Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Matura 2011: Język polski (pytania, odpowiedzi, arkusze)

Utworzony przez lo15, 25 kwietnia 2011 r. o 18:05 Powrót do artykułu
Podobno ma się pojawić coś czego jeszcze nie było. Polecam przeczytanie sobie streszczeń książek "Jądro Ciemności" i "Tango" lub obejrzeć filmy
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
granica była w tym roku na próbnej maturze z OKE więc też (raczej odpada)
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Moim daniem to będą jakieś wiersze Przerwy Tetmajera albo Krasicki Nie-Boska Komedia
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A mi się wydaje, że może być Dżuma albo Tango. Ale nie wykluczam że mogą dać do porównania jakieś wiersza.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Dżuma fajna książka Szło by popisać na jej temat ale Tanga nie trawie ^^
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zizka ty ciołku;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja się modlę o granicę i jakieś przyjemne wiersze mogą być od skamandrytów błagam tylko nie potop, wesele i kordian
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tetmajer to raczej na rozszerzony
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Krys napisał:
Myślę, że tegoroczna matura z języka polskiego będzie w konwencji behawioralnej czyli obraz wojny np. Tadeusz Borowski-opowiadania, Medaliony-Zofii Nałkowskiej, Inny świat, Gustawa Herlinga-Grudzińskiego bądź obraz zarazy Dżuma Alberta Camusa. Ja bym chciał aby były lektury: Kordian, Makbet, Zbrodnia i kara( była na próbnej maturze. Pozdrawiam Ps. Boję się strasznie tej matury
medaliony nie ma w podstawie programowej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
wesele i granica
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Wesele :D xD ewentualnie Jądra
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja bym chciał zeby było przedwiośnie i nad niemnem xd ;D hehe i mam nadzieje iż to się sprawdzi pozdro wszystkich maturzystów ;d bedzie dobrze ^^ )
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Potop,Granica i Inny Swiat. mysle ze nie bedzie swietoszka i lalki oraz chlopow bo było to rok twemu, poza chlopami ) sorki za bledy, brak pl klawiatury
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ja myśle że będzie dżuma albo wesele..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja stawiam na Ludzi Bezdomnych.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w tamtym roku byl swietoszek i zdazyc przed panem bogiem.na probnej bielismy zbrodnie i kare i czatyrdaha ,a tutaj link http://www.perspektywy.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3718&Itemid=106. wiec hmmm mozna polemizowac dalej az do wieczora.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Inny świat Grudzińskiego dadzą i opowiadania Borowskiego
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Myślę, że może być Miłosz bo ten rok jest jest rokiem Miłosza w literaturze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kurcze, a co myslicie o "mniejszych lekturlach" typu "Mendel Gdański", "Gloria victis"?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Borowski albo Grudziński bendzie tak myśle
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...