Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Użytkownik

Matura próbna 2013 - polski. Odpowiedzi, arkusze. MAMY TEMATY (Operon)

Utworzony przez Gość, 20 listopada 2012 r. o 11:51
Ja wybralam drugi temat I okzauje sie sie ze byl to blad... a mianowicie boje sie ze popelnilam blad kardynalny- w zakonczeniu napisalam ze Tuwim nalezal do Awangardy Krakowskiej a to przeciez wspolzalozyciel Skamandra jak myslicie bedzie 0pkt?zawiodlam sie bo wypracowania nie sprawialy mi trudnosci a przez pomylke moge uzyskac negatywny wynik egzaminu:( jesli chodzi o test to nie bylo zle
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
asiaddd napisał:
łęcka też była prostytutką ale chodziło o tą drugą . komlpetnie nie znałam lalki zbrodnie i kare trochę ze streszczenia a mimo tego wzięłam temam i starałam sie wyciągnąć z tekstu jak najwięcej ;p
to obydwie trzeba bylo opisac izabele i ta marianne nie wiedzieliscie ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Najlepiej to jest obrazić kogos ze nie przeczytał lektrotu , słyszałem ze pomylic imiona tylko tez nie z innych ksiazek mozna aby głowny watek wypracowania sie zgadzał i powiiny zaliczyć
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Na necie są już odpowiedzi do czytania ze zrozumieniem. Łęcka nie była prostytutka tylko Marianna i Sonia. I to je trzebabyło porównać.. w 1 zad.odp A ,w 14.B
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
W Wypracowaniu napisałam na samym początku że występuje Sonia i zamiast Marianny napisałam Wioletta a później jak zaczęłam od akapitu nowego to używałam słowa "dziewczyna","prostytutka" i tak skończyłam. Czy za takie coś będzie 0pkt?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
niestety tez pisalam o Leckiej (( ile pktow mi za to obetna? Sonie opisalam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
będzie kardynalny. 0 punktów
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
a jak napisalam zamiast Marianna Magdalenka to 0 pkt ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
A orientujecie sie czy bede miec kardynalny jesli napisalam ze Tuwim byl czlonkiem grupy awangardy krakowskiej a tak na prawde to wspozalozyciel skamandra ? to bylo w zakonnczeniu I podsumowalam ze on wykorzystuje te cechy programu prosze o pomoc!bedzie 0?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
lipton totalny z tą Łęcką, zobaczymy co na rozszerzeniu dowalą ;p
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Kk_18 napisał:
Na necie są już odpowiedzi do czytania ze zrozumieniem. Łęcka nie była prostytutka tylko Marianna i Sonia. I to je trzebabyło porównać.. w 1 zad.odp A ,w 14.B
Czy Mógłby mi ktoś podesłać stronę z odpowiedziami? Podobno mają być dopiero jutro, ale skoro już się pojawiły.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Odpowiedz na wasze pytania: Jeżeli pomyliliscie Łęcka z Marianna to moim zdaniem jest to niestety kardynalny. Jeżeli pomyliliście imie i napisaliscie Wioletta zamiast Marianna to bedzie to rzeczowy błąd, za to chyba tylko punkty obcinaja. Co do Tuwima i Awangardy Krakowskiej- toś wypaliła dziewczyno Tutaj może być różnie. Jeśli na stwierdzeniu że Tuwim to Awangarda Krakowska oparłas całą prace ( czyli jeśli analizowalas prace przez pryzmat ich programu artystycznego) to niestety kardynalny. Program Skamandrytów i Awangardzistow dośc sie rozni. Jeśli jednak dodałas to w zakonczeniu i nie mialo to wplywu na prace to wydaje mi sie ze blad rzeczowy. Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
dziewczyna to nie Marianaa! tylko Magdalena
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Żadna Magdalena. Nazywała sie Marianna.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
od razu nie trzeba pisac, ze gratuluje glupoty kazdy ma prawo popelnic blad;) a tu jak widac nie tylko JEDNA osoba go popelnila! czy jezeli napisalam o leckiej wypracowanie rowna sie 0 pkt ?
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Marianna - było to prawdziwe imię bohaterki tekstu, w książce nazywana była również Magdalenką więc podanie któregokolwiek imienia nie będzie błędem rzeczowym. Natomiast jeśli ktoś pisał wyłącznie o Izabeli (a nie będzie w kluczu odpowiedzi, że jest ona kobietą upadło) popełni błąd rzeczowy. W takim wypadku nie otrzymuje punktów jedynie za zdania, w których błąd rzeczowy występuje. Więc jeśli ktoś poprawnie opisał Sonie oczywiście punkty otrzyma. W takim wypadku punkty są również przyznawane za styl, kompozycje itd.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
kasia napisał:
dziewczyna to nie Marianaa! tylko Magdalena
magdaleki to zakon do którego wysłał ją Wokulski, w książce i streszczeniach funkcjonuje jako Maria albo Marianna
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
też zaczelam pisac o Izabelli ale w pore sie zorientowalam ze ma byc o MARIANNIE... uff co do pierwszej czesci to taka srednia, trudna dosc..
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Mature zdajecie i po kolei piszecie "przerabialem/am Lalke" przerabiac to mozna sweterek a lektury sie omawia.
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz
Do autora/ autorki artykułu. Język polski jest językiem fleksyjnym, a to oznacza, że poszczególne wyrazy się ODMIENIAJĄ! Zdanie: "Na dzisiejszej maturze z polskiego jedno wypracowanie dotyczyło kobiet upadłych na podstawie Lalki i Zbrodni i Kara, a drugie poezja w wiersza Juliana Tuwima". powinno brzmieć: Na dzisiejszej maturze z polskiego jedno wypracowanie dotyczyło kobiet upadłych na podstawie Lalki i Zbrodni i Kary, a drugie poezji w wierszu Juliana Tuwima. Proponuję wprowadzić zmiany do artykułu Pozdrawiam
Zgłoś do moderatora
Cytuj
Odpowiedz

Dodaj odpowiedź:

Przerwa techniczna ... ...