Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik
Ta matura to był banał
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
yhhh, ja też poszukuję odpowiedzi, wolałabym już to sprawdzić i zapomnieć. Co do matury, pisałam temat 2 i ogólnie wydaje mi się,że popłynęłam w nim... ciagle wydawało mi sie, że piszę to samo, że smutny, że stracił rodzine, coś o rewolucji w Baku coś o wojnie.... takie totalne lanie wody i jeden kontekst dałam o Apollinairze i wierszu "młody żołnierz" a test do czytania ze zrozumieniem uważam, że był podchwytliwy.... jakie kolokwializmy wypisaliście ?? albo co z tą rolą cudzysłowu? niby oczywiste a nie wiedziałm jak to npiasac...;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
juz poczekacie ten jeden niecaly dzien..co sie spinacie..latwa byla..mysle ze oprócz problemów z wypracowaniem nie mieliście ich mnogo w tescie hmm? moze z kolokwializmami ale tak to git..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a w cudzysowiach chodzilo...tzn bynajmniej ja tak napisalam, ze w pierwszym oznaczalo to ze slowo kultowy juz nie ma jednoznacznego znaczenia i sa rozne interpretacje tego slowa, a wlasnie takie slowa nierównoznaczne wpisuje sie w "" a w drugim to poprostu Nazwa filmów i tyle pozdro
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Gówno prawda. to wcale nie był banał. zobaczymy jutro humaniści czy wam pojdzie
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
o tych cudzysłowach coś podobnego napisałam, że w 1 "kultowy" jakby zmienia swoje znaczenie, autor użył ironii a w drugim, że tytuł filmu, a te kolkwializmy napisałam że "gość" cos co było o tym kapeluszu potem o grypsach Jasia fasoli i było coś o "byciu na fali" a tak na marginesie, widzę, że dużo ludzi robi błedy w odmianie wyrazu "cudzysłów" tak na przyszłosc to odmienia sie to jak "rów" czyli w czudzysłowie, a nie cudzysłowiu....
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
moze i wam sie wydaje ze matura byla banalna z polskiego ale tekst byl tak zakrecony ze odpowiedzi tez raczej takie jasne nie beda...a co do tematow prac to powiejm ze nie byly najgorsze ale ten fragment z "Przedwiosnia" byl w dziwny sposob poskladany... nic tam sensownego do analizy nie bylo...
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Nom. Zgadzam się z gościem09:) ale to pisałam. No bo laleczka to totalna pustka :Pa taki sam fragment z przedwiośnia miałam na lekcji, WIĘC JAKO TAKO kapowałam xD ale tekst. fatalnie. Pewnie nie zrozumiałam bo nie jestem humanistką
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
jagoda napisał:
yhhh, ja też poszukuję odpowiedzi, wolałabym już to sprawdzić i zapomnieć. Co do matury, pisałam temat 2 i ogólnie wydaje mi się,że popłynęłam w nim... ciagle wydawało mi sie, że piszę to samo, że smutny, że stracił rodzine, coś o rewolucji w Baku coś o wojnie.... takie totalne lanie wody i jeden kontekst dałam o Apollinairze i wierszu "młody żołnierz" a test do czytania ze zrozumieniem uważam, że był podchwytliwy.... jakie kolokwializmy wypisaliście ?? albo co z tą rolą cudzysłowu? niby oczywiste a nie wiedziałm jak to npiasac...;/
Co do cytatów : wyraz kultowy jest napisany w cudzysłowie, ponieważ jest to jakby definicja ze slownika. Tak powiedziala mi pani od Jezyka Polskiego i taka powinna byc odpowiedz. Test był trudny
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Sandra - dzięki .... szukam klucza
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
ejj napisalam ze Przedwiosnie powstalo w mlodej polsce. czy to blad kardynalny ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
o jaaa ;D no jest błąd ale chyba nie taki, że nie sprawdza dalej nie to co na hiscie, błąd epoki, poleca moze po pkt ale nie duzo tak myśle
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to było trudne .... to chyba będzie tylko bład rzeczowy także się nie przejmuj mam nadzieje bo ja nie wiem co zrobiłam że napisałam że kordian w dwudziestoleciu międzywojennym powstał to dopiero jest tragedia jak można być taki głupkiem... ;(;(
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
..popieram że test był trudny
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Ojj...Ja również napisałam że Przedwiośnie powstało w Młodej Polsce xD
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
to bedzie bład merytoryczny czyli -1pkt
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a jaka miała być odp w tym gdzie były pytania i czemu służą?? xD
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
nicola napisał:
a jaka miała być odp w tym gdzie były pytania i czemu służą?? xD
moim zdaniem mają nakłonić czytelnika do głębszego zastanowienia się
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kiedy beda odpowiedzi ;/
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a macie może klucz do tego arkusza??
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Strona 2 z 8

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...