Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Maliny w skupie po 2 zł, a w sklepach trzeba zapłacić cztery razy więcej

Utworzony przez trrk, 26 czerwca 2012 r. o 09:00
tak jest co roku nie wróci cena z2000 roku kiedy malina była po około 5 zł to jest taki towar którego rolnik nie przetrzyma na krzaku czy zerwane czekając na lebszą cene a pośrednicy dobrze wiedzą o co chodzi zaniżając cene skupu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przykładaem jak wywalczyć dobrą cene za kg malin jest Serbia.W 2011 za kg malin plantator w serbi dostawał do ręki 0,44 euro (STRAJKOWALI) A W TYM ROKU 2012 SERBSKI PLANTATOR DOSTAJE DO RĘKI 1 EURO 16 EURO CENTÓW !!!!!! Mało tego Serbia podpisała umowy z Austrią na sprzedaż 50 000 ton malin, można ? Pewnie , że można tylko trzeba chcieć strajkować a nie oddawać ciężko wypracowany towar za bezcen pośrednikom !!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nasz rząd pan SAWICKI nic się rolnictwem nie interesuje !!! Należy zlikwidować bandę pośredników darmozjadów co żerują na ciężko pracujących ludziach!!! 2 zł za kg to rozbój !!! STRAJK
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja mam 6h malin przy obecnej cenie 1,9zł oferowanej przez skupy to jest poniżające, koszt zbioru jednego kg.malin w okolicach TARNOGRODU tj.1,4zł to gdzie wzrot poniesionych kosztów , malina poza granicami kraju tzw.( P.J) poza jakością wynosi 0,70 eu. a klasa extra 1,35 eu
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja mam zaledwie 1h malin. Z tego co wiem, cena malin w tym roku jest tlumaczona tym ze podobno w chłodniach maja jeszcze maline z tamtego roku. Moje pytanie brzmi ; jezeli tak jest to dla czego skupy dostały w tym roku wieksze limity na skup malin. Np. skup do ktorego ja odstawiam maline w tamtym roku mial limit 250t a w tym ma 360t. Wiec gdzie sens i logika? Przetworcy wiedzą ze Polak i tak zerwie i przywiezie do skupu tą maline i tak wiec wychodzi z zalozenia ze po co przepłacac. u mnie w tej chwili malina jest po 2,20zł.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Witam gdzie można odawac maliny do skupu? Pomocy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...