Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Matura 2012 NIEMIECKI: Odpowiedzi, arkusze i pytania

Utworzony przez Karolina, 16 maja 2012 o 11:43
Matura z niemieckiego na poziomie podstawowym była jeszcze łatwiejsza, niż angielski. Wyszłam po siedemdziesięciu minutach. Trzeba było napisać maila do koleżanki i zaprosić ją Dzień Niemiecki organizowany w szkole. List był prywatny - musieliśmy zredagować list do kolegi, w którym informujemy go, że zaraz po maturze chcemy wyjechać za granicę- napisać dlaczego, jaka była reakcja rodziców, skąd weźmiemy pieniądze na pobyt oraz przedstawić problem związany z organizacją wyjazdu i zakwaterowaniem (poprosić o radę). Na koniec trzeba było zapytać o jego plany i zaproponować wspólny wyjazd. Także...współczucia dla rocznika '94 ;D
Zaloguj się, aby oddać głos
0
matura z niemieckiego była git dawac szybciej te odpowiedzi bo chce sprawdzac juz
0
Mam nadzieje że zdałem, Jestem tępy do języków ale liczę że będzie pozytywnie:)
0
Byłanym mile zaskoczona formą pisemną, gdyż spodziewałam się listu formalnego. Tragedią dla mnie była część słuchana i czytana, ponieważ z tego zawsze byłam słabsza. Mam nadzieję że 30% będzie.
0
sa gdzies odpowiedzi juz??
0
Szaniek?
0
hahahaha , popieram Michała
0
o której CKE udostępniała w poprzednie dni arkusze maturalne zaczynające sie o 9??
0
wszystkie odpowiedzi czy to z matematyki czy z polskiego a nawet z angielskiego byly już o godz. 12 maks. 13 !! żal i nic więcej!
0
Matura podstawowa z języka niemieckiego była banalna (to się zresztą tyczy każdej matury podstawowej z języka). Zadania w większości na zasadzie "usłyszę/przeczytam jedno słowo - już mogę dopasować". Przeciętny licealista język musi znać właśnie na takim poziomie, żeby zdać i ukończyć szkołę - moim zdaniem to upokarzające dla nas jako obywateli Unii Europejskiej, zdecydowanie poniżej potencjalnych możliwości naszych uczniów. Zamiast wtłaczać nam do głów wiedzę z kilkunastu(kilkudziesięciu wręcz!) przedmiotów, które w większości są "pamięciówkami" i nikt z nich nic nie wyniesie - powinno się kłaść nacisk na naukę języków obcych, które (jeśli dobrze są przeprowadzone) procentują na przyszłość.
0
Nie zgadzam się z tym, że matura podstawowa była banalna. Mam (miałam ) 5 godzin niemieckiego w tygodniu na poziomie rozszerzonym ( i niemieckim się interesuję) i taką podstawę piszę z palcem... w nosie. Ale wiem, że jeśli ktoś miał tylko 2 godziny tygodniowo i dostał gorszą nauczycielkę (bo po co mu dobra nauczycueka, skoro nie bedzie zdawał rozszerzenia - takie tam myslenie dyrekcji mojej szkoły) to nie za bardzo podoła. Nie ukrywajmy z gimnazjum wychodzą ludzie, którzy nie umieją się przedstawić w języku obcym, więc całą wiedzę trzeba zdobywać w liceum. Myślę, że dla kogoś kto nie ma bogatego zasobu słownictwa wysłyszenie wszystkich informacji jest niemozliwe. Czytane teksty to co innego. Sama wiem, że tak samo traktowano moją humanistyczną klasę z przedmiotów ścislych: matematyki, biologii, chemi, fizyki...
0

Dodaj odpowiedź:

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz: