Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Matura 2010 język niemiecki: ODPOWIEDZI, pytania i ARKUSZE

Utworzony przez marianek, 11 maja 2010 r. o 11:13 Powrót do artykułu
:)zyczliwa napisał:
Jak dla mnie była banalna, prostszej już chyba nie mogli zrobić. Dopasowywanie pytań to odpowiedzi, teksty, nagrania...wszystko ładnie i przejrzyście, bez jakiś kosmicznych słów nie do zrozumienia. Tamaty listu i ogłoszenia też przyjemne. Zeby przypdakiem nozka ci sie nie powinela..
Dziękuję za życzliwość, ale nie powinie. Prawda jest taka, że matura była prosta. Pytanie tylko, jaki poziom języka ma sie w szkole. W naszych Polskich szkołach niemiecki niestety jest na bardzo niskim poziomie. Mam akurat szczęście, że miałam świetnych nauczycieli i dla mnie teksty i nagrania były praktycznie w 100% zrozumiałe - jak nie ze słówek, to z kontekstu dało radę domyślić się o co chodzi:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Aminos napisał:
kiedy będą odpowiedzi ??
wtedy kiedy beda szwedy ;dd
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Maturka nie była taka straszna a czułam,że dadzą list związany ze sportem i właśnie dlatego ten dział sobie powtórzyłam:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a jak sie napisalo w ogłoszeniu ACHTUNG ! to tez dobrze ,prawda ? w ogloszeniu przeciez chodzi zeby przykuc uwage:) nie wiedzialam jak jest nagroda,ale napisalam ze dla tego co znajdzie mam 100 EURO
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
beznadziejna matura. chyba coś im się pomyliło, bo znajomosci języka to ona raczej nie sprawdzała. ja mam z niemieckiego 6, a podejrzewam, że podobne wyniki będa miały tez te osoby które miały 3. tematy otwarte no najprostsze jakie mozna bylo sobie wymarzyc , fakt. słuchanie wg mnie tez okej. jedynie co do niektorych odpowiedzi w czyt. ze zrozum. np richtig/falsch mozna by sie sprzeczac:/. bo teksty proste i przyjemne, ale odpowiedzi ?? zalezy jak kto patrzy, czy pod wzgledem ogolnym, czy na szczegoly. zadania wg mnie kompletnie bez sensu,bo choc rozumialam tresc to nie wiedzialam co im tam zaznczyc. :|. wg mnie matura ogolnie slaba, cke sie nie postarało, nic nowego zreszta
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~aneta~ napisał:
beznadziejna matura. chyba coś im się pomyliło, bo znajomosci języka to ona raczej nie sprawdzała. ja mam z niemieckiego 6, a podejrzewam, że podobne wyniki będa miały tez te osoby które miały 3. tematy otwarte no najprostsze jakie mozna bylo sobie wymarzyc , fakt. słuchanie wg mnie tez okej. jedynie co do niektorych odpowiedzi w czyt. ze zrozum. np richtig/falsch mozna by sie sprzeczac:/. bo teksty proste i przyjemne, ale odpowiedzi ?? zalezy jak kto patrzy, czy pod wzgledem ogolnym, czy na szczegoly. zadania wg mnie kompletnie bez sensu,bo choc rozumialam tresc to nie wiedzialam co im tam zaznczyc. :|. wg mnie matura ogolnie slaba, cke sie nie postarało, nic nowego zreszta
to mogłaś iść na rozszerzoną
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja kurde jezdze do Niemiec od 6 roku zycia... I z tego tekstu sluchanego malo co zrozumielem... Sluchanie bylo trudne....;/ Matrura trudna trudna i jeszcze raz trudna... ;/ zwlaszcze tekst sluchany.... ;/ Natomiast odnoszac sie do samego ogloszenia i listu to bylo banalne...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak dla mnie maturka była Łatwa:) Ale co będzie to się okaże:) odpowiedzi mam w niektórych zadaniach identyczne jak tutaj podajecie;) Bedzie dobrze;P
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
okopa3 napisał:
to mogłaś iść na rozszerzoną
no wiem . teraz żałuje . ale ode mnie z klasy osoby takie trójkowe zadowolone były, no komus ta matura zawsze przypasuje . ale gdzie odpowiedzi kur... ?!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak jestes ANETKO taka madra bo masz niby 6 z niemca-ciekawe czy faktycznie umiesz na tyle-to moglas pisac rozszerzenie ...@ ostatnie czytania podchwytliwe tak to nie bylo zle
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
tak łatwa , ale to jest poziom PODSTAWOWY ... dla osób , które mają 6 z niemieckiego jest poziom ROZSZERZONY ...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
łatwa matura. najgorsze było zadanie z tą kasjerką
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
1 zadanie ze sluchu ja mam tak a Wy???? 1 R 2 F 3 F 4 R 5 F czytanie 1 R 2 R 3 R 4 F 5 R 6 R A WY?????
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
AGAAAAA napisał:
A W DRUGIM CO MASZ?? JA d a e B C
2 DBAFC 3CAAAC 4EDIAGFHB 5ACCADB 6RRFFR
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to niee był tekst o kasjerce tylko o takiej osobie ktora idzie do fastofoodu i sprawdza czy są czyste ubikacje czy jedzenie smakuje itp
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MOżna byłao napisać też Angebot, tak mi się zdaje
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie mówcie, że była taka banalna i prosta, bo mogła sprawić wielu trudności. ja byłam na profilu rozszerzonym więc dla mnie nie była aż tak trudna, ale rozumienie ze słuchu było niewyraźne. wiec przestancie mowic ze byla latwa itd bo kazdy jest na innym poziomie i jednemu sprawila trudnosc a drugiemu nie. nie mądrujcie sie bo jeszcze wyjdzie, że nie zdacie i będzie wam glupio
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
~aneta~ napisał:
beznadziejna matura. chyba coś im się pomyliło, bo znajomosci języka to ona raczej nie sprawdzała. ja mam z niemieckiego 6, a podejrzewam, że podobne wyniki będa miały tez te osoby które miały 3. tematy otwarte no najprostsze jakie mozna bylo sobie wymarzyc , fakt. słuchanie wg mnie tez okej. jedynie co do niektorych odpowiedzi w czyt. ze zrozum. np richtig/falsch mozna by sie sprzeczac:/. bo teksty proste i przyjemne, ale odpowiedzi ?? zalezy jak kto patrzy, czy pod wzgledem ogolnym, czy na szczegoly. zadania wg mnie kompletnie bez sensu,bo choc rozumialam tresc to nie wiedzialam co im tam zaznczyc. :|. wg mnie matura ogolnie slaba, cke sie nie postarało, nic nowego zreszta
Aneta i co żal Ci d*** ściska ?? to chyba dobrze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
aaa i jeszcze, było chyba kilka zestawów.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MOŻE zamiast sie kłócić czy była prosta to podajcie jakie odpowiedzi macie, chociaz to co pamiętacie!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 4 z 19

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...