Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Egzamin raczej nie należał do specjalnie trudnych, tekst o Internecie łatwy, jedynie niektóre pytania mogły sprawić trudność (jak dla mnie 2 ostatnie). Co do wypracowania - wybrałem II temat, nie czytałem lektury lecz tylko streszczenie, i udało mi się napisać tekst na 3 strony, także sądzę że matura zdana. Nie liczę na extra wyniki. 30% mnie zadowala:)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak dla mnie to tak średnio ta matura. Napisałam wypracowanie o świętoszku nie znałam lektur pościemniałam trochę. Najbardziej się boję czy mi zaliczą bo napisałam tylko końcowy wniosek :/ jak nie to padaka bedzie.. ;(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
może i sam tekst o Internecie były łatwy ale pytania wcale nie były proste
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
MATURKA BARDZO ŁATWA,POWIEM TAT-JEŚLI MIAŁEŚ DOBREGO POLONISTĘ JAK JA I SŁUCHAŁEŚ CO MÓWI TO NIE MA SIŁY ,ŻE NIE ZALICZYSZ...CHYBA ,ŻE JESTEŚ NOGA DO KWADRATU CO WYLICZYĆ MOŻNA JUTRO.JA ZDAWAŁAM ROK TEMU,ALE I TĄ PO TAK DŁUGIM CZASIE BYM ZALICZYŁA
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ej strasznie sie boje moze ktos mógły mi sprawdzic prace?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Agnessss napisał:
ej strasznie sie boje moze ktos mógły mi sprawdzic prace?
Ale jak sprawdzić??? jak chcesz to ja mogę
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sara napisał:
O kurde tak teraz sobie myśle ze chyba za mało w wypracowaniu napisałam i oparłam sie całkowicie własciewie na tym fragmenci;( Ile powinno zawierac minimum słow wypracowanie??;(
W treści zadania nie było słowa o konieczności odwołania się do całości, więc przyzwoitość nakazuje aby klucz również nie zawierał tych elementów. No chyba że jako 'walory'
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
powiedziecie jakie tematy byly na rozszerzeniu??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
na rozszerz 'żywot człowieka poczciwego' Reja i jakis utwor tokarczuk nalezało zwrocic uwage na przyrode i człowieka, ogolnie rzecz biorac chodziło i cyklicznosc pór roku. Drugiego temattu nie pamietam ale wiem ze była lalka. Nie było żadnych wierszy. Apropos pisania 2 matur w jeden dzien to jakos strasznie mi to nie przeszkadzało przez te dwie godziny mozna bylo wywietrzyc mózg, cos zjesc i zregenerowac sily.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Przepraszam bardzo mam pytanie. Dlaczego zawsze sie pytaja LO o matury?? A technikum i licea to sa mniej wazne?? Najbardziej irytuje mnie to, że ciągle jest tylko tekst licealiści przystąpili do matury, doceńmy uczniów technik którzy maja w czwartej klasie po 45 godzin tygodniowo nie wliczając fakultetów. Pozdrawiam wszystkich maturzystów, a zwłaszcza przyszłych techników. A matura nie była taka trudna......
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie, jestem załamana. Gdy czytam Wasze komentarze. Prostszej matury podstawowej z polskiego jak żyję nie widziałam, a Wy tu lamentujecie, że była tragedia, nie zdacie lub zdacie ledwo. Gdyby ktoś zadał sobie ten straszliwy, nadludzki wręcz trud i przeczytał "Świętoszka" (co zajęłoby mu jakąś godzinę), stwierdziłby, że: - lektura jest ciekawa, - lektura nie jest trudna w odbiorze, - wypracowanie na temat tej lektury można napisać na 30 stron, a nie tylko na 3. Uważam, że CKE się nie wysiliła (a raczej nie nakazała nam, maturzystom, się bardzo wysilać), tworząc ten arkusz. I - uprzedzam złośliwe komentarze - nie jestem kujonką z Warszawy, mieszkam na pomorskiej wsi. I śmiem twierdzić, że matura podstawowa z polskiego była w tym roku śmiesznie prosta i niemożliwa do oblania dla osób myślących. Po coś były te trzy lata edukacji w szkole średniej, jeśli się ich nie przespało, to maturę ma się w kieszeni. PS Ktoś pytał o poziom rozszerzony. W drugim temacie był fragment "Pamiętnika starego subiekta" z "Lalki" i "Nocy wielkiego sezonu" ze "Sklepów cynamonowych". Motyw: sklep. I, jak to na rozszerzeniu, trzeba było zanalizować język utworów, znaleźć środki stylistyczne i porównać oba fragmenty. Moim zdaniem nie było to takie trudne, ale doszłam do tego wniosku dopiero pod koniec egzaminu, bo na początku panikowałam strasznie - zresztą nie ja jedna ;-)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zobaczymy ile bedziesz miala procent, bo mowic, ze bylo latwe nie jest trudno.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...