Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Matura 2011: Język polski (pytania, odpowiedzi, arkusze)

Utworzony przez lo15, 25 kwietnia 2011 r. o 18:05 Powrót do artykułu
według mnie może być coś z Czarnobylem, przynajmniej na historii, a na polskim to nie wiem
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie ściemniać, tylko dawać jakieś przecieki, bo powoli bierze mnie panika, a za naukę jakoś nie chce mi się brać
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mi się wydaje, że będzie coś związanego z literaturą wojny i okupacji, np. Nałkowska, obozy niemieckie/sowieckie itp. Ciągle mówi się o Smoleńsku i Katyniu i pewnie wpłynie to na zawartość tegorocznej matury
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
może dżuma? pasowałaby do obecnej sytuacji. literatura wojenna w ubiegłym roku była.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wiem czego bym nie chciała (ale to co nie chciałam kiedyś na gimnazjalnym to potem było - nie daj Boże aby tak było i tym razem): 1).Jądro ciemności 2)Potop , Quo vadis. 3)Dziady ,Pan Tadeusz. 4)Przedwiośnie - mam złe przeczucia iż może się trafić ;| A nie podobało mi się. Modlę się żeby było , któreś z poniżej: 1)Granica 2)Ludzie bezdomni 3)Zbrodnia i kara (ale była na próbnej , więc pewnie nie będzie)... Jeszcze fajne są 'Śluby panieńskie' ale nie widzę na liście ?! Reszta jakoś ujdzie , przeczyta się wszystkie streszczenia (Wesela , Ferdydurki , Nad Niemnem itp.) i huk z tym ;d Co tu się przejmować polskim , matma to dopiero porażka ;d Tzn. ja jestem porażka z matmy , matma sama w sobie nie jest zła...I ustny angielski ;o Rozmowy sterowane , aaaa!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
No, ja co prawda już dawno po maturze, ale jeśli chodzi o języki to szlifuję teraz angielski w http://www.lingolab.pl (polecam:). Języki to podstawa, każdy młody człowiek musi o to zadbać!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
spanikowana zaaaaaaaapal sobie ;]
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a Wedlug mnie dZuma mogla by sie pojawic Ale osobiscie czuje ze beda jakies 2 wiersze a 2 tgemat to moze byc Potop:) aa ustny angielski to masakra bedzie ale coz moze sie 6 pkt zdobedzie l;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hmm moim zdaniem może być Dżuma bo jeszcze się nie spotkałam żeby ta lektura w jakimś arkuszu maturalnym z Polskiego była...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
bedzie Wesele bo nie bylo nigdy-zwyjatkiem jednej probnej. Jest trudne bo trzeba znac prawdziwy kontekst- wszystkie symbole itd. dlatego nam dowala Weselem, ale osobiscie mnie to nie przeraza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
hej wszytkim a mi sie wydaje ze dadza nam dzume ;ub ferdydurke tak cos przeczuwam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak myslicie , moj temat brzmi : tradycja i nowatorstwo w poezji cypriana Norwida . jakie pytania moze zadac do tego komisja?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myślę, że tegoroczna matura z języka polskiego będzie w konwencji behawioralnej czyli obraz wojny np. Tadeusz Borowski-opowiadania, Medaliony-Zofii Nałkowskiej, Inny świat, Gustawa Herlinga-Grudzińskiego bądź obraz zarazy Dżuma Alberta Camusa. Ja bym chciał aby były lektury: Kordian, Makbet, Zbrodnia i kara( była na próbnej maturze. Pozdrawiam Ps. Boję się strasznie tej matury
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja stawiam na potop;)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mi się wydaje, że będzie "Przedwiośnie"
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Będzie lalka
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tetris101 napisał:
Będzie lalka
no mogła by być obyś trafił
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wesele albo dziady chociaż literatura wojenna może być
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
literatura wojenna była w tamtym roku więc raczej odpada ja stawiam na wesele albo granice
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Będzie Makbet albo wesele
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 4

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...