Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Matura 2011 chemia. Odpowiedzi, pytania, arkusze

Utworzony przez podkarpackie-podstawy, 18 maja 2011 r. o 16:43 Powrót do artykułu
Możemy liczyć tylko na to że wszystkim słabo poszło i progi punktowe będą niskie...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
coco napisał:
cóż... masakra. przykład: wiecie, że glukozę i fruktozę odróżniamy wodą bromową a nie tak jak się wydaje (bo to aldoza i ketoza) reakcją Trommera lub Tollensa? A jednak...
to akurat wiedziałam ;D nie rozruznia sie ich tolensem/tromerem bo ulegaja czesto przemiana w siebie nawzajem ale to akurat miałam na studiach na ćwiczeniach z biochemii w laboratorium ;D
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dramat. zrobiliście zadanie z alkenami? *może wyjedzmy wszyscy z Polski?! Taka trudna ta nasza matura a na świecie i tak nic nie jest warta..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
drogą eliminacji udało się do tego dojść... skoro był do wyboru tollens, trommer i woda bromowa a można wybrać jedno... to woda.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
biorąc pod uwage ze ludzie maja wyniki z zeszłych lat po 80% z chemii to nam to nic nie da ;)ze my słabo napiszemy szansa dla tych z zeszłych lat
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a jak bd wyglądać ta reakacja jeżeli chodzi o kolory? slyszalam ze wiazania nienasycone odbarwiaja wode bromową ale jaki ma ona kolor to nie wiem:P
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kiedy proponowane odpowiedzi
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja jestem w szoku.... niech mi ktos powie co to było na tym rozszerzeniu bo ja nie wiem........
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie wiem czy ci którzy układali tą mature zdają sobie sprawe, że są poje***i! Jak można wgl takie coś wymyślić! Tyle nauki, pieniędzy i godzin straconych... masakra
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiecie co nie spodziewajcie się prawidłowych odpowiedzi innych niż od CKE, bo żaden SPECJALISTA tak od ręki tego nie rozwiąże(ani "od ręki" ani wcale).
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Akurat matura polska znaczy dużo, jest stosunkowo trudna na arenie międzynarodowej więc wynik się liczy. A od wielu lat zauważa się tendencję zniżkową w poziomie egzaminów. Warto, żeby utrzymała renomę.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
justyna napisał:
Wiecie co nie spodziewajcie się prawidłowych odpowiedzi innych niż od CKE, bo żaden SPECJALISTA tak od ręki tego nie rozwiąże(ani "od ręki" ani wcale).
Święta prawda!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak mogłam narzekać na biologię...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wtf? Czegos takiego na oczy nie widziałam. Pogrzalo chyba kogos i to ostro. Niezle nas udupili, nie ma co.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Średnia wyników z chemii będzie tak niska, że progi na uczelniach się dzięki nam obniżą, a na studia dostaną się maturzyści zeszłoroczni, którzy skorzystają z naszej udupionej sytuacji i zeszłorocznej, prostej maturze.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
są już gdzieś rozwiązania?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Cudownie... czyli poprawiamy za rok? -,- te zadania były abstrakcyjne... nie dziwię się, że po egzaminie zaczęły się histerie... ja popłakałam się nad arkuszem na sali... bo studia i plany... poszły weg. ciekawe co będzie w maju '12.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja liczyłam że sobie nadrobię chemią tą spieprzoną biologię... A tu wielka d***. Pierwszy raz widziałam takie zadania. Moje plany też poszły się j....ć. Także witajcie w klubie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://pliki.echodnia.eu/pdf/arkusz_chemia.pr.pdf arkusz rozszerzonej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
też chciałam chemią nadrobić biologię i wielki h** z medycyny prawdopodobnie. -.-
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 6

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...