Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Mapa Europy według Polaków

Utworzony przez krzesimir, 27 stycznia 2010 r. o 20:34 Powrót do artykułu
A między Hitlerem a Kołchozem - pijaki i złodzieje ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jestem Polakiem i nie życzę sobie aby głupi żart krążący w internecie prezentować jako światopogląd czy wiedzę przeciętego Polaka. Może, skoro jesteście tacy zabawni, powinniście umieścić mapę według Niemca czy Żyda. Chętnie bym się pośmiał.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
super i to jest POLSKA WłAŚNIE , NASZE FOBIE , ZADĘCIA I HUMORY
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a mnie to rozśmieszyło. tacy jesteśmy, przynajmniej bywamy. Oby rzadziej jak częściej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Bardzo ciekawa mapa stereotypów, w dużej części dość trafna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~nnn~ napisał:
Jestem Polakiem i nie życzę sobie aby głupi żart krążący w internecie prezentować jako światopogląd czy wiedzę przeciętego Polaka. Może, skoro jesteście tacy zabawni, powinniście umieścić mapę według Niemca czy Żyda. Chętnie bym się pośmiał.
Wyluzuj stary... Dla twojej wiadomości była taka mapka według Amerykanina i była równie śmieszna jak nasza... Pogoogluj - znajdziesz... Kto tu "prezentuje (ją) jako światopogląd czy wiedzę przeciętego Polaka"?? Robisz z igły widły - pośmiej się i zapomnij.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dobre, dobre... Pamiętam, że amerykańska wersja przed laty też mnie rozbawiła, a tu proszę, miła niespodzianka Zabawne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja mam tylko jeden i to nie komples ale uzasadniony i przeanalizowany uraz,nie dotyczy on jednak europejskiego narodu .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dodam jeszcze: starannie pielęgnowany uraz, bo co bym miał, gdybym go stracił?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie rozumiem dlaczego podpisana mapka IZRAELA jest jako "NASI". Powinno być raczej podpisane "NASZ RZĄD"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
krzesimir napisał:
A między Hitlerem a Kołchozem - pijaki i złodzieje ...
Koleś co Ci ukradłem? Przyhamuj trochę a może jesteś od "nasich". Raczej na Polaków na zachodzie UE tak nie mówią. Sam miałem raz będąc we Francji ponad rok związek z tamtejszymi "nasimi". Wynająłem mieszkanie u "nasiego". Po kilku dniach zamieszkania przyszedł "nasi" i chciał czynsz za br. m-c. Nie pomogło okazanie odcinka z przelewu bankoweo gdyż właściciel uparł się, że pieniadze na Jego konto nie wpłynęły a on musi wyjechac za granicę. Musiałem drugi raz zapłacić za ten m-c. Po trzech m-cach znalzłem mieszkanie blisko pracy i tam się przeniosłem. "Nasi" nie oddał nadpłaty za opłacony podwójnie m-c i kaucji. W ten sposób straciłem bezpowrotnie 1500Euro. Przez rok czasu już tego Pana aż do wyjazdo do Polski nie spotkałem. Gdyby to zrobił Polak to by to było aj, waj. A że to Izraelita ( nie piszę żyd bo powiedzą, że jestem antysemitą ) tak zrobił goja to koszerne.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Polacy to pijacy i złodzieje? ten stereotyp na dobrą sprawę funkcjonuje tylko w Polsce i w niewielkim stopniu w Niemczech. Swją drogą, mało kto z pijaństwem kojarzy Anglików i Szkotów ( chodzi mi o pierwsze skojarzenie, "pijak-kto?"). A tymczasem, tak powszechnego i AKCEPTOWALNEGO pijaństwa jak w Szkocji, w Polsce nie zobaczymy. Rzyganie czy oddawanie moczu w centrum miasta na chodniku nikogo nie dziwi nie oburza, u nas trochę inaczej bysmy to przyjęli. Poza tym to "Izrael-Nasi" jest wymyślone. Już mało kto kojarzy Izrael z polskimi Żydami, którzy sa tam bardzo nielicznie reprezentowani (po polsku mówi około 60 tys Izraelczyków, po rosyjsku ponad 2 mln). Izrael to dla Polaków już częsciej "Żydy" "Baby w mundurach" czy "terroryści" Tak samo, "Szwecja-Ikea" czemu?????1 na 10 pytanych ma takie skojarzenie, więcej powie, że z Larssonem, czy z Volvo. Rosja z kolei to nie "Katyń" a Gazprom. Itd. Ta mapa nie odzwierciedla nasze stereotypy i skojarzenia, ale w niewielkim stopniu a raczej w duzo mniejszym niż sugeruje to autor artykułu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wynika to z faktu,że patrzymy zawsze do tyłu.Chlubimy się Sobieskim,Papieżem czy Piłsudskim.Cały Świat patrzy do przodu -a my no cóż -bądźmy szarą masą pracującą w Europie.Widocznie tylko na tyle nas stać!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To chyba autor tego artykułu ma jakiś problem. Stereotypy są w każdym narodzie panie dziennikarzu szanowny dla Niemca jesteśmy nierobami i złodziejami a oni dla nas mordercami co małe dzieci do gazu wysyłali. Dla Rosjan Polska to ich ziemie a dla nas to masowe groby naszych obywateli za które dumny naród rosyjski nawet nie chce przeprosić. Dla Austriaka polak to gorzej niż pies tam nazistowska mentalność jest wciąż żywa, więc dla nas to podobnie jak Niemiec. Szwecja-IKEA co w tym złego ot dowcipne porównanie, które nawet Szweda nie obrazi. Tak bym mógł długo pisać ale po co? Ja z tym problemu nie mam a pan szanowny dziennikarzu?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~nnn~ napisał:
Jestem Polakiem i nie życzę sobie aby głupi żart krążący w internecie prezentować jako światopogląd czy wiedzę przeciętego Polaka. Może, skoro jesteście tacy zabawni, powinniście umieścić mapę według Niemca czy Żyda. Chętnie bym się pośmiał.
ale oczywiście są takie mapki: http://fun.noshit.pl/DIR-2010.01.21/fnp1.jpg -Włosi http://fun.noshit.pl/DIR-2010.01.21/fnp3.jpg -Niemcy http://fun.noshit.pl/DIR-2010.01.21/fnp6.jpg -Francuzi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ojojoj, widze, ze niektorych zabolalo. wystarczy w stol uderzyc, a bialo-czerwone nozyce dzwonia jak na nieszpor. ta mapka to o was wlasnie jest, drodzy zniesmaczeni panowie. szczegolnie goraco pozdrawiam pana, ktory dal sie w prymitywny sposob wykolowac zlodziejowi. proponuje zagladac co jakis czas na strone demotywatory/dot/pl - tam najwyzsze notowania maja twory z podpisami typu "niemcy napadli", "francuzi tchorze", "anglicy zdradzili", "ruscy zabijali", "jeszcze polska nie zginela". ale nie co plakac, samobiczowanie historia to nie tylko polska cecha, "kapliczkowa prawica" to zjawisko globalne ))))))))))))
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ojojoj, widze, ze niektorych zabolalo. wystarczy w stol uderzyc, a bialo-czerwone nozyce dzwonia jak na nieszpor. ta mapka to o was wlasnie jest, drodzy zniesmaczeni panowie. szczegolnie goraco pozdrawiam pana, ktory dal sie w prymitywny sposob wykolowac zlodziejowi. proponuje zagladac co jakis czas na strone demotywatory/dot/pl - tam najwyzsze notowania maja twory z podpisami typu "niemcy napadli", "francuzi tchorze", "anglicy zdradzili", "ruscy zabijali", "jeszcze polska nie zginela". ale nie co plakac, samobiczowanie historia to nie tylko polska cecha, "kapliczkowa prawica" to zjawisko globalne ))))))))))))
co?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A między Hitlerem a Kołchozem - pijaki i złodzieje ...
raczej decepticony.. :lol:
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
FELEK napisał:
super i to jest POLSKA WłAŚNIE , NASZE FOBIE , ZADĘCIA I HUMORY
kurna twoja mać!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...