Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Matura 2011 - j. polski. Odpowiedzi, pytania, arkusze

Utworzony przez maturzysta, 4 maja 2011 r. o 12:11 Powrót do artykułu
ale dysputy prowadziecie, a temat dotyczył charakterystyki JUSTYNY! JEJ obraz w oczach innych bochaterów, i JEJ ROMANS Z ZENKIEM w oczach innych!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
http://www.nowenowe.pl/?pwid=66499ebf4a52452e91b2195697cd9445 tu znajdziesz to czego szukasz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
słuchajcie , a jak myślicie , jeśli w pytaniach o te spójniki tekstu napisałam nie tylko 'jednak' 'tak więc' , ale zacytowałam zdanie to źle nie ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mam pytanie do Was, dreczy mnie juz to pol dnia. Wybralem II temat i teraz tak: odwolujac sie do innych powiesci, a wybralem: " Nad Niemnem i Nie-boska komedie " z tym, ze pomylilem tylko nazwe bo zamiast Nie-boska komedia napisalem Wesele. Tresc ogolem, miejsca akcji, nazwiska i imiona bohaterow sa zawarte tylko pomylilem nazwe lektury. Czy przez to moga stwierdzic, ze znajomosc lektury " Granica " jest mi obca i moga przez to przekreslic mi cale wypracowanie? Wydaje mi sie, ze nie. Co Wy sadzicie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Maciek , dlaczego postanowiłeś odnieść się z 'Granicą' do innej lektury ? tego nie było w poleceniu .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kasiu nie do innych lektur, a do innych bohaterow powiesci, ale przy okazji podalem nazwe lektury Nad Niemnem - Zenon i Justyna + Klotylda Zamiast Nie-boskiej - Wesele - Dziewica, Hrabia Henryk i Maria Po prostu przy okazji napisalem nazwy lektur. Czy pomylka z nazwa lektury nie przekresli wypracowania?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Zygmunt + Justyna i Klotylda - poprawka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
aj nie zrozumiałam Cie wcześniej ;p . Myślę , że jeżeli z kontekstu można bez problemu się zorientować , że chodziło Ci o inną nazwę lektury niż napisałeś , to nie zaważy to bardzo na Twojej pracy , tym bardziej , że trzeba wziąć pod uwagę też stres , który na pewno wpłynął na nasze prace . W zasadzie pomyliłeś tylko nazwę własną , więc powinno być wszystko ok
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja wyłożyłam się w jednym miejscu , mianowicie we wstępie pisząc , że jest to powieść psychologiczna , że autorka realizuje poglądy i założenia epoki , napisałam , że chodzi o Młodą Polskę ... to duży błąd ? bo opisałam ogółem założenia XX-lecia , ale napisałam , że to Młoda Polska .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wolalbym zeby wypowiedziala sie jakas polonistka Tutaj jest pomylka epoki, ale przciez pomylka epoki nie swiadczy o tym, ze nie znasz lektury. Blad kardynalny to taki, ktory mowi o tym, ze nie masz kompletnego pojecia o lekturze najbanaljniej mowiac.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
śmieszne to było ;d tekst prosty pytania poje***e ;d granica pierwsza część temtu dosyć prosta, druga skomplikowana .. śmiech na sali ;p pojechali w tym roku .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Miom zdanie próbne matury były łatwiejsze niz ta i szly mi o wiele lepiej ;/ porażka .mam tylko nadzieje ze nazbieram na 30 % i zdam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Napisalem wszystko ok w wypracowaniu na 2 temat tylko we wstepie napisalem ze Nałkowska tworzyla w epoce Młodej Polski poprostu pomylilem sie, czy bedzie to uznane za blad kardynalny i dostane 0 pkt za cala prace? Prosze o odpowiedz
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Niech ktos mi npisze czy to bedzie bląd kardynalny czy nie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
cos Ty, uznają to jedynie za bląd rzeczowy czyli chyba odejmą Ci za to 1 pkt albo i wcale
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na pewno? Cieszylbym sie bo poszlo midobrze tylko tym moge spieprzyc wszystko. Zeby nie uznali mi calej pracy za niepoprawna przez to
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pawello ja mam ten sam błąd ;/ ale myślę , że o taki błąd nie unieważnią pracy , ani nic równie poważnego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ludzie , ja nie chcę matematyki ! ; (
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nie chcę was martwić ale jak kolega na próbnej maturze z polskiego pomylił epoke w której tworzył Kochanowski to anulowali mu i nie sprawdzali wypracowania bo uznali to za błąd kardynalny.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 8 z 8

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...