Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lubelska Lista Płac: Zarobki lekarzy i pielęgniarek

Utworzony przez KK, 10 września 2010 r. o 08:39
a ciekawa jestem czemu żaden nauczyciel nie piśnie ile zarabiają tylko podwyżki i podwyżki by chcieli
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
xyz napisał:
a ciekawa jestem czemu żaden nauczyciel nie piśnie ile zarabiają tylko podwyżki i podwyżki by chcieli
Proszę uprzejmie. Nauczyciel dyplomowany z 23 letnim stażem pracy - liceum w Lublinie, pełny etat - 1500 zł na miesiąc plus dodatek za wychowawstwo klasy ok 150 zł. Do tego należy doliczyć korepetycje - 5 osób w tygodniu po 35zł/godz. = 700 zł. Łącznie dochodzi zarobek do prawie 2500 zł. Nauczyciel, to praca nie tylko w szkole, czy w domu z uczniem na korepetycjach, ale ciągłe przygotowywanie się do lekcji, praca "biurowa" czyli sporządzanie ankiet, raportów i tabeli z postępów uczniów oraz siedzenie w komisjach maturalnych, często podobno bezpłatnie. Wiem, bo moja mama jest nauczycielką. Dlatego uważam, że podwyżka nauczycielom się należy, bo praca z młodzieżą jest naprawdę męcząca. Pół biedy, jak jest to jakieś liceum, ale użeranie się z uczniami z technikum i gimnazjów - masakra.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiedziałam, że ktoś poruszy temat płac nauczycieli. Mówi się o tym ostatnio masakrycznie dużo. Z telewizji nawet ja dowiedziałam się, że zarabiam bagatela 2500 (nauczyciel kontraktowy), szkoda tylko, że tyle na konto mi nie wpływa. A i owszem podwyzki poszły - 7% - no całą masę pieniążków dostałam!!!. Ciekawe dlaczego nikt nie odniesie tego do podwyżek artykułów żywności w sklepach - a przecież ja i moja rodzina też musimy jeść, bądź nie wspomni o dwudziestej godzinie lekcyjnej zwanej dziś karcianą, o szkoleniach za które trzeba niejednokrotnie zapłacić z własnej kieszeni, czy tonie dokumentów, które należy wyprodukować już we wrześniu...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pracownik Urzędu Kontroli Skarbowej 15 lat pracy ok. 2400 zł bez możliwości dorobienia do pensji, oświadczenie majątkowe składam rok w rok według zapowiedzi "rządu" przez 5 lat zero podyżki możliwość zwolnienia Czy uważcie że to dużo?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ostatnio lekarz rodzinny mało co nie doprowadził mojej żony do śmierci ? brak szkoły ! żona jeszcze nie do końca wygrała walkę z rakiem złośliwym , jak bym go dorwał w tym dniu ( nie ręczę za siebie ) cham nie doszkolony , mamusia kupiła fach za śmietanę do parku sprzątać a nie ludzi leczyć .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
alow napisał:
ostatnio lekarz rodzinny mało co nie doprowadził mojej żony do śmierci ? brak szkoły ! żona jeszcze nie do końca wygrała walkę z rakiem złośliwym , jak bym go dorwał w tym dniu ( nie ręczę za siebie ) cham nie doszkolony , mamusia kupiła fach za śmietanę do parku sprzątać a nie ludzi leczyć .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
alow napisał:
ostatnio lekarz rodzinny mało co nie doprowadził mojej żony do śmierci ? brak szkoły ! żona jeszcze nie do końca wygrała walkę z rakiem złośliwym , jak bym go dorwał w tym dniu ( nie ręczę za siebie ) cham nie doszkolony , mamusia kupiła fach za śmietanę do parku sprzątać a nie ludzi leczyć .
A myślisz że w parku by się sprawdził ? Jak ci lekarze to nawet gwoździa nie potrafią wbić .Pielęgniarki nie lepsze wielkie damy , wiecznie im mało pieniędzy ale roboty sobie nie zmienią , bo na oddziale ma pracy nieprzerwanej może ze 3 godz a w zakładzie to by musiała zapieprzać 10 godz, i nie wiedziałaby czy się załatwić w czasie przerwy czy zjeść śniadanie . Im się już w głowach przewraca od dobrobytu , czekają kiedy rodzina przyjdzie i za nich robotę odwali , i wiecznie narzekają że zmęczone , ciekawe czym ? chyba siedzeniem w dyżurce . Powinni sprywatyzować wszystkie szpitale to by chodziły jak w zegarku u prywaciarza .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Szanuję tych ludzi co w polsce pozostali , i trzepią bidę ale chwała im za to, tylko gdzie są nasi najlepśi specyjalisci np. doktorzy , na emerytkach to ich zatrudnić, oni nam pomogą, fachowa ich mać?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pielęgniarka staż 33 lata pracy 1700 pobory zasadnicze odpowiada za ludzi a nie zwierzęta. sklepowa odpowiedzialna za sprzedaż cukru w biedronce 3 lata stażu zarabia 2ooo zł. proszę porównać odpowiedzialność???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a najlepiej ćpać i pić wódę przez młode życie a potem podatnicy zafundują darmowe leczenie , w poradniach AA,renty słuszne , ażeby dalej było za co chlać, pogotowie za darmo uwalonego gościa zawiezie do domu,zabezpieczy ,umyje,a opłatę za ewentualny niesłuszny transport wykonany na rzecz takiego delikwenta ,też pokryją podatnicy.niech żyje kraj absurdów .!! po co zapieprzać na dyżurach po 166 godzin miesięcznie? dla emerytury ,która będzie wynosiła niecałe 800 zł!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KAŚKA napisał:
pielęgniarka staż 33 lata pracy 1700 pobory zasadnicze odpowiada za ludzi a nie zwierzęta. sklepowa odpowiedzialna za sprzedaż cukru w biedronce 3 lata stażu zarabia 2ooo zł. proszę porównać odpowiedzialność???
cukier pożywają ludzie, też odpowiada za ich życie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jula napisał:
a najlepiej ćpać i pić wódę przez młode życie a potem podatnicy zafundują darmowe leczenie , w poradniach AA,renty słuszne , ażeby dalej było za co chlać, pogotowie za darmo uwalonego gościa zawiezie do domu,zabezpieczy ,umyje,a opłatę za ewentualny niesłuszny transport wykonany na rzecz takiego delikwenta ,też pokryją podatnicy.niech żyje kraj absurdów .!! po co zapieprzać na dyżurach po 166 godzin miesięcznie? dla emerytury ,która będzie wynosiła niecałe 800 zł!!!!
Jesteś głupia- nawet nie umiesz ię wysłowić.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ej ludzie ! Wyluzujcie. Wystarczy zacząć temat płac a zacznie się naparzanka na nauczycieli, pielęgniarki. Jeżeli okazuje się, że pielęgniarki wcale nie tak najgorzej wypadają na tle dość biednej lubelszczyzny to bardzo fajnie. Ja też sądziłem, że wygląda to znacznie gorzej ale cieszę się, ze jest lepiej niż myślałem. Nie zgadzam się z tymi wszystkimi postami, pełnymi zawiści, jeżeli ktokolwiek był w szpitalu jako pacjent albo nawet jako gość to wie jaką robotę odwalają pielęgniarki. Z drugiej strony, że trzeba się doszkalać, że praca stresująca ? Cóż, gdzie teraz nie jest a doszkalać musi się wielu pracowników. Pozdrawiam i więcej szacunku do siebie nawzajem miejmy, takie mam życzenie na najbliższy weekend. A potem to się zobaczy ;-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rycho napisał:
Lekarz, w zeszłym roku skończyłem staż w Lublinie, obecnie pracuje w Niemczech - 20 000 pln netto, zachęcam wszystkich do wyjazdu!!!
spiepszaj , nikt po tobie nie będzie plakał.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a na jakim to oddziale bo ja nie znam na Jaczewskiego takich kokosów:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a JA pytam dlaczego czepiacie sie tylko pielęgniarek a nasi doktorzy oni tak naprawdę mają ok 20 tys. mieisęcznie za i dyżury a taki profesorek to za dyżur bierze ok, 1000 wiec tyle co sklepowa za cały miesiąc. a jak wiemy niejeden doktorek to jest doktorek po nazwisku mamusi lub tatusia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A bez dyżurów 2 tys. Chcesz porównywać to porównuj wynagrodzenie za etat a nie etat z dyżurami.Dyżur to praca poza etatem-dodatkowe godziny.Ile trzeba dyżurów żeby dostać te 10000? Ile godzin łącznie etat+dyżury żeby dostać 10 tys?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
xyz napisał:
a JA pytam dlaczego czepiacie sie tylko pielęgniarek a nasi doktorzy oni tak naprawdę mają ok 20 tys. mieisęcznie za i dyżury a taki profesorek to za dyżur bierze ok, 1000 wiec tyle co sklepowa za cały miesiąc. a jak wiemy niejeden doktorek to jest doktorek po nazwisku mamusi lub tatusia
a ja pracuję na to cały mięsiąc żeby chujowi dać , bo nie zaiteresuje się pacientem.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
KAŚKA napisał:
pielęgniarka staż 33 lata pracy 1700 pobory zasadnicze odpowiada za ludzi a nie zwierzęta. sklepowa odpowiedzialna za sprzedaż cukru w biedronce 3 lata stażu zarabia 2ooo zł. proszę porównać odpowiedzialność???
o jakiej ty odpowiedzialnści mówisz ? nie słyszałam jeszcze żeby jakaś pielęgniarka za coś odpowiedziała i płaciła z własnej kieszeni , nawet jak pacjentowi poda nie ten lek ,jedna drugą kryje ,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a ja jestem ciekawa ile zarabiają farmaceuci?? ktoś się może podzieli??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...