Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
A co do Kobaltu. Kobalt promieniotwórzczy stanowił tylko 5% całej próbki. czyli 2 gramy. Reszta miała 18 gram. były 3 okresy połowicznego rozpadu, po I było 1 gram, po II 0,5 grama, po trzecim 0,25 grama. Ponieważ reszta kobalktu nie rozpadała się, jego masa wynosiła 18,25 gram
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pH powinno wyjsc 3 bo tam kwas nie dysocjowal w 100proc tylko w 5%
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
a pH nie powinno wyjść 2..?
No wlasnie wydaje mi sie ze 2 i to jest dobrze. Wahalam sie przy zadaniu z kwasem mlekowym - do grupy OH czy COOH przyłacza sie to Na?? napisałam ze do COOH.. i tak samo wtym zadaniu z tabelka z elektroliza. Roztwor, ktory po elektrolizie POZOSTANIE obojetny to Na2So4 czy CuSO4 tez??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Banał!!!!!!!!!!!!!!! CKE schodzi na psy, od dawna nie widzialem tak prostej rozszerzonej matury, kolejna po fizyce.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
do COOH, alkohole nie reagują z zasadami, ale zasady reagują z kwasami
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja liczyłam to stężenie jonów H+ ze stopnia dysocjacji i potem wstawiłam do wzoru na pH i wyszło 2....w jaki sposób mogło wyjśc 3?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
aha:) a jak z ta elektroliza?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
NA MEDYCYNE DZIEKI TEMU PODNIESIE SIE PROG PUNKTOWY DO OKOLO 230 NAJMNIEJ Z TRZECH PRZEDMIOTOW
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
ja liczyłam to stężenie jonów H+ ze stopnia dysocjacji i potem wstawiłam do wzoru na pH i wyszło 2....w jaki sposób mogło wyjśc 3?
No wlasnie [H+] = alfa x C = 0.05 x 0.2 = 0.01 a 0.01 = dziesiec do minus DRUGIEJ!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A w ostatnim zadaniu pewnie to banał ale czy powinno być glicerol te 2 sole i woda ? czy bez wody....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No tez mysle ze sie podniesie, ale biologia nie byla taka prosta ja bym chciala isc do poznania czy gdanska, tam nie liczy sie fiza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
No wlasnie wydaje mi sie ze 2 i to jest dobrze. Wahalam sie przy zadaniu z kwasem mlekowym - do grupy OH czy COOH przyłacza sie to Na?? napisałam ze do COOH.. i tak samo wtym zadaniu z tabelka z elektroliza. Roztwor, ktory po elektrolizie POZOSTANIE obojetny to Na2So4 czy CuSO4 tez??
powinno być NA2So4 na 100%
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja zrobilam to ostatnie bez wody . a wy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
karina napisał:
No tez mysle ze sie podniesie, ale biologia nie byla taka prosta ja bym chciala isc do poznania czy gdanska, tam nie liczy sie fiza
TAM GDZIE NIE LICZY SIE FIZYKA JESZCZE TRUDNIEJ BEDZIE SIE DOSTAC...HAHAHA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ale biologia tez mi dobrze poszla:) moze bede miec razem okolo 170 p. czekam do popoludnia beda odpowiedzi z chemii w necie;) to sie upewnie. a Ty startujesz tez na medycyne?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
karina napisał:
ja zrobilam to ostatnie bez wody . a wy?
EJ WLASNIE CO WYM OSTATNIM TRZEBA BYLO ZROBIC??? NIE NARYSOWAC WZORY DWOCH KWASOW PO HYDROLIZIE TLUSZCZU Z WYRAZNIYM ZAZNACZENIEM GDZIE SA WIAZANIA PODWOJNE W TYCH ZWIAZKACH???
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a jak napisałam,ze wodorotlenek zelaza II jest zielony a III brazowy to dobrze? bo widze ze tutaj bardziej dokladnie okreslaliscie te kolory, jakis bladozielony czy cos.. uznaja? jak myslicie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
karina napisał:
ale biologia tez mi dobrze poszla:) moze bede miec razem okolo 170 p. czekam do popoludnia beda odpowiedzi z chemii w necie;) to sie upewnie. a Ty startujesz tez na medycyne?
NIE WIEM CZY TE PYTANIE BYLO SKIEROWANE DO MNIE, ALE TAK JA TEZ ZDAJE NA MEDYCYNE I POWIEM WAM ZE TRAGEDIA NAJLICZYLEM Z BIOLOGI 85PROC Z CHEMII OKOLO 80 NO I Z FIZYKI 62 PROC, TO STRASZNIE MALO NA TLE TEGOROCZNYCH MATURZYSTOW...:/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gość napisał:
NIE WIEM CZY TE PYTANIE BYLO SKIEROWANE DO MNIE, ALE TAK JA TEZ ZDAJE NA MEDYCYNE I POWIEM WAM ZE TRAGEDIA NAJLICZYLEM Z BIOLOGI 85PROC Z CHEMII OKOLO 80 NO I Z FIZYKI 62 PROC, TO STRASZNIE MALO NA TLE TEGOROCZNYCH MATURZYSTOW...:/
a z chemii jak mozna juz policzyc punkty skoro nie ma nigdzie klucza ani arkusza?) a fizyki to gratuluje, byla trudna i taki wynik jest ok.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
karina napisał:
a z chemii jak mozna juz policzyc punkty skoro nie ma nigdzie klucza ani arkusza?) a fizyki to gratuluje, byla trudna i taki wynik jest ok.
Z CHEMII PRZYPUSZCZAM ZE BEDE MIEC TYLE...:/ W SUMIE OKRESLI SIE PO POZNANIU ODPOWIEDZI... A FIZYKA TRAGEDIA 60PROC TO BARDZO MALO...NIESTETY
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 12

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...