Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublin > Europosłowie walczą o cukrownię

Utworzony przez Fang, 18 marca 2008 o 17:18
Ministrze z Lublina bierz sie Pan za załatwienie sprawy bo czas ucieka.I znów okazuje się że jednak wszystko co nie zostało już rozebrane może być uratowane tylko trzeba chcieć i trochę za tym pochodzić.Jak w świetle wypowiedzi Pana Piotrowskiego wyglądają Ci którzy trąbili że w Brukseli nic się nie da zrobić ba klamka zapadła.Jak widać tamtejsi urzędnicy są o niebo mądrzejsi od naszych bo rzeczowe argumenty tam padają na podatny grunt.Wstyd.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
18.03.2008 „Gazeta Pomorska” z dnia 23 stycznia 2008 r. - cytat z artykułu „Łapy precz od cukru” ... „nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że wczoraj KSC złożyła w Agencji Rynku Rolnego program restrukturyzacji, który zakłada zamknięcie fabryk w Lublinie i Łapach. Wydawałoby się, że kujawsko-pomorscy cukrownicy mogą odetchnąć z ulgą” ... Ile w tym zdaniu jest niegodziwości. Jak można bowiem oddychać z ulgą czy czerpać radość z faktu, że pracownicy w cukrowniach Lublin i Łapy tracą pracę i przeżywają związane z tym dramaty. Jednak wymieniona gazeta triumfalnie ogłosiła zwycięstwo kujawsko-pomorskich cukrowników i miejscowych polityków („Wspólnie obroniliśmy nasze cukrownie” z dnia 20 lutego 2008 r.) nad Lubelszczyzną. Dzisiaj, kiedy w kolejnym etapie restrukturyzacji Zarząd Spółki wskazuje do likwidacji Cukrownię w Brześciu Kujawskim, artykuł w tej gazecie zaczyna się od słów - „to bandytyzm” ... „Nie życz Bliźniemu, co tobie niemiłe” - to stare i mądre przysłowie przypominamy kujawsko-pomorskim cukrownikom i redaktorom wspomnianej gazety na te refleksyjne dni. A co do faktów - za wcześnie obwieszczono likwidację Cukrowni „Lublin”. Unijne przepisy pozwalają dokonać zmian w planie restrukturyzacji KSC S.A. Uważamy i stale to powtarzamy, że niezależnie od tego, czy decydować o tym mają ludzie z Torunia, Bydgoszczy, Warszawy czy Lublina, to nie mogą pozwolić na wyburzenie i demontaż silosu, pakowni i magazynu cukru oraz wybudowanego w ostatnich latach nowoczesnego terminalu wysyłkowego. Taka decyzja oznaczałaby bowiem zupełną ignorancję, nie liczenie się z logiką , ekonomią oraz akceptację nieuzasadnionych strat rzędu ponad 30 mln. złotych. Jeśli przepisy na to pozwalają (a tak jest), to należy zrobić z nich użytek. Czekamy zatem na decyzje w tej sprawie organów Spółki oraz Ministerstwa Skarbu Państwa i Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Obejrzyjcie film o cukrowni lublin jest na stronie http://www.cukrownialublin.republika.pl/ W dziale „O cukrowni lublin” Tytuł „Z kamerą po cukrowni”. Film jest z rozszerzeniem flv Link do playera http://www.idg.pl/ftp/pc_11975/FLV.Player.1.3.3.html W dziale Informacje Bieżące są ciekawe artykuły
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: