Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Matura 2011 WOS: ODPOWIEDZI, pytania i arkusze

Utworzony przez Tomasz, 9 maja 2011 r. o 10:03 Powrót do artykułu
Nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WOS FATALNY
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tak potwierdzam komu na tym zależało żeby byl tak trudny,na co po co !!!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Też tak uważam. Nie był łatwy WOS a przygotowywałam się do niego. Równie dobrze mogłam podejść do niego bez nauki. Na to samo by wyszło. Na pewno zdałam, ale to nie będzie dobrze zdana matura.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Matura była bardzo trudna. Nie wiem dlaczego, ale ktoś bardzo stara się uprzykrzyć życie tegorocznym Maturzystom. Aż się boje pomyśleć co mogą Nam zaserwować na historii ;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Tylko angielski mnie zaskoczył, bo na prawde był łatwy. Reszta -w tym WOS- beznadziejnie.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja pisałam poziom rozszerzony i był banalnie prosty Biorąc pod uwagę ze prawie wogóle się nie przygotowywałam do niego . Dużo tam było pytań na rozumienie i inteligencję a nie na pamięciówkę dla mnie bomba
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zgadzam sie z wami, straszna dali ta mature z wosu probne byly o wiele latwiejsze ;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
To smieszne co oni zrobili w tym roku z tymi maturami!! ( Przygotowywałam się do tego Wosu i nic prawie tam nie napisałam :oo Jedynie ostatnie zadanie na podstawowym bylo ok, ale calosc - beznadziejna ! ;(( Tylko konstytucja i prawo ;/// nigdzie z taka matura na studia się nie dostane ;( tyle nie przespanych nocy, tyle kawy w moim organizmie tyle nerwów ;(( zalamana jestem ;((((((
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Według mnie matura była dosyć trudna, co prawda nie przygotowywałam się na nią zbyt specjalnie ale ze sprawdzianów miałam piątki i na koniec również.. liczyłam na coś prostszego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
zgadzam się z wami , ta matura była beznadziejna i trudna, mimo że troche czytałam. na 100% mam niezdaną
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja nie pwiem przygotowywałam się. Wedłg mnie matura z wosu była co najwyżej średnia ale napewno nie trudna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ja też nie wiem co oni zrobili z tymi maturami w tym roku ! zawsze było tak, że próbne są trochę trudniejsze, a tu zrobili niemiłą niespodziankę ! I matura z matmy i z wos-u była dużo trudniejsza '/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nika napisał:
zgadzam się z wami , ta matura była beznadziejna i trudna, mimo że troche czytałam. na 100% mam niezdaną
nic dziwnego że matura z WOSu była dla Ciebie trudna jak piszesz że na 100% masz niezdaną ! jest to przedmiot dodatkowy nie da się tego nie zdać !!
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
klocek napisał:
Tak potwierdzam komu na tym zależało żeby byl tak trudny,na co po co !!! 'Poznan' Też tak uważam. Nie był łatwy WOS a przygotowywałam się do niego. Równie dobrze mogłam podejść do niego bez nauki. Na to samo by wyszło. Na pewno zdałam, ale to nie będzie dobrze zdana matura. 'ona' Matura była bardzo trudna. Nie wiem dlaczego, ale ktoś bardzo stara się uprzykrzyć życie tegorocznym Maturzystom. Aż się boje pomyśleć co mogą Nam zaserwować na historii ;/ 'maturzystka' zgadzam sie z wami, straszna dali ta mature z wosu probne byly o wiele latwiejsze ;/ 'Podkarpacie' To smieszne co oni zrobili w tym roku z tymi maturami!! ( Przygotowywałam się do tego Wosu i nic prawie tam nie napisałam :oo Jedynie ostatnie zadanie na podstawowym bylo ok, ale calosc - beznadziejna ! ;(( Tylko konstytucja i prawo ;/// nigdzie z taka matura na studia się nie dostane ;( tyle nie przespanych nocy, tyle kawy w moim organizmie tyle nerwów ;(( zalamana jestem ;(((((( 'Olka' Według mnie matura była dosyć trudna, co prawda nie przygotowywałam się na nią zbyt specjalnie ale ze sprawdzianów miałam piątki i na koniec również.. liczyłam na coś prostszego.
Może nie będę obiektywny, z racji tego, ze maturę mam już ponad 6 lat za sobą a byłem pierwszym rocznikiem piszącym tzw. "nową". Skończyłem już jeden kierunek studiów, kończę aktualnie prawo i czytając Wasze posty załamuje ręce Waszym poziomem wiedzy. Matura była BANALNIE PROSTA. Ściągnąłem sobie w PDFie i rozwiązałem w niecałe 15 minut wszystko. Mam do Was pytanie: jak Wy chcecie coś w życiu osiągnąć, skończyć studia etc. jak nie macie PODSTAWOWEJ wiedzy. Co do Konstytucji i prawa -> naprawdę mieliście PODSTAWY, każdy kto umie czytać ze zrozumieniem czytanego tekstu rozwiązałby w kilka sekund każde zadanie. Co do pytań związanych z polityką -> wystarczy oglądać telewizję i przeczytać dział historii Polski po 1989 r. - myślę, że raz - i wszystko powinno być napisane. To nie były trudne rzeczy. Jeśli tak bardzo Was przeraża to co mieliście na maturze, to naprawdę odradzam startowanie na studia, skończcie lepiej jakąś szkołę policealną, która da Wam konkretny zawód i kwalifikacje to nie będziecie mieć chociaż problemów ze znalezieniem pracy. Nie każdy musi mieć studia wyższe bo już teraz absolwenci mają problem ze znalezieniem pracy. Do "Olki" -> to, że miałaś same 5tki w szkole i na koniec z Wosu też, nie oznacza, że rozumiesz. Obserwując Wasze przerażenie dochodzę do wniosku, że powinno się Wam zrobić egzaminy wstępne na studia. To naprawdę nie były trudne rzeczy, jeśli już teraz robicie wielkie oczy i uważacie, ze matura była trudna to naprawdę - szkoda Waszego i wykładowców zachodu. Jeżeli nie umiecie czytać ze zrozumieniem, przeanalizować wykresu i podać konkretną odpowiedź, która z niego wynika, to czego Wy oczekiwaliście? Obserwuję na uczelni jak młodsze roczniki, czyli niewiele starsze od Was, drodzy maturzyści sobie nie radzą! Sam nie byłem nigdy orłem, jedne rzeczy wchodziły lepiej lub gorzej, były poprawki czasem ale jakoś dało radę szczęśliwie wszystko skończyć. Dla zdających maturę z historii (a propo - ja zdawałem i WOS i historię na poziomie rozszerzonym) - kupcie póki jeszcze macie kilka dni jakieś dobre repetytorium, przekartkujecie kilka razy podręcznik, zwrócicie uwagę na ilustracje, zdjęcia, osoby, mapy bo inaczej bardzo czarno to widzę. Powodzenia życzę, mam nadzieję, że na takie banalnie proste rzeczy jak matura z WOSu nie będziecie mówić, że są "trudne". Trudne to są egzaminy na studiach i sesja co semestr. Wasza matura to był banał i śmiech na sali, bez nauki bym podszedł do niej.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
na poziomie rozszerzonym byla taka srednia. tematy wypracowan w porzadku. pytania byly latwe i trudne ;d chyba normalne, zalezy co kto sie nauczyl ;P mysle ze zdam zalezy jak wypracowanie ocenia, a to poszlo mi w miare dobrze, wiec od tego uzazalezniam swoj wynik, zrodla poszly mi dobrze, gorzej z testem, ale niema sie co zalamywac, zreszta bedzie co ma byc, przeciez to przedmiot dodatkowy.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Oj będzie dobrze! Najgorsze już za nami A tymczasem
Ostatnio edytowany 9 maja 2011 r. o 15:14
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nic się do matury z wosu nie przygotowywałem, korzystałem z wiedzy którą nabyłem w ciągu 4 lat, nie uważam, żeby ta matura była trudna. Jeżeli dla was była, to mnie również przeraża wasz poziom wiedzy. O.o Spokojnie można było ją napisać bez przygotowania, jeśli ktoś jest rozgarnięty i ogarnia trochę informacji ze świata nie miał z nią problemów. po sprawdzeniu wyników, ja zdałem pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Don napisał:
Może nie będę obiektywny, z racji tego, ze maturę mam już ponad 6 lat za sobą a byłem pierwszym rocznikiem piszącym tzw. "nową". Skończyłem już jeden kierunek studiów, kończę aktualnie prawo i czytając Wasze posty załamuje ręce Waszym poziomem wiedzy. Matura była BANALNIE PROSTA. Ściągnąłem sobie w PDFie i rozwiązałem w niecałe 15 minut wszystko. Mam do Was pytanie: jak Wy chcecie coś w życiu osiągnąć, skończyć studia etc. jak nie macie PODSTAWOWEJ wiedzy. Co do Konstytucji i prawa -> naprawdę mieliście PODSTAWY, każdy kto umie czytać ze zrozumieniem czytanego tekstu rozwiązałby w kilka sekund każde zadanie. Co do pytań związanych z polityką -> wystarczy oglądać telewizję i przeczytać dział historii Polski po 1989 r. - myślę, że raz - i wszystko powinno być napisane. To nie były trudne rzeczy. Jeśli tak bardzo Was przeraża to co mieliście na maturze, to naprawdę odradzam startowanie na studia, skończcie lepiej jakąś szkołę policealną, która da Wam konkretny zawód i kwalifikacje to nie będziecie mieć chociaż problemów ze znalezieniem pracy. Nie każdy musi mieć studia wyższe bo już teraz absolwenci mają problem ze znalezieniem pracy. Do "Olki" -> to, że miałaś same 5tki w szkole i na koniec z Wosu też, nie oznacza, że rozumiesz. Obserwując Wasze przerażenie dochodzę do wniosku, że powinno się Wam zrobić egzaminy wstępne na studia. To naprawdę nie były trudne rzeczy, jeśli już teraz robicie wielkie oczy i uważacie, ze matura była trudna to naprawdę - szkoda Waszego i wykładowców zachodu. Jeżeli nie umiecie czytać ze zrozumieniem, przeanalizować wykresu i podać konkretną odpowiedź, która z niego wynika, to czego Wy oczekiwaliście? Obserwuję na uczelni jak młodsze roczniki, czyli niewiele starsze od Was, drodzy maturzyści sobie nie radzą! Sam nie byłem nigdy orłem, jedne rzeczy wchodziły lepiej lub gorzej, były poprawki czasem ale jakoś dało radę szczęśliwie wszystko skończyć. Dla zdających maturę z historii (a propo - ja zdawałem i WOS i historię na poziomie rozszerzonym) - kupcie póki jeszcze macie kilka dni jakieś dobre repetytorium, przekartkujecie kilka razy podręcznik, zwrócicie uwagę na ilustracje, zdjęcia, osoby, mapy bo inaczej bardzo czarno to widzę. Powodzenia życzę, mam nadzieję, że na takie banalnie proste rzeczy jak matura z WOSu nie będziecie mówić, że są "trudne". Trudne to są egzaminy na studiach i sesja co semestr. Wasza matura to był banał i śmiech na sali, bez nauki bym podszedł do niej.
Po 5 latach studiów prawniczych łatwo jest tak oceniać, wszystkie egzaminy, które miałeś częściowo były z tym związane, więc to nie był jakiś problem, ja nie powiem że była trudna bo wystarczyło trochę wiedzy, jednak osobiście nie napisałem tego tak jak początkowo zakładałem na 90% z rozszerzonej. Ciekawi mnie tylko czy to samo byś mogł powiedzieć 6 lat temu jak zdawałeś wos.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
WOS nie był trudny. Ktoś, komu wydaje się trudny, mówię: nie był. Jak większość zdających poszłam na żywca i powiem, że kucie nie było tam potrzebne. Może uzyskanie 100% nie było wykonalne, ale ponad połowa bez przygotowania spokojnie była do osiągnięcia. Jeśli nie, to WOS najwyraźniej nie był dla niego.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 1 z 2

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...