpłyneło ujemnie na środkowisko, jeśli nie trzeba by było wykarczować znacznie więcej lasów, wysiedlić więcej ludzi, bo gdzieś trzeba by było wybudować te drogi- to jesteś w głębokim błędzie
Mylisz się w tym bo 30km od centrum to w EU norma, poza tym Niedźwiada miała powstać przy krajowej "dziewietnastce" Kraje Bałtyckie -Białystok-Lublin-Rzeszów-Słowacja, której budowa została politycznie zablokowana, kolej proszę bardzo, tak samo jak w Świdniku łącznica z Tarła i mam wątpliwości czy pod Lubartowem występowała jakakolwiek strefa Natura 2000, 150 ha lasu do wycięcia, ruchliwa droga przez sam środek lotniska i nowe osiedla do wyburzania. Coś mi się zdaje że przez polityczne ambicje Świdniczan prędko lotniska na Lubelszczyźnie nie zobaczymy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...