Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Maliny i porzeczki w tym roku nie dały zarobić

Utworzony przez polonista, 9 lipca 2012 r. o 16:25 Powrót do artykułu
"..osoby, które w tym roku powiekszyły.." a nie "powiekszyli". W Dzienniku zaczyna dominować polszczyzna zagrodowa, co skadinąd nie dziwi przy obecnym szkolnictwie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na świniach też nie ma zarobku, bo cały zysk na koncentraty dla nich trzeba oddać które to co dostawa to drożeją.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak zwykle spekulacja. zarabia pośrednik a nie rolnik.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie ma władzy w tym kraju, Pośrednicy robią sami co chcą bez żadnej kontroli. Pamiętam w 1998 roku za kilogram malin płacono 4,80 zł przy cenie ropy 1.80 zł... teraz za kilo malin płacą 2 zł a ropa po 5.50 zł. Kpina z rolnika. Skoro nie potrzebują malin to niech nie skupują , ale oni i tak wiedzą że chłop sprzeda po 2 zł bo innego wyjścia nie ma, Jak Długo tak można, PYtam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A CO ROBI STAROSTWO ? - BAWI SIĘ NA " MALINIAKACH " ZAMIAST NEGOCJOWAĆ CENY Z ODBIORCAMI A MOŻE MA W TYM SWÓJ UDZIAŁ ŻE CENA MAŁA - WIĘCEJ DO PODZIAŁU
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
A CO ROBI STAROSTWO ? - BAWI SIĘ NA " MALINIAKACH " ZAMIAST NEGOCJOWAĆ CENY Z ODBIORCAMI A MOŻE MA W TYM SWÓJ UDZIAŁ ŻE CENA MAŁA - WIĘCEJ DO PODZIAŁU
Brawo! Polskie Stronnictwo Liberalne, a głupie chłopki niech głosują na koryciarzy, którzy na biedocie wiejskiej robią interes i siedzą na ciepłych posadkach. Maliny, porzeczki, tytoń , mleko, świnkii inne wytwory ciężkiej pracy rolników mają "godną" cenę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja już porzeczki załatwiłem rozdrabniaczem, maliny też,,,pakuję walizkę i jadę za chlebem. Żal mi tylko dzieci...Jak zobaczę jakiegoś mądrałka na maliniakach, dożynkach itp. ...to trochę prawdy usłyszą.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ceny spadają bo ministrowie są zajęci, układają grafiki, kto, gdzie i kiedy będzie na dożynkach rolników.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
plantacja tymianku... 3 ha koszt nie licząc pracy i paliwa tylko środki ochrony roślin ok 5 tys/ha czyli 15 tys... doliczajac paliwo moją prace i np przesiewanie w sumie ok 20 tys... a za ziola z 3 ha (a były ładne) wziałem 15 tys porzeczka? czesc mi wytlukl grad czesc wymarzla.... wisnia? ladna ale 2,50 przy cenach srodkow do ochrony to malo.... bo i tak jak wyjde na 0 bedzie dobrze aronia? jeszcze nie wiadomo a mieszczuchy mysla ze jak kupia sobie w sklepie po 10 to i rolnik po tyle sprzeda... i jeszcze narzekaja wydziwiaja a idzcie z takim rzadem i narodem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
" Kilogram czarnej porzeczki na targu czy w sklepie kosztuje 6 zł, a na skupie tylko 1,10 zł. To jest bandytyzm i okradanie rolników " woła pani rolniczka. kto prowadzi te skupy ? nie sąsiad przypadkiem ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jon napisał:
" Kilogram czarnej porzeczki na targu czy w sklepie kosztuje 6 zł, a na skupie tylko 1,10 zł. To jest bandytyzm i okradanie rolników " woła pani rolniczka. kto prowadzi te skupy ? nie sąsiad przypadkiem ?
Może gdyby tak spłonęło kilka skupów i chłodni w Polsce to i ceny by się zmieniły???? Pora złodziejską szajkę przetrzebić!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie rozumiem tego lamentu???Jak plantatorzy chcą tak dobrze zarabiać to niech nie oddają do skupu tylko założą własną działalność gospodarczą i legalnie sprzedają owoce na targowiskach,bazarach itp.Ale kur@a wygodniej jest wypi@rdolić wszystko do skupu i mieć w du*** i narzekać.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Nie rozumiem tego lamentu???Jak plantatorzy chcą tak dobrze zarabiać to niech nie oddają do skupu tylko założą własną działalność gospodarczą i legalnie sprzedają owoce na targowiskach,bazarach itp.Ale kur@a wygodniej jest wypi@rdolić wszystko do skupu i mieć w du*** i narzekać.
To jak żeś taki "mądry" to pokaż jak to się robi. Tym problemem winię zająć się ci comają władzę tzn. m.in. tzw. rolniki z PSL. Nic nie robią, a wystarczy ustalić ceny minimalne i już rolnicy, ci prawdziwi wiedzieliby jak mają się ustawiać. W co inwestować a tak to wieczna huśtawka. W roku ubiegłym porzeczka po 4 zeta, a może wystarczyoby po 2,8 i by się oplacilo. Dzisiaj mamy 1,10 zł. A wszystko kosztuje.O robocie to awet gadać się juz nie chce. Ta zwykle darmo. Ale jak to w Polsce żyje się po to aby pracować i to też dzięki PSL i POpaprańcom do 67 lat. Tylko się cieszyć. Jak to mówi pryszczaty"Polacy są uśmichnięci i zadowoleni". Mamy to, na co zalużyliśmy!!!.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Nie rozumiem tego lamentu???Jak plantatorzy chcą tak dobrze zarabiać to niech nie oddają do skupu tylko założą własną działalność gospodarczą i legalnie sprzedają owoce na targowiskach,bazarach itp.Ale kur@a wygodniej jest wypi@rdolić wszystko do skupu i mieć w du*** i narzekać. [/quote] [quote name='Gość' timestamp='1341896093' post='647237'] Nie rozumiem tego lamentu???Jak plantatorzy chcą tak dobrze zarabiać to niech nie oddają do skupu tylko założą własną działalność gospodarczą i legalnie sprzedają owoce na targowiskach,bazarach itp.Ale kur@a wygodniej jest wypi@rdolić wszystko do skupu i mieć w du*** i narzekać.
Mam tylko jeden komentzrz do tej wypowiedzi: Jesateś skończonym idiotą i tumanem bez grama wiedzy na temat tego jak się żyje i pracuje na wsi. Jak rolnik nie będzie sprzedawał na skup to ciekawe co ty tumanie wtedy poczniesz. Kretyn!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Grzes napisał:
plantacja tymianku... 3 ha koszt nie licząc pracy i paliwa tylko środki ochrony roślin ok 5 tys/ha czyli 15 tys... doliczajac paliwo moją prace i np przesiewanie w sumie ok 20 tys... a za ziola z 3 ha (a były ładne) wziałem 15 tys porzeczka? czesc mi wytlukl grad czesc wymarzla.... wisnia? ladna ale 2,50 przy cenach srodkow do ochrony to malo.... bo i tak jak wyjde na 0 bedzie dobrze aronia? jeszcze nie wiadomo a mieszczuchy mysla ze jak kupia sobie w sklepie po 10 to i rolnik po tyle sprzeda... i jeszcze narzekaja wydziwiaja a idzcie z takim rzadem i narodem
Może niech się naród zastanowi kogo wybiera i kto tworzy rząd. PO i PSL mówimy NIE!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wybor. napisał:
Może niech się naród zastanowi kogo wybiera i kto tworzy rząd. PO i PSL mówimy NIE!!!!!!
Nie, no pewnie wybierzcie PIS!!! Nie pamiętacie już jak to było? Nie pamiętacie embarga na mięso do Rosji? Głosując na PIS musimy mieć świadomość, że to oznacza następnego dnia po wyborach embargo na wszystkie produkty do Rosji. Gdzie sadownicy sprzedadzą owoce? PIS już u nas rządził, w powiecie - Stawiarski sprzedał najbardzej rentowny oddział "sztuczną nerkę" za psie pieniądze a pomieszczenia dla szpitalnej przychodni w starym wynajął w swoim budynku. A co teraz robi PIS w mieście? nic nie robi!!! a jak miało być pięknie bez Czubińskiego, Nie jestem i nigdy nie byłem zwolennikiem Czubińskiego ale wiedziałem, że wybór PIS to będzie ustecznienie się. I tak też się stało. Nie ma inwestycji, nie ma pieniędzy z unii, skąd mają być jak nie wiadomo jak je pozyskać. Głosowałem na Janczarka, szkoda że nie został burmistrzem, ale może w przyszłości... A wracając do cen... Nie wierzcie polulistycznym działaczom z PISu, że rząd może coś zrobić... To nie prawda... Jakie ceny minimalne? Bruksela trzyma na wszystkim łapę tak jak kiedyś Moskwa. A prawda jest taka, że gdyby nie PSL to już od 6 lat nie byłoby KRUS, rolnicy płaciliby podatek dochodowy, a wykazując stratę nie mieliby szans na kredyt. Rolnicy, PIS bedzie o was dbał? On o was pamięta przed wyborami....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jon napisał:
" Kilogram czarnej porzeczki na targu czy w sklepie kosztuje 6 zł, a na skupie tylko 1,10 zł. To jest bandytyzm i okradanie rolników " woła pani rolniczka. kto prowadzi te skupy ? nie sąsiad przypadkiem ?
Problem w rozdrobnieniu. Komu łatwiej negocjować ceny? Jednemu rolnikowi z hektarem porzeczek czy spółdzielni ze stoma hektarami? Gdzie spółdzielnie? Polikwidowane, bo to niby komunistyczny relikt przeszłości. Na zachodzie Europy jakoś funkcjonują i dbają o interesy rolników. A u nas jeden z drugim się kłoci
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
chop napisał:
Brawo! Polskie Stronnictwo Liberalne, a głupie chłopki niech głosują na koryciarzy, którzy na biedocie wiejskiej robią interes i siedzą na ciepłych posadkach.
A no właśnie mądrzy głosują na PSL a głupie chłopki głosowali kiedyś na Samoobronę a teraz na PiS. Słuchają Radyjka i marnują głosy na Kaczki. Mądrz ktoś napisał, że gdyby nie psl to nie byłoby krusu. Rolnicy opamiętajcie się! Co może taki Psl nadziałać z 30 posłami? Nie mają wiele do powiedzenia bo Platfusy mogą ich w każdej chwili wymienić na: 1. Palipsa którego jedynym celem jest walka z krzyżem, kościołem, łatwy dostęp do narkotyków dla naszych dzieci i likwidacja krusu i dopłat dla rolników, a i najważniejszy problem legalizacja małżeństw homoseksualnych. 2. czy też Sld o podobnych poglądach. Przejrzyjcie na oczy PiS na szczęście nigdy nie będzie rządził w Polsce ale nie ma za kim płakać, za Kaczorem? Chłopi uważacie, że Kaczyński broni rolników? Jak to broni, skoro jest za likwidacją dopłat do rolnictwa???? Mówicie że chłopki głosują na PSL, to nieprawda bo najwięcej na terenach wiejskich i małych miasteczkach zdobył PiS i Palipies!!! Nie psl!!! Dlatego przez was rolnik ma taką małą siłę głosu w Sejmie i rządzie. Może jakby nie było pslu w sejmie i rolnicy obudziliby się w rzeczywistości peło - palipsowej, zobaczyliby co to jest zus ze składką ok 1000 zł/ m-c od osoby i podatek dochodowy, wtedy powiedzieliby PSL nie był zły, bo jednak coś dla wsi robił. Za mało? bo za mało głosów mu daliśmy. Rostowski wstrzymuje a to dopłaty a to środki na kredyty z dopłatami? Dlaczego? Bo psl ma za mało do powiedzenia, dzięki wam...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
anty wszystko napisał:
A no właśnie mądrzy głosują na PSL a głupie chłopki głosowali kiedyś na Samoobronę a teraz na PiS. Słuchają Radyjka i marnują głosy na Kaczki. Mądrz ktoś napisał, że gdyby nie psl to nie byłoby krusu. Rolnicy opamiętajcie się! Co może taki Psl nadziałać z 30 posłami? Nie mają wiele do powiedzenia bo Platfusy mogą ich w każdej chwili wymienić na: 1. Palipsa którego jedynym celem jest walka z krzyżem, kościołem, łatwy dostęp do narkotyków dla naszych dzieci i likwidacja krusu i dopłat dla rolników, a i najważniejszy problem legalizacja małżeństw homoseksualnych. 2. czy też Sld o podobnych poglądach. Przejrzyjcie na oczy PiS na szczęście nigdy nie będzie rządził w Polsce ale nie ma za kim płakać, za Kaczorem? Chłopi uważacie, że Kaczyński broni rolników? Jak to broni, skoro jest za likwidacją dopłat do rolnictwa???? Mówicie że chłopki głosują na PSL, to nieprawda bo najwięcej na terenach wiejskich i małych miasteczkach zdobył PiS i Palipies!!! Nie psl!!! Dlatego przez was rolnik ma taką małą siłę głosu w Sejmie i rządzie. Może jakby nie było pslu w sejmie i rolnicy obudziliby się w rzeczywistości peło - palipsowej, zobaczyliby co to jest zus ze składką ok 1000 zł/ m-c od osoby i podatek dochodowy, wtedy powiedzieliby PSL nie był zły, bo jednak coś dla wsi robił. Za mało? bo za mało głosów mu daliśmy. Rostowski wstrzymuje a to dopłaty a to środki na kredyty z dopłatami? Dlaczego? Bo psl ma za mało do powiedzenia, dzięki wam...
Ma do powiedzenia mało amoże nawet nic. Za to ma dużo kryt i o to chodzi tej stonce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
Ma do powiedzenia mało amoże nawet nic. Za to ma dużo kryt i o to chodzi tej stonce. [/quote] [quote name='Gość' timestamp='1341944012' post='647517'] Ma do powiedzenia mało amoże nawet nic. Za to ma dużo kryt i o to chodzi tej stonce.
o co kaman?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...