Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Lublin wydał w listopadzie 500 tys. zł za zimowe utrzymanie dróg

Utworzony przez PAweł, 20 grudnia 2011 r. o 08:30
500 tysięcy zł. !@#$% mać! za co te pieniądze? Nie ma śniegu to po co wyjeżdżały piaskarki? Ktoś za to beknie!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A na co oni wydali te 500 tys ? rozumiem wydatek 1 mln 50 tys w ub roku gdzie było pełno śniegu ?ale w tym roku temperatury powyżej 0st więc co odśnieżali ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie odśnieżali ale sypali solą. Tak więc na coś ta kasa poszła.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
500 tys. na zimowe prace??? Zaraz zaraz przecież śniegu jeszcze nie było to co oni odśnieżali? Rozumiem że posypali KILKA razy solą ale za 500 tys? No chyba że auta im palą 100L na 100 km... Pani Jadzia z księgowości już się postarała tak zaksięgować żeby szefostwo dodatkową kaskę miało eech polandia heh
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak to na co poszły te pieniądze... Oprócz posypywania solą ulic przecież trzeba utrzymać sprzęt w pogotowiu. czytajcie tekst ze zrozumieniem. Przecież miasto na podstawie przetargów wybiera firmy odśnieżające a w nich jest jasno opisane ile ma dostać firma za każdy miesiąc trwania umowy o swiadczenie usługi czy śnieg jest czy go nie ma. Reszta kasy idzie na sól, piasek itp. Nie rozumiecie schematu działania to się nie wypowiadajcie, bo najprościej powiedzieć że ktoś podwędził kase...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PAweł napisał:
500 tysięcy zł. !@#$% mać! za co te pieniądze? Nie ma śniegu to po co wyjeżdżały piaskarki? Ktoś za to beknie!
Człowieku, jak nie znasz sprawy to nie pisz swoich wypocin... szkoda nawet tłumaczyć jak nie wiesz, że utrzymanie ciągłej gotowości konkretnej ilości sprzętu też kosztuje. Jest umowa, miasto płaci za utrzymanie gotowości plus wykonane prace jeśli już napada. Jak się z tego by nie wywiązali (nie wyjeżdżali na drogi w odpowiednim czasie) to oni ponosiliby konsekwencje finansowe. Umowa jest obustronna i dzięki niej sprzęt wyjeżdża na drogi od razu jak trzeba, bo wtedy nie ma przepychanek kto, kiedy i za ile coś tam zrobi. Z tym swoim pomyślunkiem to tylko na ciecia do odśnieżania wokół bloku się nadajesz...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To takie polskie... teraz pytania na co wydane 500 tysięcy. Ale jak się coś wydarzy, bo metr kwadratowy został śliski w nocy, to awantury jak do tego doszło przecież mają odśnieżać. Przecież monitorowanie sytuacji na drogach, sypanie na wiaduktach i mostach, przy rzekach, gdzie bywa ślisko jak temperatura zbliża się do zera itp. to wszystko kosztuje. Dajcie ludzie spokój - z naturą nikt nie wygrał. Można zmniejszać uciążliwe warunki drogowe podczas zimy, ale nie bądźmy naiwni, że w przeciągu godziny całe miasto się odśnieży.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
PÓŁ MILIONA (!!!) czyli 50% za samo dyżurowanie- bez kosztów paliwa, soli i piasku. Za stanie samochodów na parkingu i kierowców siedzących w domach (i kilku kolesi liczących grubą kasę za "dobra umowę". Chore, mam nadzieje, że kiedyś CBA zrobi porządek w naszym regionie. I nie klepać farmazonów, że tyle to kosztuje bo co chwile słyszy się, że w innych miastach wydatki w tym roku to ok 1/10 kwot poniesionych rok temu. Może i jest umowa ale nieudolna i miasto czyli my na tym tracimy!! Zaczęło padać a piaskarki jeszcze nie widziałem...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
paranoja napisał:
PÓŁ MILIONA (!!!) czyli 50% za samo dyżurowanie- bez kosztów paliwa, soli i piasku. Za stanie samochodów na parkingu i kierowców siedzących w domach (i kilku kolesi liczących grubą kasę za "dobra umowę". Chore, mam nadzieje, że kiedyś CBA zrobi porządek w naszym regionie. I nie klepać farmazonów, że tyle to kosztuje bo co chwile słyszy się, że w innych miastach wydatki w tym roku to ok 1/10 kwot poniesionych rok temu. Może i jest umowa ale nieudolna i miasto czyli my na tym tracimy!! Zaczęło padać a piaskarki jeszcze nie widziałem...
W przyszłym roku UM Lublina podpisze specjalna umowę z firmami i po jednej pługo-solarce będzie cały czas jeździć 5 metrów przed twoim samochodem i samochodami każdego z twojej rodziny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No to skoro są w pogotowiu to proponuję juz wyjechać na ulice,bo za dwie godziny będzie krzyk,że zima znów zaskoczyła drogowców:P 500 tys za stan gotowości-to oznacza,że pyk i wyjeżdżacie panowie.Przed chwilą jechałem z Czechowa na Nałkowskich-i nie widać Was!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
30 dni(listopad) x 15 etatów na dobę x 100zł średniej dziennej pensji kierowcy = 45000 zł. Zakładam tutaj, że płatne jest kierowcy za całość za dyżur, paliwa i piasku nie liczę bo przecież nie jeżdżą. Gdzie tu pół miliona? Do prokuratury z taką umową!! Śmierdzi na kilometr aferą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
O 11.23 prosiłem,żeby juz wyjeżdżać???? Jest 12.56-na ulicach zaczyna się cyrk! Pisałem,że za dwie godziny może okazać się,że zima ZNOWUUUU zaskoczyła Nie minęło 1.5 godziny...a drogowcy gdzie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
paranoja napisał:
30 dni(listopad) x 15 etatów na dobę x 100zł średniej dziennej pensji kierowcy = 45000 zł. Zakładam tutaj, że płatne jest kierowcy za całość za dyżur, paliwa i piasku nie liczę bo przecież nie jeżdżą. Gdzie tu pół miliona? Do prokuratury z taką umową!! Śmierdzi na kilometr aferą.
Ty chyba na łeb upadłeś jeśli myślisz że ktoś marzłby na pługu za 100 zł. I jesteś równie głupi jak ~ades~ który chciałby aby pług wyjeżdżał jeszcze przed opadami Mam 35 zł za godzinę pracy, 15 zł za godzinę dyżuru domowego pod telefonem i 12/12 godzin. Jak Ci się nie podobają zarobki ciężko pracujących ludzi to sam sobie odśnieżaj.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...