Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Matura 2011: Język polski. ODPOWIEDZI, arkusze, pytania

Utworzony przez mortal combat, 4 maja 2011 r. o 07:45 Powrót do artykułu
Temat dotyczący "Granicy" był źle sformułowany pod względem gramatycznym i językowym. Jak z postrzegania mogą wynikać konsekwencje (konsekwencje wynikają z czynu, a z postrzegania wnioski). Na dodatek te końcowe "...i relacje miedzy nimi", nie wiadomo do czego się odnoszące, jakby zapomnieli dodać w pierwszym członie tematu. (przedstawić relacje, konsekwencje wynikające z "relacji"???). Jak dla mnie wstyd dla CKE za tak fatalne i niejednoznaczne (których bohaterów? czyje spojrzenia?) ujęcie tematu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Temat dotyczący "Granicy" był źle sformułowany pod względem gramatycznym i językowym. Jak z postrzegania mogą wynikać konsekwencje (konsekwencje wynikają z czynu, a z postrzegania wnioski). Na dodatek te końcowe "...i relacje miedzy nimi", nie wiadomo do czego się odnoszące, jakby zapomnieli dodać w pierwszym członie tematu. (przedstawić relacje, konsekwencje wynikające z "relacji"???). Jak dla mnie wstyd dla CKE za tak fatalne i niejednoznaczne (których bohaterów? czyje spojrzenia?) ujęcie tematu.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na maturze wybrałam Granicę, jednak mialam troche problemów z rozszyfrowaniem o co dokłądnie chodzi w drugiej części tematu. W końcu po analizie fragmentów zaczęłam pisac o tym, że stosunek Żanci i Elżbiety w sumie dawal ciche przyzwolenie na romans Zenona, że kategorycznie nie przeciwstawiły się temu przez co powielał on błedy swojego ojca. W zakończeniu napisałam, że stosunek ten przyczynił się do cierpień Elżbiety, choroby psychicznej Justyny i oblania przez nią kwasem Zenona który popełnił w końcu samobójstwo. Czy to o to chodziło czy mam nie do końca na temat i lipa ? ;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
mam pytanie.Wybrałam pierwszy temat na polskim.Opisując wiersze nic nie wspomniałam o ojczyznie.jak myslicie czy zdobędę chociaż tochę punktów? inczej zrozumiałam temat i pisałam o marzeniach i szarej rzeczywistości. Jestem załamana.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
POwiedzcie mi czy jesli napisałam że Elżbieta usunęła ćiąże bo chciała wrócić co Zenka a ze Justyne zenon bardzo kochał i nie widzial w niej zadnych wad to myslicie ze to jakośprzejdzie czy nie za bardzo ?? NIe wiem co ja zrobilam ale masakra jestem zalamana
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zad.9 jest źle poprawna powinna być tylko pierwsza odpowiedź... na maturze też chciałem zaznaczyć pierwszą i drugą ale w poleceniu pisze: Które z podanych niżej zdań wyraża poglądy autorki? a nie wyrażają ;P
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
na rozluźnienie http://apps.facebook.com/herolegend/?ftype=flyfish&uid=100000979931646
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Chciałbym Was zachęcić do wejścia na tą stronę : http://www.konkurs.terazwroclaw.pl/konkurs_koniec.php, można wygrać indeks lub stypendia, które na pewno się przydadzą . Wpisujac kod : 0A02981A uzyskujecie 2 dodatkowe punkty. Dodatkowo za rozwiązanie testu o wrocku na maxa - bierze się udział w losowaniu innych nagród . Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Boston napisał:
zad.9 jest źle poprawna powinna być tylko pierwsza odpowiedź... na maturze też chciałem zaznaczyć pierwszą i drugą ale w poleceniu pisze: Które z podanych niżej zdań wyraża poglądy autorki? a nie wyrażają ;P
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Drodzy maturzyści 2012!! Może warto by było mieć "z głowy" chociaż jeden przedmiot maturalny już we wrześniu? Wystarczy podesłać mi temat, a pracę maturalną z języka polskiego możesz mieć w przeciągu 3-4 dni albo nawet natychmiastowo (posiadam liczne prace maturalne mojego autorstwa, przedstawiane tylko raz w częstochowkich szkołach, nie ma ich na żadnym z portali internetowych, tak więc na pewno nikt nie zostanie posądzony o plagiat.) Może nie wiesz jaki wybrać temat?? podaj mi listę tematów z Twojej szkoły, ja po konsulacji z Tobą, przedstawiając odpowiednie argumenty poparte doświadczeniem, wybiorę najciekawszy i napiszę pracę. Wystarczy czytać ją co parę dni, a -co gwarantuję- treść sama "wejdzie" do głowy. Jeden przedmiot mniej to na prawdę bardzo dużo! Zainteresowane osoby proszę o kontakt mailowy: palka217@wp.pl lub gg 5625708 CENY DO NEGOCJACJI!!! zależne od tematu 50-150zł
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 26 z 26

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...