Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Matura 2011: Matematyka. ODPOWIEDZI, arkusze, pytania

Utworzony przez Gość, 5 maja 2011 r. o 08:15 Powrót do artykułu
ANNO1777 jest gra online, która symuluje gospodarczego systemu politycznego i wojskowego, jak w prawdziwym świecie. Jesteś obywatelem XVII wieku, który walczy na wszystkich szczeblach do góry hierarchii społecznej. Można otwierać przedsiębiorstwa, stają się naczelnik, można budować wojskowy imperium. Wszystko zależy od Ciebie. W przeciwieństwie do innych gier tego typu, wirtualne pieniądze z ANNO1777 mogą być wymieniane na prawdziwe pieniądze i odwrotnie. Innymi słowy, sukces finansowy w wirtualnym świecie gry staje się sukces finansowy w świecie rzeczywistym. Dyrekcji LINK:
Ostatnio edytowany 5 maja 2011 r. o 12:10
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jedno z zadań zamkniętych: Turysta pokonał odległość 112km, gdyby na pokonanie odległości miał 3 dni więcej, jego dzienne pokonanie trasy było by o 12km krótsze. Ile km dziennie robił turysta. Nie jestem pewny czy dobrze zapamiętałem Kto wyliczy?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Według odpowiedzi jaką napisałem, wyszło mi że turysta podróżował 4 dni, po 28km dziennie czy tam 24km
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
z tym turystą było proste: podrużował 7 dni po 16 kilometrów...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tyle samo mi wyszło
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
4 dni podróżował
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
GOśCIU napisał:
Według odpowiedzi jaką napisałem, wyszło mi że turysta podróżował 4 dni, po 28km dziennie czy tam 24km
Mi wyszło tyle samo, mojej koleżance tez więc ta odpowiedź jest zapewne prawidłowa
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nie chce was martwic ale powinno byc 28 a nie 16 km. Wyraznie bylo napisane, ze gdyby podrozowal 3 dni dluzej itd... A nie podrozowal, wiec 28 jest chyba prawidlowa odpowiedzia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kasia napisał:
4 dni podróżował
jakie 4 dni?? 4 dni podróżował by gdyby nie miał jeszcze tych 3 dni... a w pytaniu chodziło właśnie o to... masz błąd
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Pytanie jest ile km podróżował, a to że "GDYBY" miał 3 dni to 12 km mniej dziennie.. Ale nie miał tych 3 dni, więc podróżował 4 dni i 28km dziennie pokonywał
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A możecie powiedzieć jak to liczyliście? Skoro wyszły dwie różne odp?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W ostatnim wychodzi 28km przez 4 dni , tam gdzie było obliczyx x,y,19 x=-1 y-9 tam gdzie było wykazać a^4+b^4=31 trzeba było rozłożyć na czynniki proste i podstawić , ehh dalej nie pamiętam odp przez ten stress
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mi tez wyszło że podróżował 4 dni po 28 km dziennie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jakie jeszce były zadania z zmkniętych ??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Z prawdopodobieństwa było jedno zadanie, ale nie jestem w stanie Ci go podać Poczekajmy na arkusz o 13:30 gdzieś już będzie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
w zamkniętych , gdzie trzeba było wyliczyć styczność wychodzi 3 , tam gdzie kąt wpisany w okrąg 100 stopni, gdzie trza było obliczyć w ostatnim z zamkniętych ile dzieci w rodzinie to 2 , w otwartych prawdopodobieństwo wychodzi chyba 14/49 ,
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W odpowiedzi napisałam, że 28 km bo jakos tak mi wyszło. czy jesli podałam sam wynik bez konkretnych obliczeń dostane punkt??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odpowiedzi z matmy podstawowej
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja mam innaczej iilo
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
rozwiązanie zadania: x- liczba kilometrów pokonywanych dziennie y - liczba dni tworzymy układ równań: x*y = 112 (y+3)*(x-12)=112 rozwiązujemy układ równań i wychodzi: x = 28 km y = 4 dni
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 20

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...