Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Matura 2011: Matematyka. ODPOWIEDZI, arkusze, pytania

Utworzony przez Gość, 5 maja 2011 r. o 08:15 Powrót do artykułu
czytelnik portalu napisał:
Zdarzenie prawdziwe: jestem mieszkańcem jednego z większych miast Lubelszczyzny,maturę zdawałem ponad 30 lat temu,nie jestem matematykiem ale lubię rozwiązywać zadania matematyczne.Trzy lata temu natknąłem się na bardzo ciekawe zadaniematematyczne z czterema niewaiadomymi.Nie potrafiłem go rozwiąząc,poprosiłem o pomoc znajomego matematyka ( mgr,studia dzienne,nauczyciel liceum ).Powiedział,że to zadanie jest nie do rozwiązania.Planowałem to zadanie wysłać na UMCS,ale pokazałem to zadanie innemu matematykowi ( mgr,studia dzienne,nauczyciel liceum ).Zadanie to rozwiązał migiem.Śmieszna i żenująca zarazem sytuacja.Zastanawiam się jak mogą nasi uczniowie zdawać dobrze maturę z matematyki,jeśli częst uczą ich nieudaczni nauczyciele.Jeśli ktoś chce wiedzieć jakie to było zadanie,to proszę na tym forum podać swój e-mail,to treś udostępnię.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ulka-70@o2.pl
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
trudna była jak na podstawę...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
4 dni, 28 km... pytanie bylo ILE KILOMETRÓW SZEDŁ DZIENNIE, a nie ile by szedł..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Matura hm ? swietna ;|
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
no to sierpień wita xD takiego po**banego arkusza to nawet operon nie zrobił xD gratulacje dla cke
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
matura byla trudna jak nie wiem.. kto to wogole wymysla??? czy to jest podstawa???? kazde zadanie bylo trudne;//// chociaz z matematyki mialam 3 .
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a w zadaniu z tym ciagiem x,y,19 gdzie trzeba bylo obliczyc x i y wyszlo komus ze x= -1 a y=9 ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mi wyszło tak sama tyle, że rozwiązywałam metoda prób i błędów, dostanę punkty?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
czyli jesli wychodzilo 28km na 4dni trzeba bylo to podzielic i wyszlo 7km dziennie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
moja koleżanka uważa że kąt 80 stopni to kąt rozwarty (tym też kierowała się na maturze), pozdrawiam ją gorąco ;*
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
[***]
Ostatnio edytowany 5 maja 2011 r. o 12:25
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jak podałam dobry wynik a nie udowodniłam pisemnie jak mi to wyszło to będę miała punkt?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a o ktorej godzinie odp beda?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Jak dla mnie to łatwa była, wiadomo 100% nie będzie ale na ponad 70 liczę czekam teraz za odpowiedziami zeby sprawdzic moje. ale myśle ze będzie si
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dobrze zrobił(a) przez 4 dni pokonywał 28 km, czyli razem 112. trudniej było to obliczyć niż zgadnąć. a w ostatnim wyszło mi że ten trójkąt ma powierzchnię 3, ale pewien nie jestem czy to dobrze
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
pamiętacie jaka odpowiedź ma być w pierwszym? chyba: A co nie?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
iilo napisał:
w zamkniętych , gdzie trzeba było wyliczyć styczność wychodzi 3 , tam gdzie kąt wpisany w okrąg 100 stopni, gdzie trza było obliczyć w ostatnim z zamkniętych ile dzieci w rodzinie to 2 , w otwartych prawdopodobieństwo wychodzi chyba 14/49 ,
a nie wyszedl czasem w zadaniu z prawdopobobienstwa 16/49 ??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
"czyli jesli wychodzilo 28km na 4dni trzeba bylo to podzielic i wyszlo 7km dziennie " Gościu 28 km dziennie on pokonywał a szedł 4 dni, łącznie 112km. Co Ty gadasz że 7km dziennie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Masakra!!!!!!!!!!!!! Posrało ich tylko jest pytanie po co? na co? chcą nas udupić rok temu była banalna a jak teraz dosrali!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 3 z 20

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...