Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublin > Do miasta przyjeżdża cyrk

Utworzony przez ~piotr~, 5 marca 2008 r. o 10:48
Zwierzęta cyrkowe Szymborska Wisława Przytupują do taktu niedźwiedzie skacze lew przez płonęce obręcze, małpa w żółej tunice na rowerze jedzie, trzaska bat i kołysze oczy zwierząt, słoń obnosi karafkę na słowie, tańczą psy i ostrożnie kroiki mierzq. Wstydzę się bardzo, ja - człowiek. Źle się bawiono tego dnia: nie szczędzono hucznych oklasków, choziaż ręka dłuższa o bat cień rzucała ostry na piasku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zwierzęta cyrkowe Szymborska Wisława Przytupują do taktu niedźwiedzie skacze lew przez płonęce obręcze, małpa w żółej tunice na rowerze jedzie, trzaska bat i kołysze oczy zwierząt, słoń obnosi karafkę na słowie, tańczą psy i ostrożnie kroiki mierzq. Wstydzę się bardzo, ja - człowiek. Źle się bawiono tego dnia: nie szczędzono hucznych oklasków, choziaż ręka dłuższa o bat cień rzucała ostry na piasku.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cyrk jest smieszny,nie dla zwierzat!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cos wydaje mi się że opowiadanie o bacie i cieniu tego bata bardzo różni się od tej tak reklamowanej prawdy o obronie zwierząt, te zwierzęta które podrygują w takt muzyki czy inne robią sztuczki najczęściej a raczej zawsze są bardzo łagonie trenowane a już nieprawdą jest że trenowane batem. Opinie o pracy zwierząt w Cyrku są bardzo niesprawiedliwie oceniane a już nieprawdą jest że są bite batem.Człowieku opanuj się i popatrz na te występy tych zwierząt w taki strtaszny sposób.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja cytowałem Wisławę Szymborskę, a przypmnę panu iż jest Ona laureatką Nagrody Nobla, poza tym inne miasta jak Legnica i Bielsko Biała zakazały już na terenie swojego miasta wystepom cyrków z udziałem zwierząt.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~PIOTR~ napisał:
poza tym inne miasta jak Legnica i Bielsko Biała zakazały już na terenie swojego miasta wystepom cyrków z udziałem zwierząt.
Piotrze - bzdury gadasz. Kilka lat temu był taki pomysł, żeby do Bielska-Białej nie wpuszczać cyrków z udziałem zwierząt, ale pomysł ten przepadł, a miasto, które odmówiło wydzierżawienia gruntu pod cyrkowy namiot, później musiało zapłacić odszkodowanie za utrudnianie prowadzenia działalności gospodarczej. A - i nie wiem, skąd pomysł, że takie praktyki stosuje się też w Legnicy - w zeszłym roku było tak kilka cyrków: Arlekin, Kaskada, Europa - i w każdym z nich występowały zwierzęta. Poza tym, kochani - ludzie cyrku dbają o swoje zwierzaki, bo są one dla nich źródłem dochodu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...