Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Przyznam, że takie rady cioci Frani, jak te tutaj, to można sobie darować. Człowiek po to skończył studia pedagogiczne, gdyż zapewne chciał przekazywać wiedzę dzieciom, młodzieży, a nie pracować w informacji, sprzedawać wycieczki, czy prowadzić szkolenia z bliżej nieokreślonej dziedziny. Poza tym wystarczy popatrzeć na oferty pracy, aby wiedzieć, że realnie to na tych zwalnianych ludzi może czeka praca w markecie, bądź innym sklepie na niezwykle szumnie określanym stanowisku - specjalisty ds sprzedaży, czyli ekspedientki, kasjerki, sprzedawczyni. Co niektórym może uda się "złapać" korepetycje lub coś choć odrobinę zbliżonego do posiadanej wiedzy. A zapomniałam jak już nic nie będzie, to można jeszcze zostać politykiem. Niewiele trzeba umieć, wystarczy tylko posiadać umiejętność kłamania, traktowania ludzi jak idiotów i nie mieć żadnych rozwiązań np. zlikwidować coś, zamiast zmodernizować.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Nie pisz bredni. W kazdym zawodzie kto go zdobywa, to robi w jakimś konkretnym celu. Udowodnianie że nauczycielom w związku z redukcjami etatów jest źle i grozi im trauma, jest chwytem z epoki wczesnego Gierka. Musimy sobie otwarcie powiedzieć, że nauczyciele, to ostatni niereformowalny beton komunistów. Święte krowy ze swoją idiotyczną kartą nauczyciela. W dobie transformacji gospodarczej i ustrojowej i jaśnie nam panującej demokracji każdy powinien być przygotowany na raptowną zmianę zawodu wykonywanego, albo udać się na "zasłużone" bezrobocie. Osoba która nie potrafi się odnaleźć w takiej sytuacji, nie powinna uczyć dzieci. Bo co ona może przekazać z wartości życiowej zaradności i jak sobie radzić z przeciwnościami. Nauczyciele "hodują" nam kaleki naród na wzór samych siebie.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Biedni, płaczący nauczyciele. Ile zarabia pani w kancelarii szkoły (po studiach z kilkuletnim stażem)) a ile nauczyciel dostaje na "dzień dobry" zaraz po ukończeniu studiów? Oczywiście, że pani pracuje 8 godz. dziennie i posiadając doświadczenie ma mniej od świeżo upieczonego nauczyciela. I o czym tu mówić. Nauczyciele pracują 18 godz. tygodniowo i tylko narzekają.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Po co się kształci tyle pedagogów? W naszej gminie jest około 120 magistrów pedagogiki a w szkołach zatrudnionych jest tylko 10, więc pozostali po prostu są beneficjantami Urzędu Pracy.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Poziom wykształcenia nauczycieli, ich ilość i nastawienie spowodowało, że jest to ciężka do przekwalifikowania grupa. Mieliśmy wyniki pracy nauczycieli po maturach tego roku. ZNP woła tylko jeszcze....kasy....ale jakość nie poszła za tym jakość kształcenia. Jeśli nie zrobimy czegoś z oświatą skończymy jak Grecja ...niestety kształcenie zawodowe w Polsce padło - nie ma kadr (dobrych pracowników, bo kto ich ma nauczyć?), nie ma produktu na wysokim poziomie, a chałą nawet z Chinami nie można już konkurować. Będzie jak w Hiszpanii, jak VW otwierał fabrykę uczył pracowników czytać, pisać i liczyć. Po podstawówce i gimnazjum wychodzą ludzie, którzy nie umieją czytać, liczyć. Na studia idą też tacy, którym sprawia trudność czytanie ze zrozumieniem lub proste obliczenie matematyczne. Studia skończą - wszak płacą lub Państwo za nich płać - podatk....Potem są magistrami, którzy m.in. chcą uczyć innych.... Trzeba wrócić do pprzedniego modelu kształcenia. Z pomocą organizacji pracodawców wzmocnić szkolnictwo zawodowe- gdyż odbudowa byłaby zbyt kosztowna (kilkanaście lat temu były szkolne warsztaty wysprzedawane za grosze, a jak dyrektor z pomocą UE nie wyposażył pracowni, to w szkole nie ma nic).
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Bezrobocie kształcą nam nauczyciele. Bo i kto chce niedouczonych pracowników. A kadra spracowanych, przemęczonych, łażących ze zmęczenia na czworakach, wystraszonych, traumatycznych (fajne słowo!) nauczycieli dalej żąda pieniędzy, wolnego, specjalnych urlopów, specjalnych dodatków, mniej pracy, więcej etatów a do szczęścia im brakuje tylko jednego - na cholerę te gówniarze na lekcję przychodzą, kiedy również dobrze mogli by sobie gdzieś na łączce komary łapać (chciałem powiedzieć coś innego, ale dzieci może to przeczytać zechcą, więc nie wypada), lub lemoniadę sączyć. Pogonić to całe tałatajstwo i rozwiązać ich związek jak to dla przykładu zrobiono z "pułkiem specjalnej troski" - tym od pewnych samolotów. Setki milionów zł nam się marnuje na niesprawną edukację, a nasze dzieci otrzymują papier ukończenia jakiejś szkoły bez zapewnienia, że kiedykolwiek znajdą jakąkolwiek pracę. A oni (ci nauczyciele!) szczęśliwi - znowu są wakacje.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Gość napisał:
Nie pisz bredni. W kazdym zawodzie kto go zdobywa, to robi w jakimś konkretnym celu. Udowodnianie że nauczycielom w związku z redukcjami etatów jest źle i grozi im trauma, jest chwytem z epoki wczesnego Gierka. Musimy sobie otwarcie powiedzieć, że nauczyciele, to ostatni niereformowalny beton komunistów. Święte krowy ze swoją idiotyczną kartą nauczyciela. W dobie transformacji gospodarczej i ustrojowej i jaśnie nam panującej demokracji każdy powinien być przygotowany na raptowną zmianę zawodu wykonywanego, albo udać się na "zasłużone" bezrobocie. Osoba która nie potrafi się odnaleźć w takiej sytuacji, nie powinna uczyć dzieci. Bo co ona może przekazać z wartości życiowej zaradności i jak sobie radzić z przeciwnościami. Nauczyciele "hodują" nam kaleki naród na wzór samych siebie. [/quote] [quote name='poganiacz mułów' timestamp='1312523527' post='511032'] Poziom wykształcenia nauczycieli, ich ilość i nastawienie spowodowało, że jest to ciężka do przekwalifikowania grupa. Mieliśmy wyniki pracy nauczycieli po maturach tego roku. ZNP woła tylko jeszcze....kasy....ale jakość nie poszła za tym jakość kształcenia. Jeśli nie zrobimy czegoś z oświatą skończymy jak Grecja ...niestety kształcenie zawodowe w Polsce padło - nie ma kadr (dobrych pracowników, bo kto ich ma nauczyć?), nie ma produktu na wysokim poziomie, a chałą nawet z Chinami nie można już konkurować. Będzie jak w Hiszpanii, jak VW otwierał fabrykę uczył pracowników czytać, pisać i liczyć. Po podstawówce i gimnazjum wychodzą ludzie, którzy nie umieją czytać, liczyć. Na studia idą też tacy, którym sprawia trudność czytanie ze zrozumieniem lub proste obliczenie matematyczne. Studia skończą - wszak płacą lub Państwo za nich płać - podatk....Potem są magistrami, którzy m.in. chcą uczyć innych.... Trzeba wrócić do pprzedniego modelu kształcenia. Z pomocą organizacji pracodawców wzmocnić szkolnictwo zawodowe- gdyż odbudowa byłaby zbyt kosztowna (kilkanaście lat temu były szkolne warsztaty wysprzedawane za grosze, a jak dyrektor z pomocą UE nie wyposażył pracowni, to w szkole nie ma nic).
Jakosć kształcenia akurat nie zależy od samych nauczycieli ale właśnie od całej pop...rzonej polityki.Wyniki dlaczego takei nie inne? Bo skazało się uczniów na naukę tylko pod testy i klucz zero wsłasnego mysloenia wyrażania opinie itp.... To tylko polityka kształtuje takie nie inne wyniki i poziom nauczania, a pużniej politycy się śmieją bo wszyscy nadaja na nauczycieli , że to przez nich.
Zaloguj się, aby oddać głos
0
karta nauczyciela powinna być wywalona do śmieci bo jest to tylko wygodnicze narzędzie dla nauczycieli co też ich w pewien sposób ogranicza, życie jest zmienne a my musimy się przystosowywać, mamy teraz net i nie ma problemu na znalezienie nauczyciela w Internecie tak jak tutaj http://inregio24.pl/655-angielski-dla-mieszkancow-malych-miast-inregio24
Zaloguj się, aby oddać głos
0
Teraz będą zwolnienia a za chwile będą przyjęcia i problem ze znalezienie nauczyciela w Internecie Preply http://studencki-portfel.pl/1350/jesli-nie-udaje-ci-sie-nauczyc-sie-jezyka-sprobuj-zmienic-kontekst
Zaloguj się, aby oddać głos
0

Dodaj odpowiedź:


Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: